A jogállamban
De hogyan történhetett ez meg abban a „szabad lehetőségek hazájában”, ahol az volt az általános gyakorlat 2002-ig, hogyha egy magzat túlélte az abortuszt, azt hagyták ott helyben meghalni, vagy egyszerűen csak kidobták. 2002 augusztusában Bush elnök iktatta törvénybe az élve született gyermekek védelméről szóló cikkelyt, ami megakadályozza, hogy ilyesmi előfordulhasson.
Az abortör orvos akkorra már hazament, így az ügyeletes nővér hívta a mentőket, hogy a kicsit a helyi kórházba szállítsák – az abortuszklinikákon ugyanis nem adottak a feltételek élő gyermekek gondozásához.
Az alig egykilós csecsemőt anyja bár hazavitte, de hamarosan visszavitte a kórházba. A csöppség először sürgősségi nevelőotthonba került, majd 17 hónaposan egy gondozónő Penny nevű lánya fogadta örökbe a kb. 12 kilós magatehetetlen tömeget. A baba ugyanis lebénult a túlélésért való küzdelem során fellépő agyi oxigénhiány miatt. Az orvosok azt mondták Pennynek, hogy Giannából sosem lesz semmi. Ő viszont úgy határozott, nem vesz tudomást az orvosok véleményéről, és elkezdett napi háromszor foglalkozni a kicsivel. És sorra jöttek a csodák. A kislány idővel meg tudta tartani a fejét, három és fél éves korára pedig járókerettel és lábrögzítőkkel már járni is képes volt.
A ma harmincnyolc éves Gianna maratonokat fut, zenét szerez, gyönyörű hangja van, zenél, komponál, neves író és életpárti aktivistaként járja a világot, kiáll a világ és a világ vezetői elé, és számon kéri az emberiségtől az elrabolt és elpusztított életeket. Gianna az abortuszellenes mozgalom élharcosaként járja a világot, a legbefolyásosabb politikai vezetőket próbálva meggyőzni az élet védelmének fontosságáról. Bush elnök is az ő hatására hozta meg a fent említett 2002-es törvényt. /Forrás az internet/ (Ajánlom megtekintésre Gianna egy 19 perces előadását ITT!) (folyt.)