A Lourdes-i forrás vizének vizsgálata
A forrás és a fürdő, az imádság mellett, Lourdes létkérdése! A rendkívüli gyógyulások, azonnal felvetették a forrásvíz összetételének vizsgálatát. Azonban a többszöri laboratóriumi eredmény csalódottsá-got okozott, hiszen nem-hogy gyógyvíznek nem minősülő összetételű, de még csak nem is külön-bözik semmiben a forrásvizektől.
Egyik legkörültekintőbb vizsgálat 1934-35-ben folyt le, amikor két mintát vettek a vízből, az egyiket a forrás kifolyójából, a másikat azt követően, amikor egy sebekkel borított testű embert merítettek a medencébe. Teljes származási névtelenség mellett, két külön intézetbe küldték a mintákat analizálásra, különös tekintettel a bakterológiai tényezőkre.
Mindkét vizsgálat teljesen azonos összetételi eredményt hozott ki, mely semmi rendkívüliséget sem mutatott. Mindkét mintában találtak mikroorganizmusokat és baktériumokat, ám ezek közömbösnek mutatkoztak, amikor beoltottak velük tengerimalacokat. Ezek a kis állatok semmi jelét nem mutatták a betegségnek. Ugynakkor azok amelyek a bakterelógiai szempontból egyazon összetételű Szajna-vízzel oltották be az állatokat, azok rövid időn belül elpusztultak. Vajon mi lehet az oka, hogy a "fertőzött víz" nem fertőz?
A Bernadette által kikapart forrás, ma kb. 125 ezer liter vizet ad percenként!Illő megemlítenünk, hogy a legelső tudomá-nyos igényű vizsgálatot 1870 körül, Prof. Edu-ard Filhol gyógyszerész végezte a Toulouse-i Természet-tudományi Kar professzora, hidro-lógus és ásványkutató.
Az un. fürdőben vannak szélesebb vagy keskenyebb "kád" mére-tű medencék. A haszná-latuk attól függ, hogy mozgásképes-e a segít-séget váró zarándok, vagy hordágyastól kell bemeríteni! Az igazán rendkívüliség az, hogy a segítők folyamatosan mondják az Ave Mariát, miként a jéghideg vízbe merülőkből is felszakad a "Szűzanyám segíts meg"!
Az igaz, hogy nem mindenki gyógyul meg, de az tény, hogy még senkinek sem ártott meg!