Az áldozat, imádság, engesztelés 5
Az áldozathozatal első és fő megnyilvánulási formája természetesen az, hogy elfogadjuk azokat a szenvedéseket, amelyeket feladataink hűséges elvégzése jelent számunkra. A fatimai angyal világosan beszélt erről:
"Főként azokat a szenvedéseket fogadjátok el, és viseljétek megadással, amelyeket Isten küld rátok."
Lúcia később így ír erről: Íme az engesztelés, amit a jó Isten kíván. Íme az áldozat, amit mindenkinek magára kell vállalnia ahhoz, hogy Isten törvényét betartva igaz életet éljen. Ezt az utat Isten világosan meg akarja ismertetni a lelkekkel, mert sokan azt hiszik, hogy az engesztelés kemény önsanyargatást jelent, s ehhez nem érzik magukat sem elég erősnek, sem elég nagylelkűnek. Elbátortalanodnak és berendezkednek egy langyos és bűnös életmódra. Egyik csütörtökről-péntekre virradó éjjel, amikor az elöljáró anya engedélyével a kápolnában voltam, éjfélkor így szólt hozzám a mi Urunk: "Az áldozathozatal mindenkitől megköveteli, hogy teljesítse saját feladatait és betartsa törvényemet. Ma ezt a fajta bűnbánatot kérem és várom el. "
Említettük, hogy az önmegszentelődés szolgálata egyénileg is lehetséges, de sokkal eredményesebb, ha társakat keresünk ehhez a munkához. Röviden szólva: kis közösségekben nagyon eredményesen tudunk a Szent Szűz munkatársaiként az önmegszentelődésre és a lelkek megmentésére törekedni. A társ, a közösség ebben a munkában rendkívül fontos, de elsődlegesen lényeges a nyitott szív, a készséges akarat, az elszántság, a meghatározott program és a hozzáértő vezető. Azt a munkát, amit az ember az önmegszentelődésen túl mások lelki üdvösségére fordít, más szóval, amikor áldozatot, imádságot vállal, hogy másoknak a hit ajándékát kikönyörögje, engesztelésnek nevezzük.
Az engesztelő áldozat olyan cselekedet, amely helyreállítja az életközösséget Isten és az ember között. Tágabb értelemben olyan áldozat, amely a bűnt eltörli. Az emberiség bűneiért Jézus Krisztus engesztelte ki az Istent. ,,ő engesztelő áldozat bűneinkért, de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűneiért is'' (1 Jn 2,2). Amikor az ember Jézushoz hasonlóan testét ,,élő, szent, Istennek tetsző áldozatul'' adja (Róm 12,1) önmagáért és embertársaiért, engesztelő munkát végez.
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.