Az első kapcsolat, az agykutatás és telegonia tükrében
Tipikus mai vélemény, hogy az a helyes, ha valaki fiatalon kiéli magát, mert nyugodtabban él majd a házasságában. Nos, a valóság pont az ellenkezőjét igazolja! A felnőtt korának boldogságát sőt későbbi gyermekének egészségét is teszi kockára az, aki felül annak a materialista propagandának, miszerint a szexuális vágyak fizikai kielégítése is épp oly természetes, mint az éhség vagy a szomjúság csillapítása.
Mint alább bővebben kifejtjük, lényegesen többről van szó!
A szexualitás bár Isten ajándéka, de a házasság szentségén kívül élni vele, kisiklathatja az életet! (Ez sarkalatos igazság!) – De miért is? – Mert az első „villámfotó” maradandó képe lesz az imázs-meghatározó! A legújabb agykutatási eredmények ugyanis, összefüggést mutatnak a korán elkezdett szexuális élet, és a tartós elköteleződésre való hajlam (képesség) között.
Freda McKissic Bush és Joe S. McIlhaney Jr. szülész-nőgyógyász kutatóorvosok, a „Új tudományos eredmények arról, milyen hatással van az alkalmi szex a gyerekeinkre” c. könyvükben pl. arról számolnak be, hogy minél fiatalabb korban kezdi el valaki a szexuális életét elkötelezettség nélkül, annál inkább csökken a hajlama a későbbi végleges elkötelezettségre, vagyis a hűség képességére.
Mi a telegonia?
A telegonia-i kutatások állítása szerint, a fogamzást nem eredményezett (első) aktus, meghatározó örökítő jeleket hagy az anyában a későbbi utódra nézve. Az elnevezés is ebből ered: tele = távoli, messzi, goneia = születés, keletkezés. Vagyis, az utód örökölheti a (tényleges nemzést) megelőző szexuális partnerek tulajdonságait is, ám legerősebben az első szexuális partner „fantomkódja” hat, ami jelentős mértékben alapozza meg az utód tulajdonságait!
Első olvasásra ez sokaknak hihetetlennek tűnhet és csupán az „erkölcs-csőszök” (mi több az Egyház) újabb kitalációjának tartják.
Nos, humán vonatkozásban valóban ijesztő és komoly lelkiismereti gondot keltő ez a felfedezés, melynek szakirodalmát, szinte kizárólag csak a 19. század elejétől felismert állattenyésztési tapasztalatok képezik.
A telegoniát, elsősorban az állatnemesítő gyakorlat nevezi csírafertőzésnek vagy fantom DNS-elméletnek, melyet bizony az ember esetében is igen komolyan kellene vennünk. Például, az ebtenyésztők már régóta tudják, hogy ha egy fajtiszta szukának legalább egy kapcsolata volt (akár csak fél perces is!) nem fajtiszta kannal, akkor később ez a szuka már nem hoz világra fajtiszta utódokat (ezért óvják tenyészegyedeiket annyira még az utcán is, ha egyáltalán ki merik vinni)!
És itt nem materiális génekről és DNS-ről van szó, hanem inkább egy „jeladóhoz” hasonlítható „hullám-nyomról” ‒ mely hátborzongató ‒, de áthatol az óvszeren is!
Nem véletlenül óv 6. parancs és az Egyház tanítása a házasságon kívüli szexuális kapcsolattól, mely bűn, „És pedig súlyos bűn, mert a lehető legveszélyesebb ponton érinti Isten világtervét, mely az emberi nem szabályzott elterjedésén s fennmaradásán épül fel”. (Müller Lajos: A hatodik és kilencedik parancs - Bp. Szent István Társ 1937)
(folyt.) (Források az első részben!)