A La Salette-i Mária-jelenés története
A Grenoble környéki La Salette-Favallaux falucska az Isere és a Magas-Alpok 2200 métert is meghaladó festői bércei között húzódik meg. (A képen a kegyhely látható, a falu lentebb van!) A komolyabb térképek is alig jelölik, mégis világhírnévnek örvend a Szent Szűz 1846. szeptember 19-én történt jelenése és üzenetei miatt. A 19. század közepén a 600 lakosú La Salette-községbe még csak keskeny hegyi ösvény vezetett. A zárt völgyben a parasztok szegényen és magukba fordulva éltek, kiszolgáltatva a rossz termés és a járványok következményeinek.
A plébánián csupán egyetlen pap szolgált – kevés eredménnyel. A nép többsége alig járt a vasárnapi misékre, de azok többsége is csak hagyományból vagy a megszólás elkerülése végett.
Ezek a zárkózott, faragatlan hegylakók részesedtek a Szűzanya üzenetében, ráismerve önmaguk gondjaikra, mulasztásaikra. Az üzenetek mondanivalói máig is aktuálisak és nem tehetjük meg, hogy magunkra ne alkalmazzuk azokat!
1846-ban e kis francia falucskában a Szent Szűz két nagyon súlyos bűn: a káromkodás és a szentmise mulasztás ellen emelte fel a szavát. Ezt követően részletesen megjövendölte a Mária-korszak főbb eseményeit, különös tekintettel azon veszélyekre, amelyek a történelmi változások révén egyre súlyosabb kárt fognak okozni a lelkeknek.
Különösen fontos megérteni a La Salette-i jövendölést! Ha ugyanis visszatekintünk az elmúlt két évszázadra, sorra felismerhetjük az egyes utalásokat és világossá válnak a vonatkozó próféciák, amiként felsejlik előttünk a Mária-korszak végkifejlete is!
Minden okunk megvan tehát az üzenet komoly átgondolására és a következtetések levonására, hiszen a Szent Szűz éppen ezért bocsátotta rendelkezésünkre a vonatkozó jövendöléseket.