A fatimai üzenet, nem egy adott történelmi időpontot célzó reveláció, hanem – bátran állíthatjuk –, hogy a "végső idők" próféciája. A "végső" kifejezésen nem valami ma divatos világvégi szóhasználatot, hanem egy korszakváltást jelölő meghatározást kell érteni, melyben az Isten Anyja döntő szerepet fog játszani. Mária nem azért jelent meg Fatimában, hogy minket az elkövetkező szerencsétlenség képeivel megrémítsen, hanem hogy megóvjon a rémségektől, mely ma az egész világot megrázkódtatja. ("Das Neue Groschenblatt", 11. évf., 11. szám, 1981. november) A megváltás művének kibontakoztatásához egyetlen megváltott ember sem képes olyan segítséget kínálni Krisztusnak, mint amilyet Anyja, Mária nyújtott és nyújthat.
XVI. Benedek pápa szavaival: A Szentírás a Szűzanyát mindig, isteni Fiával való szoros egységben és állandó együttérzésben mutatja be. Anya és Fia szoros szövetsége mutatkozik meg a pokolbeli ellenség ellen folytatott harcban is, egészen a fölötte aratott végső győzelemig.(2007. aug.15.)
Fatimáról szóló előadásomban szeretném kiemelni, hogy a hiteles Mária-tisztelet milyen nagy jelentőséggel bír a sátán elleni harcban, mely a Fatimában kért Mária Szeplőtelen Szívének történő felajánlásban éri el csúcspontját. Nem kell látnoki képesség ahhoz, hogy magunk is belássuk, a világ erkölcsi romlása, eszmei eltévelyedése és harácsoló gazdaságszemlélete óhatatlanul magán hordozza a bármely pillanatban bekövetkező összeomlás és akár a tömeges kárhozat veszélyét.
Ennél fogva, évszázadnyi áttekintésben a fatimai üzenet aktualitása, nemhogy "lecsengőben" lenne, hanem egyre fájdalmasabb hangon szólítja lelkiismeretünket a maradéktalan teljesítésére, és az azonnali megtérésre!
Fatima üzenete a magánkinyilatkoztatások kategóriájába tartozik bár – és elfogadása, követése nem kötelező érvényű –, ám az Egyház a legmagasabb szinten elismerte és a kérések megvalósítását forrón ajánlja a híveknek!
Tanítása ugyanis egyszerű: a tiszta Evangélium. Tehát mindaz, ami Fatimában történt – az események és az elhangzott szavak –, fellelhetők az Evangélium lapjain. Kezdve, Keresztelő Szent János bűnbánatra hívó sürgető szaván, az Úr tanításain, a példabeszédeken, a mindennapi élet tisztaságán, egyszerűségén, és az imádságon keresztül egészen Jézus eszkatologikus beszédéig.
A legösszefoglalóbb rövid meghatározást VI. Pál pápa adta Fatimáról: "Az imádság és a bűnbánat üzenete".
Kedves Hallgatóim!
Sorozatom főcímeként nem véletlenül adtam a Mária-korszak jelenései címet, mert 1830-tól kezdve, valamennyi Mária-jelenés korszak-kezdőnek bizonyult. Amiként a szovjet propagandaplakátok 1917-es Auróra cirkálója bevilágította a vöröslő égboltot (amely persze valótlanság volt), akként hasít a bűnök valóságos sötétségébe az 1917-es Fatimai Üzenet Fénye, hogy megmutassa az egyetlen lehetséges utat az emberiség megmentésére, nevezetesen a világ és Oroszország felajánlására Szeplőtelen Szívének!
Fatimát, a „világ oltárát” ‒ amiként XII. Piusz pápa nevezte ‒, Mohamed próféta unokájáról, Fatimáról nevezték el még a mórok ott tartózkodása idején.
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.