A püspök kijelentette, hogy Nagypénteken 15 órakor a szobor visszatér a Szent Ágoston-plébánia templomba ünnepélyes körmenet keretében. Ekkor viszont az eseményekbe beleavatkozott az államügyészség. Április 6-án azt követelték, hogy végezzenek újabb radiográfiás vizsgálatokat.
Megtörtént!
Az eredmény persze ugyanaz volt: a szoborban nincsenek gyanús nyílások.
A főügyész végül átadta a püspöknek a szobor elleni "letartóztatási parancsot".
Leginkább a nagypénteki körmenet híre nem tetszett az ügyészségnek, ezért elkobozták a "bűntárgyat", és egy lepecsételt szekrénybe zárták.A püspök határozottan tiltakozott a vallás és szólásszabadság-, valamint az Egyház függetlenségének megsértése ellen.
A tiltakozások és a hívők türelmetlensége miatt a hatóság kénytelen volt "szabadon engedni" a Szűzanya-szobrot, így 1995. június 17-én megvalósulhatott a Szűzanya szobor ünnepélyes körmenetben való átszállítása a Szent Ágoston-templomba, ahol egy mellékoltár fülkéjében helyezték el. Az imavirrasztás alatt Grillo püspök ezeket a megindító szavakat mondta: "Szűzanyám! Köszönöm, hogy kételkedésem miatt ugyanolyan jelet adtál nekem, mint 1531. december 12-én Mexikó első püspökének, aki szintén nem hitt a szegény indián elmondásában, és így szólt: »Ha valóban Szűz Mária szól hozzád, mondd meg neki, hogy adjon nekem valami jelet«, te pedig – ó Anyám –, az indián köpenyében rejlő rózsák alatt egy csodás képet hagytál, melyet a mai napig a Guadalupei Szűzanyaként tisztelünk. Köszönöm Szűzanyám és mindenki előtt bocsánatot kérek, hogy először nem hittem Neked!"
A rendkívüliségeket követően Gregoriék számára kezdetét vette az igazi keresztút. Mindenhonnan a legkülönfélébb vádakkal támadták őket. A házukat ügynökök kutatták át vegyszereket keresve, a telefonjukat is lehallgatták. Fabiót sokszor kihallgatták. Azzal vádolták, hogy csaló és visszaél az emberek hiszékenységével.
(folyt. köv!) (Forrás az első részben!)