
A következőkben néhány gyakorlati tanácsot ajánlunk az evangelizációs közösségek figyelmébe.
1) Az imacsoportok ajánlják magukat a Szűzanya Szeplőtelen Szívének. Minden összejövetelt a bűnbánat felindításával kezdjenek, s kérjék a Szentlélek eljövetelét. Az imádság lehetőleg az Oltáriszentség jelenlétében történjen.
2) A közösség igyekezzen Jézus és a Szent Szűz útmutatása szerint élni, imádkozni és apostolkodni. Ehhez természetesen hozzátartozik az üzenetek okos terjesztése is. A tagok között legyen természetes a nyitottság, az egység és a feltétel nélküli szeretet.
3) Az imaközösség tagjai életében a rendszeres ima, a rendszeres böjt legyen természetes.
4) A tagok lehetőleg családjukat is formálják engesztelő közösséggé és vezessék be a napi közös imádságot.
5) Az imaközösség tagjai nagyon törekedjenek az alázatosságra, mert alázatosság és szeretet nélkül, vagy pártoskodás esetén az imaközösség szét fog szóródni.
6) Az imádság közben a kérésen kívül mindig kerüljön sor dicsőítésre, engesztelésre és hálaadásra. A közösség természetesen hordozza tagjainak gondját, baját, kéréseit. Aki kéri a közösség imáját, afölött imádkozzon az imacsoport: ,,Hordozzátok egymás terhét, így teljesítitek Krisztus törvényét” (Gal 6,2).
7) Az imaközösség tagjai rendszeresen vegyenek részt az engesztelő nap közös programjában, s működjenek együtt apostoli módon a helyi lelkipásztorral az evangelizációs munkában. Soha nem szabad feledni: ,,Minden fát gyümölcséről ismerünk meg” (Lk 6,44).
8) Az imaközösségnek legyen hozzáértő vezetője, s a tagok figyeljenek útmutatásaira.
9) Az evangelizációs közösség mindig tartsa elsődleges fontosságúnak az evangelizációs munkát. Az egyéni tanúságtételen túl a közösség tagjai apostolkodjanak családjukban, munkahelyükön stb.
10) Az evangelizációs közösség néha tartson ,,lelki-délutánt”, s ha lehet, rendszeresen szervezzenek más közösséggel is találkozót, vegyenek részt lelkigyakorlaton, imádkozzanak együtt, cseréljék ki tapasztalataikat.
11) Az evangelizációs közösség ne szigetelődjön el. Vezetője által tartson rendszeres kapcsolatot azzal a megújulási mozgalommal, amelyhez tartozni kíván.
12) A közösség tagjai az összejöveteleket (imaórákat) tartsák nagyon fontosnak. Csak utazás, betegség esetén maradjanak távol. (A tapasztalat szerint, aki elmaradozik a közös programokról, egyszer végleg elhagyja a közösséget.) Az evangelizációs munka és a közös imádság váljék kiemelt feladatunkká. Minden tag maradjon hűséges: ,,Legyetek tehát állhatatosak és kitartóak, szeretett testvéreim! Tegyetek mindig minél többet az Úr ügyéért, hiszen tudjátok, hogy az Úr ügyéért való fáradozástok nem hiábavaló” (1Kor 15,58).