A halál küszöbén szerzett tapasztalatok
Az emberi léleknek a halála utáni létezéséről és életéről tanúskodnak azoknak az embereknek a tapasztalatai is, akik a klinikai halál állapotában a valódi halál közvetlen közelébe kerültek. Gary R. Habermas és J. P. Moreland az Immortality: the Other Side of Death c. könyvében számos olyan ember, köztük vakok esetét is dokumentálta, akik átélték a klinikai halált. E vak emberek egyike, aki egy tragikus baleset után túlélte a klinikai halált, miután eszméletére tért, a legapróbb részletekig leírta a "lelkiszemeivel" érzékelt jelenetet, ahogyan a mentőorvosok újraélesztették őt.
Más, születésüktől fogva vak emberek is olyan részleteket említve írták le saját újraélesztésüket, mint például az egészségügyi személyzet ruhájának színe vagy ékszereinek fajtája. Az agyhullámok hosszú ideje tartó hiányának megállapítása ma a biológiai halál legfontosabb definíciója. Olyan egyének eseteit vizsgálták, akiknél az elektroencefalogram (EEG) kimutatta az agyhullámok teljes hiányát, ami azt jelenti, hogy az agyuk megszűnt működni. Vannak bizonyított tények, melyek szerint azok az emberek, akiknek a klinikai halál alatt nem működött az agyuk, visszatérésük után mégis a legapróbb részletekig emlékeztek ennek az időnek az eseményeire, amikor az agyuk működése megszakadt. Ez világos bizonyítéka annak, hogy az emberi tudat független az agytól, és a test halála után is létezik!
Gary R. Habermas és J. P. Moreland leírja egy nő esetét, akinél az elektroencefalogram kimutatta az agyhalált − és ezért megállapították a halálát. Ám három és fél órával később, amikor a testét a halottasházba szállították, ez az asszony hirtelen magához tért és felemelte a lepedőt, amely az arcát takarta. Később úgy nyilatkozott, hogy az újraélesztés alatt mintha a teste fölött lett volna és mindent látott, hallott. Pontosan, a legapróbb részletekig leírta az akkor történteket. Mindenre emlékezett, bár az agya nem működött abban az időszakban. Ezt az esetet az orvosok alaposan kivizsgálták és döbbenten állapították meg, hogy a páciens állításai teljesen megegyeznek a valósággal.