Minden imaközösségnek más az arculata. Nehéz lenne kimerítően érvényes programot adni a közös imádkozásra, mert a kötetlen imádság mindig spontán. Alapvető és meghatározó az imaközösség életében a célkitűzés: alkalmassá válni, és hatékonyan részt venni az evangelizációs munkában. Léteznek azonban igen fontos és állandó (napi) imádságok. A rózsafüzér napi imádkozását, amiként a Szent Szűz ezt minden jelenésében kérte! Ezenkívül az irgalmasság rózsafüzérének, a Szent Vér litániájának (ld. a ,,Hozsanna” imakönyvben), a Szűz szülője Istennek, és a Szent Mihály arkangyalhoz szóló (XIII. Leó) ima napi elimádkozása rendkívül ajánlatos. A Szűzanya arra is biztat, hogy az Üdvözlégyekben, vagy a tizedek végén mondjuk el a könyörgést: "Áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre!" A Szeretetláng kiáradásáért és a tisztítótűzben szenvedő lelkekért hétfőnként böjtöljenek kenyéren és vízen, valamint a csütörtököt és pénteket tartsák különös kegyelmi napoknak! Szavaiból világosan kitűnik, hogy a jelenlegi veszélyben, melyben a sátán minden erejét megfeszítő támadásának vagyunk kitéve, már az egész emberiség összefogó ereje kell, a Küzdő-, a Szenvedő és a Megdicsőült emberiségé (az egész Egyházé)!
Megjegyzés: Néha elhangzanak kifogások ezen kérésekkel szemben. Esetenként még ,,középkorinak” is minősítik azokat. Különösen a kemény böjtöt bírálják. Fontos azonban belátni: nem új dolgokról és nem parancsokról, hanem csupán ajánlásokról van szó.
Ha valaki válaszolni óhajt az égiek kérésére, tegye ahogyan tudja. Mint láttuk, egyedül az irgalmasság (a szeretet) testi-lelki gyakorlása alól nincs felmentés, sőt,
az Isten szankcionálja is, ha valaki vét ellene:
,,Mert az ítélet irgalmatlanul lesújt arra, aki nem irgalmas” (Jak 2,13). A keresztek türelmes elfogadása (Fatima), a különféle imádságok a keresztény ember életéhez természetszerűen hozzátartoznak. Ugyanígy a böjtnek valamilyen formája is - ha azt nem csupán az étkezésre redukáljuk - adott esetben állandóan jelen lehet életünkben, akár állapotbeli kötelességeinkhez is tartozhat.
Az Egyház korszakváltás előtt áll. Új idők következnek és ebben az Istenanyának jelentős szerepe lesz
(ld a blogban
, Tökéletes Mária-tisztelet 49-55)! Az új idők, új igényeket fogalmaznak meg Krisztus Egyházával szemben. Sajnos, egyházunkban egyelőre még kísért a struktúrában, az intézményben és tekintélyben való gondolkodás. Ezen a felfogáson azonban már túl lépett az idő. A krisztuskövetőnek a cselekvő szeretetben kell megélnie hitét, egyébként nem lesz hitele, s elidegenednek tőle az emberek.
,,Arról ismerje meg mindenki, hogy tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt” (Jn 13, 35). Jézus Krisztus a szeretet alsó és felső mértékét is megjelölte:
,,Aki pedig csak egy pohár friss vizet is ad egynek a legkisebbek közül... nem marad el jutalma” (Mt 10,42), és a keresztre feszülés ,,nagyobb szeretete senkinek sincs annál, aki életét adja barátaiért” (Jn 15,13). Az üzenetek első törekvése, hogy a befogadók előbb váltsák életté az Evangéliumot, s ezt követően evangelizáljanak. Ehhez kínálnal
„kegyelmi lehetőségeket” az Istenanya hiteles jelenései, s ez komoly lehetőség az evangelizáció számára.
Az Egyház feladata: a világ végéig intézményesen tennie azt, amit Jézus tett. Az Egyház hatalmas kihívása: szervezetten szolgálni a szeretetlenség miatt szenvedőket. A szeretetlenség elsődleges kiszolgáltatottjai a gyermekek, betegek, a nélkülözők és az öregek, miként minden ember, aki sérülést, fájdalmat hordoz lelkében. Az Egyház felkészült tagjai által tud hitelesen tevékenykedni. Ezért van óriási jelentősége az Egyház által elismert Mária-jelenéseknek, üzeneteknek.
Megjegyzés: Újfent hangsúlyoznunk kell, hogy a keresztény hit semmi olyan ,,kinyilatkoztatást” nem fogadhat el, mely fölülmúlni vagy javítani akarja azt a Kinyilatkoztatást, melynek beteljesedése Krisztus. (Katekizmus 67. p) Így elmarasztalhatók azok a dátumszerinti végidőket várók, akik imaszándékaikat és reményeiket „az utolsó idők” hamis próféciáira alapozzák, miként azok is, akik a „vallások szinkretista egységét” hirdetik, és ezáltal zavart keltő „üzenetekre” alapozzák hitéletüket.