Amint előre megmondatott!
Maga a történelem igazolja azt a törvényszerűséget, hogy azok a népek, amelyeknél elterjedt az erkölcstelenség, fokozatosan legyengültek, elveszítették függetlenségüket, majd csendben eltűntek a történelem „porondjáról”. Ezeknél a népeknél egyre kevésbé születtek zseniális egyének, és lassan tehetségtelen szürke tömeggé váltak.
És sajnos, ez történik évtizedek alatt fokozatosan, nemzedékről-nemzedékre, igazolva a napóleoni mondást: „Ha egy nép egységes tartását meg akarod törni, lazíttasd fel erkölcseit!” Ebből egyenesen következik, hogy valamely népesség testi-szellemi egészségének visszaállítására a magas erkölcsi mérce visszaállítása szükséges. Ezért érthető, hogy a keresztény vallás miért áll ki az erkölcsösség szükségszerűsége mellett. Lényegében Keresztény Tanítás nem az élvezeteket tiltja, hanem a következményeitől óvja az embert, az életminőség és üdvösség szempontjából!
Ott, ahol már a gyermekeket körülveszi az erkölcstelenség kultusza, nem lehet mást várni, mint a fiatal nemzedék intellektuális leépülését és azt számtalan példa igazolja!
Megfontolandó megállapítás a genetika elemi szabályáról: a nő első szexuális kapcsolatának nagy hatása van az immunrendszerére és a szervezetbe olyan hormonok és erősen ható fermentumok kerülnek, amelyek megváltoztatják az öröklődés mechanizmusát. A szüzesség és a hűség – a családi boldogságnak, a nép genetikai egészségének az alapja.
Mint ismeretes, a szexuális szabadság terén az USA az élenjárók között van, ám ennek következményei sajnálatosak! A fiatal nemzedék intellektuális fejlődése távolról sem megfelelő, kreativitásuk alacsony. Ezzel kapcsolatosan Amerikában megjelent egy – szemantikai analfabétaságnak nevezett – új fogalom, ami azt jelenti, hogy valaki a szöveget képes elolvasni, de a tartalmát már nem érti meg. Alfred Kinsey híres amerikai akadémikus szerint „körülbelül 37 millió amerikai pszichiátriai kezelésre szorul. A kórházi ágyak több mint a felét lelki betegségekben szenvedők foglalják el. A többi beteg az utcákon szaladgál”. A narkósok számát az USA-ban 55 millióra becsülik.
Az USA kénytelen a „szürke állományt” külföldről (Európából, Oroszországból, Indiából, Kínából) pótolni, mivel nem képes magát tanárokkal, tudósokkal, szakemberekkel ellátni.
Egy Wilkinson nevű szociológus érdekes összehasonlítást végzett. Azt elemezte, hogy milyen jellegzetes problémák voltak az amerikai iskolákban ötven év távlatában.
1940-ben a következő problémák voltak a leggyakoribbak:
– beszélgetés az órákon, rágógumizás, zaj, futkározás a folyosókon, nem megfelelő öltözködés, szemetelés.
1990-ben az iskolai problémák:
– alkohol és narkó fogyasztása, nemi erőszak, másfajta erőszak (lövöldözés), abortuszok, öngyilkosság, lopás.
(folyt.) (Források az első részben!)