A történet feldolgozásához felhasználtam Dr. Antalóczi Lajos: Jelenések, üzenetek és a jövő c. könyvét ‒ Kisboldogasszony Plébánia Eger 2000; valamint internetes forrást!
Négy nap története
A négy nap történetének bemutatása nagyon hosszúra nyúlna. Csupán azt mondjuk el, hogy néhány nap alatt emberek tízezrei láthatták közvetlen közelről a könnyezést, az Olasz Televízió hosszan filmezte, majd ismételten levetítették. Szakemberek tudományos vizsgálatnak vetették alá mind a domborművet, mind a könnyeket. A tudósokból álló bizottság a helyileg illetékes érsek felkérésére analizálta a folyadékot, s megállapította, hogy összetétele teljesen azonos az emberi könnyekkel. Még a fehérje sem hiányzott belőle, amit pedig csak élő szervezet termelhet. Erről 1953. október 17-én nyilatkozatot adtak ki.
A dombormű szeptember 1. déli negyed tizenkettőig könnyezett. Éppen addig, amíg a szakértői bizottság összegyűjtötte a laboratóriumi vizsgálathoz szükséges mennyiségű folyadékot.
Szirakuzában a könnyezés befejeződése után is feltűnően sok testi és lelki gyógyulás történt. Évente kb. félezer. Kérdés azonban, hogy mi lehetett az a nagy veszély, amelytől az Istenanya rendkívüli csodájával figyelmeztetni akarta gyermekeit? Nos, ez a terjedő kommunista szervezkedések nyomán fellépő nyílt ateizmus volt!
A háború utáni Olaszországban, egyre nagyobb méreteket öltött a szovjet típusú marxizmus térnyerése, különösen Dél-Olaszország régióiban, ahol nagyobb volt a szegénység és a munkanélküliség. A történetünkben szereplő ifjú férj, Angelo Jannuso is szervezett kommunista volt, melynek egyenes következményeként a templomba járást, a vallásosságot és az imádságot csak primitív népszokásnak tartotta.
Angelo a férj, az esemény megtörténtekor aggodalommal igyekezett hazafelé a munkából, du. fél hatkor. Szorongásának oka az volt, hogy az utóbbi héten megsokszorozódtak a felesége görcsei, sőt a látását is el-el vesztette. Amikor látta a nagy csődületet, végképp rosszat sejtett annak ellenére is, hogy mindenki azt újságolta, hogy sír a Madonna! Emiatt azt hitte, hogy a felesége haldoklik vagy már meg is halt.
Amikor belépett a szobába, épen és egészségesen találta feleségét, mire ő is a képre tekintett, melyet levett a falról és amint belenézett a könnyekben úszó Madonna szemébe, maga is könnyekre fakadt és térdre esve keresgélte emlékeiben gyermekkora elfelejtett imádságait.
Közben óriási tömeg gyűlt össze a Via degli Orti (utcában) és nem csak a csodát látni kívánók, hanem a rendbontók és szkeptikusok is! Néhány fiatal protestáns szétszóródva a tömegben, megpróbálta lejáratni a rendkívüliséget. Ezért is, meg a tömeg miatt is egy Milena Messina nevű asszony kihívatta a rendőrséget.
(folyt.)