(folytatás)
Az Egyház elrendelte Natália nővér közléseinek felülvizsgálatát. A vizsgálat egészen odáig jól zajlott, amíg az akkori kecskeméti nővértársak rágalmaikkal meg nem akasztották az ügy folyását.
Mindszenty József amint Magyarország főpásztora lett, 1945. november 16-án Dr. Tóth K. János külügyi szentszéki referenst levélben kérte a Natália nővérnek adott magánkinyilatkoztatások ügyében a Serédi bíboros utasítására lefolytatott eljárás felülvizsgálatát. A hercegprímás a felülvizsgálattal dr. Szabó Imre tb. kanonok, esperes plébánost, valamint dr. Kecskés Pál, dr. Bánk József egyetemi tanárokat és P. Gologi Lajos SJ (Natália nővér lelkiatyját) bízta meg. A pozitív állásfoglalás a 6818/1946 ill. 3437/1948 sz. alatt került az Esztergomi Prímási Levéltárba.
Mindszenty bíboros levele a bizottság vezetőjének: „... Minthogy a fentnevezett nővér ügyével már sokan és sokat foglalkoztak – neki sok megpróbáltatást okozva – kérem, hogy ez a hivatalos kivizsgálás külön tapintattal folyjék le...” A vizsgálat nagyon körültekintően zajlott. A vizsgálatról Shvoy püspök úr is tájékoztatást kapott, ezután írt a hercegprímásnak:
„...Eminenciád magas megbízásából dr. Szabó Imre Krisztinavárosi esperesplébános jelentette nekem, hogy Eminenciád egy komoly bizottsággal Kovacsics M. Natália ügyét kivizsgáltatni, s másfélévi vizsgálat után a sokat szenvedett nővért rehabilitálni méltóztatott..." 1946. január 25-én sajátkezűleg írta Hermány Géza (volt platina diplomás építészmérnök) tervrajza alá:
"A Világ Királynője nagy engesztelő mozgalomra főpásztori áldásomat adom."
1946. augusztus 26-án Székesfehérvárott a Szűzanyának mint a Világ Királynőjének ajánlotta fel Magyarországot a főpásztor. Engesztelésül hirdette meg a Boldogasszony Évét, ünnepélyesen nyitotta meg Esztergomban, 1947. augusztus 15-én, és ott elhangzott beszédében megígérte (Nr. 2930/1947):
"Főpásztori óhajom, hogy a magyar engesztelésnek szentély épüljön. A magyar püspöki kar 1946. dec. 26-i körlevele szellemében AKAROM AZ ENGESZTELÉSNEK EZT A SZENTÉLYÉT, mint az engesztelés évének maradandó emlékét...", melynek alapkövét ő maga rakta le 1947. szeptember 25-én, Fogolykiváltó Boldogasszony ünnepén. (Ez volt a második alapkőletétel!) Jézus kérésének eleget téve XII. Pius pápa 1954. november 1-én kibocsátott "Ad coeli Reginam" kezdetű enciklikájában elrendelte, hogy Máriát a Világ Királynőjének nevezzük és ünnepét minden évben
május 31-én bensőséges hódolattal megüljük.
„Hosszú és komoly megfontolás után meggyőződésünk, hogy az Anyaszentegyháznak nagy hasznára fog válni, ha ez a szilárdan megalapozott igazság még világosabban ragyog mindannyiunk előtt, akár egy magasba tartott fényes lámpás, ezért Apostoli Hatalmunknál fogva elrendeljük és megalapítjuk a Világ Királynőjének ünnepét, amelyet ezentúl minden évben május 31-én az egész világon meg kell ünnepelni a Katolikus Egyházban. Ezzel egyidejűleg elrendeljük, hogy ugyanazon a napon újíttassék meg az emberiség boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szívének történő felajánlása, abban a reményben, hogy ez egy új korszakot hoz el nekünk, a keresztény béke örömével és az Istentisztelet győzelmével.” (XII. Pius: Ad coeli Reginam enciklika, 1954)
Jézus Krisztus születése után 2012 évvel, Mindszenty József bíboros születése után 120 évvel, Natália nővér halála után 20 évvel, az Istenszülő Oltalmának havában - a Miskolci Törvényszék nyilvántartásba vette a Világ Királynője Engesztelő Mozgalmat. A végzés 2012. 11. 01-én, Mindenszentek ünnepén vált jogerőssé és a Miskolci Törvényszék erről Szent Imre herceg napján adta ki az igazolását:
A Mozgalom neve: Világ Királynője Engesztelő Mozgalom
A Mozgalom székhelye:3937 Komlóska, Rákóczi út 27.
e-mail: komloska@t-online.hu | telefon: 06 47 338 127
A Mozgalom Bankszámlaszáma (OTP Bank): 11734169-20012199
A Mozgalom Adószáma: 18334083-1-05
Bővebb információ: http://www.vilagkiralynoje.hu/vilag_kiralynoje_engesztelo_mozgalom/
Dicsértessék a Jézus Krisztus, éljen a Világ Királynője!