Fontos tudnunk szemléletünk alakításánál, hogy a tudománytörténeti és vallástudományi vizsgálatok szerint a tudomány születésében jelentős szerepet játszott a kereszténység. A 18. században teret nyert ateizmus csak a következő századokban kezdett válaszfalakat építeni a tudomány és a vallás közt.
A keresztény hit nem korlátozza az életet, jóllehet sokak inkább „korlátokat” látnak benne. Ezzel szemben a krisztusi tanítás, inkább tájékozódást és tartást ad, hozzásegítve az önálló, hiteles, becsületes élethez!
Nos kedves testvérem, nézz körül, vagy nézz magadba! Sem a világmindenség, sem az ember nem a véletlen semmi szüleménye, hanem szerető isteni akarat teremtése. Nem szabad elsiklanunk afelett, hogy az emberi test is maga a felfoghatatlan csoda! Naponta százezret ver a szívünk, 23 ezerszer veszünk levegőt, 100 milliárd idegsejtből áll az agyunk és csontjaink négyszer erősebbek, mint a beton. Érrendszerünk hossza 100 ezer km, egyetlen négyzetcentiméternyi bőrfelületünket egy méternyi ér hálózza be! Egy ilyen mikro- és makrorendszer véletlenszerű létrejöttének kisebb az esélye, mintha egy roncstelepen dúló tornádó összehordjon egy röpképes Boeing 747-est!
Bár igen kifinomult szervrendszere van az állatoknak és növényeknek is, ám az ember abban különbözik minden más élőlénytől, hogy örök életű lelke van! Az ember földi életének célja ugyanis nem a megsemmisülés, hanem egy földi ésszel felfoghatatlanul magasabbrendű örök élet, melyet csak a hitismeretekkel írhatunk körül. Persze a hitnek vanak gyakorlati, materiális bizonyságai is! A Megváltó Jézus Krisztus történelmi személye, a szentek tanúságtétele, melyek szó szerint természetfeletti bizonyságok! Henri Bergson francia filozófus is arra a következtetésre jutott, hogy a „szentek misztikus élményei az Isten létezésére utaló legmeggyőzőbb jelek”.
Végtére is mindenki keresi Istent, pedig egyszerű megtalálni: „Isten ugyanis maga a Szeretet” (1Jn 4,8)! És most nem kívánok bővebben példázódni azzal, hogy „ahol nincs Isten, ott szeretetlenség, vagyis istentelenség van”! (Folyt.) Előző rész