HTML

A Hajnal Szép Sugara

Szeretettel köszöntöm a kedves Olvasót, dicsértessék a Jézus Krisztus! Begyik Tibor vagyok, családapa, nyugdíjas kegytárgy-restaurátor. Blogommal - "A Hajnal Szép Sugarával" -, a hívek- és a jószándékú istenkeresők számára szeretnék rámutatni, a katolicizmus egyedülálló eredetiségére, az Egyház iránti hűségre és az ezzel szorosan egybefonódó Mária-tiszteletre. Fontos megjegyeznem, hogy a Szentíráson, az Egyház és a szentek tanításán túl, számomra a Mária-jelenések és általánosságban az "üzenetek" köréből kizárólagan az egyházilag kivizsgált, tehát befejeződött magánkinyilatkoztatások a követendők és a mérvadóak. A főcímben megjelenő "Hajnal Szép Sugara" kifejezéssel a Szent Szűz nevezte meg magát a Szeretetláng üzenetében (Lelki Napló II/100; Szent István Társ. 2010. Nihil obstat, Imprimatur: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Nr. 494-4/2009). Blogom indíttatása nem csupán a saját, vagy a meggyőződésemet tükröző írások közzététele, hanem a figyelem felkeltése más, hitelesnek tartható forrásra és "linkre", mintegy élve az evangelizáció újabbkori eszközeivel, az internet adta lehetőségekkel! Abban a meggyőződésben teszem ezt, hogy ezzel részt vállalok az általános apostoli munkában (ld. 1Pét 2,9), a lélekmentésben, melynek felelősségét a Szent Keresztségben ruházta mindannyiunkra a Szentlélek. Részemről e 'misszió', az evangéliumi felhívás teljesítése: ,,Hirdesd az Igét! Állj elő vele akár alkalmas, akár alkalmatlan! Ints, kérj, buzdíts nagy türelemmel és hozzáértéssel!” (2Tim 4,2) Felelősek vagyunk ugyanis egymás lelki üdvéért! ----------------------------------------------------- LINK AJÁNLÓ: -------------------------- http://prochristo.blogspot.com http://mariaszazada.hu http://breviar.sk/hu http://katolikus.hu/igenaptar/ http://katolikusvalasz.blogspot.hu/ http://www.hagiosz.net/ ----------- http://www.wikiwand.com/hu/Port%C3%A1l:Katolicizmus ----------------------------------- http://www.eucharisztikuskongresszus.hu/ http://www.karizmatikus.hu/ --------------- http://www.katolikus-honlap.hu------------ http://hu.wikipedia.org/wiki/Portál:Szűz_Mária ---------------------------------------- http://www.depositum.hu/ http://www.prohungariasacra.blogspot.hu/ http://elhallgatott.lapok.hu/ -------------- www.ppek.hu ---------------------------------- http://www.plebania.net/ http://uj.katolikus.hu/ http://www.liturgia.hu/ http://juventutem.hu/ http://katolikusradio.hu http://www.keesz.hu http://www.adorans.hu/node/2048 http://www.pazmaneum.com http://www.szentsegimadas.hu/ http://www.szeretetlang.hu http://mariaut.hu// ----------------- http://engesztelok.hu ---------------------- http://www.kalazanci.ro/ima_07.html ---- http://prochristo.blogspot.hu/ -------- OLVASÓIM FIGYELMÉBE AJÁNLOM! --------- A felületen 200 poszt görgethető vissza. A kétszázadik alján látható "Következő oldal" nyitja meg az újabb 200 posztot (bár ez esetben a jobboldali felsorolás nem változik)!

Korábbi bejegyzések

Korábbi bejegyzések

Friss topikok

     A nagy idők tényleg nagy embereket követelnek. Kár, hogy sokuk munkásságát csupán felszínesen ismerjük. Például a kétszáztíz esztendeje, 1814. április 21-én született Egressy Béniét, akiről legtöbben csak annyit tudnak, ő zenésítette meg Vörösmarty Mihály Szózatát. Azt már kevesebben, hogy Petőfi Sándor több verse is tőle kapott dallamot. A szabadságharcban pedig honvéd főhadnagyként ott volt a komáromi vár védői között, méghozzá mint az erősség kinevezett „zeneigazgatója”. 

Itt írta a legendás Klapka-indulót, amely 1849. augusztus 4-én, a sikeres kitörés utáni díszszemlén csendült fel először – ezt játszották Komárom feladásakor is, ahonnan Egressy a várvédőknek kijáró menlevéllel szabadon távozhatott. (Bátyja, a „pilvaxos” Egressy Gábor, a Nemzeti Színház színésze sem volt ismeretlen a maga korában. Március tizenötödikén este a Nemzeti Színházban ő szavalta el a Nemzeti dalt. A költő barátjának mondhatta magát – ő készítette Petőfiről az egyetlen fotográfiát. Az idősebb Egressy ott volt Budavár bevételénél, majd Világosnál is… 1866. július 30-án a Nemzeti Színház színpadán vitte el a szíve.)

Egressy Béni ekkor már odaát volt. Vagyis hát odafönt… Csupán harminchét év adatott meg neki. Igaz, ezalatt nemcsak zeneszerzőként alkotott maradandót, színművek, operaszövegek írásával, fordításával is kitűnt. Sok más mellett a nevéhez fűződik a Hunyadi László szövegkönyve, amelynek zenéjét Erkel Ferenc szerezte.

A versírás sem állt tőle távol. Halála évében, 1851-ben írta A Csalogány búcsúja című versét. Az itt maradóknak üzent: „Fáj szívem, fáj, majd megreped, / Maradnék én, de nem lehet, / Repülnöm kell egy időre / Más világba, messze földre.”

Forrás: Magyar Nemzet, borítókép: Egressy Béni (Forrás: Wikipédia)

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://szeretetlang.blog.hu/api/trackback/id/tr9018385809

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása