"Legyetek mindnyájan egy" A Katolikus Egyházba vezető útjának kezdetét az 1987-ben katolizált, elismert protestáns teológussal, Scott Hahnnal való találkozása jelentette. (Lásd e sorozatban 52-84-ig!)
Egy délután hazafelé menet ‒ szokása ellenére ‒, vett egy példányt a Cleveland Plain Dealer c. napilapból. A reggeli kávéját kortyolgatta, megakadt a szeme a vallás oldal rövidke hirdetményén: "Scott Hahn katolikus teológus előadást tart a helyi plébánián." Scott és felesége Kimberly, osztálytársai voltak a protestáns szemináriumban. Jól ismerte Scottot és soha nem gondolta volna, hogy egyszer katolikus lesz belőle. Meglepetése kíváncsivá tette. (Kép: A Scott házaspár)
Marcus elment a meghirdetett összejövetelre, és életében először átlépte egy katolikus templom küszöbét. Az előadás után váltott pár barátságos szót Scott-tal, aki arra buzdította, hogy szerezze be a megtérése történetének felvételét, valamint Karl Keating "Katolicizmus és fundamentalizmus" című könyvét.
A hanganyag és a könyv elolvasása választ adott Marcus nyugtalanító kérdéseire. Ezt követően további katolikus könyveket olvasott, és ez egyre inkább megszilárdította abbeli meggyőződésében, hogy az igazság a Katolikus Egyházban található.
Az egyházával megélt kellemetlen tapasztalatoknak következtében Marcus Grodi megértette, hogy milyen súlyos nagyságrendű volt Luther Márton tévedése. Arra jutott, hogy az Egyházat nem a Rómától való elszakadással kellett volna Luthernek megreformálnia, hanem imával, vezekléssel és jó példával.
Sajnos az egyes protestáns felekezetek, ha problémák merülnek fel köztük a Szentírás értelmezésében, akkor Luther példája nyomán mindig szét és szétválnak Jelenleg már több tízezer felekezet van, és folyton újabbak keletkeznek. A szakadások azonban ellentmondanak a Bibliának, hiszen Krisztus azt akarta, hogy "legyenek mindnyájan egyek". A protestáns egység hiánya, belső megosztottsága, elsősorban a hittételek és az erkölcsi kérdések értelmezésében gyökerezik. És ennek oka azon téves hittételük, miszerint minden hívő képes értelmezni a Bibliát, minek következményeként az ember a saját véleményét az Egyház tekintélye fölé emelheti.
Ezzel szemben a katolikus tanítás, hogy Krisztus létrehozta az Egyházat és a szent hagyományt, hogy ezek a hívőket a Szentírás helyes értelmezésére vezessék.
Ne feledjük, hogy a Szentírás az Egyház közösségében jött létre. Krisztus előbb megalapította az Egyház közösségét, s csak a Szentlélek kiáradása után keletkeztek az Újszövetség könyvei. Nemcsak a Szentírás egyes könyvei, hanem azok egyetlen egésszé való összeállítása is az Egyház létezésének függvénye. Csak a római (382-ben), majd a hyppói és a karthágói zsinatokon (393-ban, 397-ben és 419-ben) döntött az Egyház tekintélye arról, hogy mely iratok keletkeztek a Szentlélek sugalmazásából és tartoznak az Újszövetség keresztény könyveinek kánonjába.
Az Újszövetségben az Ószövetség szövegei is értelmet nyertek.
(Források: 1) http://www.chnetwork.org/story/our-journey-home-a-deeper-look-at-the-conversion-story-of-marcus-and-marilyn-grodi/
2) Szeressétek egymást Katolikus folyóirat 18. szám 35-36. oldal /2016/)