Nyilvánvaló, hogy Erzsébet asszony nagy vigasznak fogadta a székesfehérvári püspök „nihil obstat"-ját, melyről Dr. Kovács Zoltán mariológus így ír a MAGYAR SION 2009/2. számában: „1979-ben
Székesfehérvár akkori püspöke, Kisberk Imre Nihil obstat-tal látta el a Napló kivonatos kiadását (prot. nr. 1404/1979) megállapítva, hogy „a kiadványban semmiféle hitellenes dolog nincs”. Imprimatur azonban nem született, mivel az akkori politikai körülmények miatt nem merte megkockáztatni. Szintén hasonló okok folytán, 1984. május 3-án Szakos Gyula székesfehérvári megyéspüspök az Új Ember hetilapban megjelent Nyilatkozatában visszavonta a Nihil obstat-ot”. (137-174 oldal) – idézet vége!
Már Erzsébet asszony életében felmerültek rágalmak személyével kapcsolatban, ámde ezek az ő testi-lelki adottságainak, az adott politikai kor veszélyeinek, és az Egyház gúzsbakötöttségének nem ismerése (vagy el nem ismerése) miatt történhettek! Ilyen volt az a hevenyészett rágalom is, hogy váltogatta a lelki vezetőket!
Korrajzként előre kell bocsátani, hogy a 60-as évek légköre a megfélemlített egyház és a papi bebörtönzések légköre volt. Abban az időben az óvatosság különösen megterhelte a gyóntatókat. Ne feledjük, hogy csak 1961-ben (a közlések kezdeti évében) 35 papot és 30 világi apostolt tartóztattak le és ítéltek hosszú börtönbüntetésre! De sokan hunytak el balesetnek, öngyilkosságnak álcázott verésbe, kínzatásba! A börtönökben meggyötörtek halálokát cinikusan „heveny szívelégtelenségnek”, a tüdejükbe csapvizet vezetetteknek „tüdővizenyőt” diagnosztizáltak (már akiről elismerték, hogy egyáltalán náluk hunyt el!). Az ötvenhatos szabadságharcosokat még sorra akasztották és az általános félelem mételyező füstje beszűrődött a gyóntatószékek szentségi félhomályába is! Nem beszélve a titkosszolgálat részéről esetlegesen beszerelt „poloskákról”!
Na, itt mutatkozik meg az – ami példájául szolgálhat a mai könnyed látnokocskáknak –, hogy minek lett volna kitéve Erzsébet asszony azzal, ha csak egyetlen „égi üzenetet” is közzé tesz – jóllehet –, semmilyen tömegkommunikáció nem állt rendelkezésére!
A Szeretetláng üzenete, hozzávetőlegesen öt év elteltével kezdett kiszivárogni, de az sem Erzsébet asszony részéről! Ő ugyanis az égi párbeszédeiről mélyen hallgatott!
(folyt.)