Bevezető 6
Amikor a sátán teret kap, egyre jobban birtokába veszi az egyéni és a kollektív akaratot, jóllehet az emberek nem csupán kiszolgálják őt, de szenvednek is tőle.
Ez leglátványosabban egyes eszmék és izmusok megtévesztő hazugságaiban mutatkozik meg. Leglényege, hogy elfordít az Istentől és távol tart tőle, a végeredmény pedig a bűn lavinaszerű elhatalmasodása (vö. Róm 5,20) és a "nagyüzemi" emberirtás! A Szent Szűz anyaként figyelmeztet bennünket a bűn elhatalmasodásának veszélyére, mert ha a bűn elhatalmasodik, akkor annak következménye is elhatalmasodik, s kilép az egyén, a család, a közösség kereteiből, és társadalmi méreteket ölthet. Ez pedig a lelki és az evilági élet szempontjából végzetes lehet. Erre figyelmeztet Jakab apostol: ,,a bűn meg, ha elhatalmasodik, halált von maga után'' (Jak 1,15). A bűn ‒ ha nem szállnak vele szembe ‒, átlépheti az országhatárokat, s egész földrészeken, vagy akár az egész világon elhatalmasodhat, és következményei pusztulással fenyegethetik akár az egész emberiséget is. Súlyos probléma, ha az ember az élet eseményeiből nem okul, s az elhatalmasodott bűn elhatalmasodott következményeit természetes okokra vezeti vissza, s ezeket csupán természetes összefüggésükben értelmezi.
A Szentírás egyes helyei arra utalnak, hogy a sátán az utolsó időkben igyekszik minden erejét bevetni az Isten ellen (1Tim 4,1; 2Tessz 2,3-4), és teljes hatalmával fog a családokban és a lelkekben pusztítani.
Történelmünk utolsó századában a sátáni erők minden tekintetben példátlan rombolást végeztek és úgy tűnik, az Üdvözítő nem hagyott magunkra ebben a veszélyben sem. Elküldte Anyját, hogy a bűn eme pusztításával szemben rendkívüli módon és rendkívüli eszközökkel is segítségünkre legyen, és győzelmes harcra, nagy megtisztulásra készítse elő a világot.
A Szentírás lapjain sokszor találkozunk jelenésekkel, rendkívüli eseményekkel. Különös nyomatékkal bírnak az angyalok és a feltámadt Üdvözítő megjelenései. Mind az Ószövetség, mind az Újszövetség történetét végig kísérik bizonyos természetfeletti jelek.
(folyt.)