A Csodásérem 1839-ig szinte az egész világon milliószám elterjedt. XVI. Gergely pápa is tisztelte és állandóan szem előtt tartotta.
De Quélen érsek kérésére XVI. Gergely advent második vasárnapjára ünnepet engedélyezett a Szeplőtelen Fogantatás tiszteletére. 1839-ben pedig a Loretói litániába foglalják bele a következő könyörgést is: ,,Eredeti bűn nélkül fogantatott Királyné, könyörögj érettünk!” A lánglelkű érsek a Notre Dame templomban külön trónust emelt a Csodásérem bronzba öntött másának.
Szent X. Piusz pápa 1909. július 8-án jóváhagyta a Csodásérem Társulatát és működési szabályzatát. Ennek célja a Szűzanya tiszteletének és a Csodáséremnek terjesztése.
Labouré Szent Katalin alázatosságára jellemző, hogy élményeiről élete során mindössze két emberrel beszélt: gyóntatójával és rendi elöljárójával. A szent látnok 1876. december 31-én hunyt el hetven éves korában. A Csodásérem átadása a világnak pedagógiai és lélektani szempontból is páratlanul fontos. (Erre a jelenésben látott földgömb, és az érem felirata utal egyértelműen: Ó, bűn nélkül fogantatott Szűz Mária könyörögj érettünk, kik hozzád menekülünk!)
És ez a felirat már 1830-ban „bűn nélkül fogantatottnak” nevezi a Szent Szüzet, jóllehet a Szeplőtelen Fogantatás dogmáját csak 24 évvel később, 1854-ben hirdette ki IX. Piusz pápa.
Labouré Katalint 1933-ban boldoggá, 1947. július 27-én pedig szentté avatták. Épen maradt testét üvegkoporsó őrzi a párizsi Csodásérem Kápolnában, a Rue du Bac 140-ben. (Ld. alsó kép!)
A Boldogasszony felhívta a világ figyelmét egy kibontakozó súlyos veszélyhelyzetre. Az érem elfogadása, hittel való viselése, rátereli figyelmünket a Szűzanya lélekmentő tevékenységére, egyben oltalmat és kegyelmek forrását jelenti mindazok számára, akik viselik. Mondjuk tehát gyakran a Szeretetláng könyörgéssel összevonva:
Ó, bűn nélkül fogantatott Szűz Mária, könyörögj érettünk és
áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre! Amen.