A Szent Szűz, nem véletlenül mondta esdeklő hangon Erzsébetnek Szeretetlángjáról: »„ez a legnagyobb csodám, melyet most teszek veletek!” (...) nehogy félreértsétek. „Hisz szavaim tiszták és értelmesek, csak ki ne forgassátok, félre ne magyarázzátok. Mert nagy felelősséggel tartoztok ezért. Álljatok munkába, ne tétlenkedjetek! Én csodával határos módon segítek nektek, melyet érezni fogtok minduntalan. (...) Szeretetlángom a sátánt oly mértékben teszi vakká, amilyen mértékben elterjesztitek Szeretetlángom fényét szerte e világon. Úgy, ahogy nevem ismert az egész világon, úgy legyen ismert Szívem Szeretetlángja is, mely csodákat tesz a szívek mélyén. (II/18) „Mit gondoltok, ki lesz a felelős a gátlásokért? Ha akadnak köztetek ilyenek, minden erővel védjétek meg Szeretetlángom. A sátán megvakítására törekedjetek, törekednetek kell, melyet az egész világ összefogó erejével fogunk megvalósítani. Ne hátráltassátok, mert egyszer felelni kell a reátok bízott tengernyi lélekért. Azt akarom, hogy egyetlen egy se kárhozzon el. Mert a sátán oly mértékben lesz világtalanná, amilyen mértékben ti munkálkodtok ellene.” Itt a Szűzanya azt is mondta, hogy nemcsak a papságot fogja terhelni a tétlenségért a felelősség, hanem mindazokat is, akik kényelemből nem álltak be a sátán megvakítására. „Szeretetlángom kegyelmi kiáradását indítsátok már el. A felelősség nagy, de munkátok eredménye nem lesz meddő. Az összefogó munkából egyetlen lélek se maradjon ki. Szeretetlángom szelíd fénye gyújtani, gyulladni fog az egész földkerekségen, s a sátán megalázottan és tehetetlenül hatalmát veszti. Csak ezt a vajúdást ne akarjátok meghosszabbítani.”« (III/130)
Kérdés, hogy a Szeretetláng üzenete, mitől vált hitelessé? Egyfelől hitelesíti a kiváltságolt személye, tanulatlansága, küzdelmes és áldozatos élete, számtalan megaláztatása az ügyért. Nem kevésbé a Szűzanya ígérete szerinti, futótűzként (I/40) való elterjedése a világban (magasszintű jóváhagyások mellett). Másfelől a hitelét nyomatékozza a gamalieli kijelentés is: „ha ez a terv emberektől van, elenyészik.” (Apcsel 5,38)
És lám, sok ország mellett, hazánkban is megkapta az egyházi jóváhagyást a 494-1/09 sz. dekrétumban. Így viszont üdvös lenne teljesítenünk a Szűzanya kéréseit. Papjainknak a szószékről kellene hirdetnie az Úr és a Szűzanya tanításait, vagy ránk is érvényes lesz a Fatimai Szűzanya keserű kijelentése: „Tejesíteni fogják, de akkor már késő lesz!” (?)
Források a II. részben! (folyt.)