HTML

A Hajnal Szép Sugara

Szeretettel köszöntöm a kedves Olvasót, dicsértessék a Jézus Krisztus! Begyik Tibor vagyok, családapa, nyugdíjas kegytárgy-restaurátor. Blogommal - "A Hajnal Szép Sugarával" -, a hívek- és a jószándékú istenkeresők számára szeretnék rámutatni, a katolicizmus egyedülálló eredetiségére, az Egyház iránti hűségre és az ezzel szorosan egybefonódó Mária-tiszteletre. Fontos megjegyeznem, hogy a Szentíráson, az Egyház és a szentek tanításán túl, számomra a Mária-jelenések és általánosságban az "üzenetek" köréből kizárólagan az egyházilag kivizsgált, tehát befejeződött magánkinyilatkoztatások a követendők és a mérvadóak. A főcímben megjelenő "Hajnal Szép Sugara" kifejezéssel a Szent Szűz nevezte meg magát a Szeretetláng üzenetében (Lelki Napló II/100; Szent István Társ. 2010. Nihil obstat, Imprimatur: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Nr. 494-4/2009). Blogom indíttatása nem csupán a saját, vagy a meggyőződésemet tükröző írások közzététele, hanem a figyelem felkeltése más, hitelesnek tartható forrásra és "linkre", mintegy élve az evangelizáció újabbkori eszközeivel, az internet adta lehetőségekkel! Abban a meggyőződésben teszem ezt, hogy ezzel részt vállalok az általános apostoli munkában (ld. 1Pét 2,9), a lélekmentésben, melynek felelősségét a Szent Keresztségben ruházta mindannyiunkra a Szentlélek. Részemről e 'misszió', az evangéliumi felhívás teljesítése: ,,Hirdesd az Igét! Állj elő vele akár alkalmas, akár alkalmatlan! Ints, kérj, buzdíts nagy türelemmel és hozzáértéssel!” (2Tim 4,2) Akár meghallgatják, akár nem, mert hiszen lázongó nemzedék ez. (Ez 2,8) Felelősek vagyunk ugyanis egymás lelki üdvéért! ----------------------------------------------------- LINK AJÁNLÓ: -------------------------- http://prochristo.blogspot.com http://mariaszazada.hu http://breviar.sk/hu http://katolikus.hu/igenaptar/ http://katolikusvalasz.blogspot.hu/ http://www.hagiosz.net/ ----------- http://www.wikiwand.com/hu/Port%C3%A1l:Katolicizmus ----------------------------------- http://www.eucharisztikuskongresszus.hu/ http://www.karizmatikus.hu/ --------------- http://www.katolikus-honlap.hu------------ http://hu.wikipedia.org/wiki/Portál:Szűz_Mária ---------------------------------------- http://www.depositum.hu/ http://www.prohungariasacra.blogspot.hu/ http://elhallgatott.lapok.hu/ -------------- www.ppek.hu ---------------------------------- http://www.plebania.net/ http://uj.katolikus.hu/ http://www.liturgia.hu/ http://juventutem.hu/ http://katolikusradio.hu http://www.keesz.hu http://www.adorans.hu/node/2048 http://www.pazmaneum.com http://www.szentsegimadas.hu/ http://www.szeretetlang.hu http://mariaut.hu// ----------------- http://engesztelok.hu ---------------------- http://www.kalazanci.ro/ima_07.html ---- http://prochristo.blogspot.hu/ -------- OLVASÓIM FIGYELMÉBE AJÁNLOM! --------- A felületen 200 poszt görgethető vissza. A kétszázadik alján látható "Következő oldal" nyitja meg az újabb 200 posztot (bár ez esetben a jobboldali felsorolás nem változik)!

Korábbi bejegyzések

Korábbi bejegyzések

Friss topikok

Az Egyház, Krisztus titokzatos Teste, amelyen kívül lenni nem ajánlatos!

1mater-ecclesiae_.jpg     »Origenes (†254) nyíltan hirdeti: „Senki se hitesse el magával, senki se csalja meg magát azzal, hogy az Anyaszentegyházon kívül bárki is üdvözülhet”. (Homil. III. In Josue.)
     Az üdvösség egyedül Istentől jön; mivel azonban a hit életét az Egyház által kapjuk, ő a mi Anyánk. (KEK 169)
     Szent Cyprián (†258) szépen mondja: „Senkinek sem atyja Isten, akinek az Egyház nem édesanyja. Amint senkisem menekült meg azok közül akik Noé bárkáján kívül maradtak, úgy azok sem üdvözülnek, aki az Egyházon kívül vannak”. (Liber de unit. Eccl.)
     "Azok, akik bármely más vallásban keresik az örök életet, nem Krisztushoz tartoznak". (XVI. Gergely pápa)
     "A katolikus vallás szükséges az örök élet eléréséhez. A makacs bűnösök elítélése igazságos tett. Istentelen eszme, amit mindenki fejéből ki kell törölni: hogy az örök üdvösség bármelyik vallásban megtalálható". (IX. Piusz pápa)
     "Azok, akik nem tartoznak a Katolikus Egyház látható testéhez, nem lehetnek biztosak az üdvözülésükben". (XII. Pius pápa)
     "Azok, akik elutasítják, hogy az Egyházba tagozódjanak, nem fognak üdvözülni". (II. Vatikáni Zsinat)                                                                                  És valóban érthetetlen volna, hogy miért jött Isten fia a világra, miért tanított és halt a lelkekért kínhalált, miért alapított Egyházat, ha mégis mindenkinek joga van saját ízlése szerinti vallást összetákolni s mindenféle (magánkinyilatkoztatásra alapuló) hitben remélni az üdvösségét.
     A protestantizmus, amely minden vallást üdvözítőnek tart, voltaképpen a saját létokát és létjogát tagadja, ellentmondva saját tévtanának. Igyekszik ugyanis hódítani, téríteni a szerinte szintén jó s üdvösséges vallások rovására, és a „keresztyén” zubbonyt lehetőleg tágra szabja, hogy így minél több felekezetnek s léleknek nyújtson reménységet az üdvösségre. Sőt mi több, a helvét hitvallás nyíltan beismeri: „Krisztus igaz egyházával való közösséget annyira becsüljük, hogy tagadjuk a lehetőségét annak, hogy valaki Isten színe előtt éljen, aki Krisztus igaz egyházával egységben nincs, hanem attól elpártol”. (Schoff, Creeds of Christendom vol. III. 228.)« (ML)rozsafuzer_ellensege_i.JPG

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A Szeretetláng Lelki Naplóban olvashatjuk: „Minden fohász és ima, melyet bárhol bárki intézett hozzá az egész világon, Szeretetlángjának kigyúlása napján, mint eggyé olvadt segélykérés lesz, s így fog az emberiség leborulni istenanyai lábaihoz, és ad hálát az Ő határtalan anyai szeretetéért. (II/109) Megújul a föld színe és Anyám mosolya beragyogja a földet!” (Szóbeli feljegyz. 1971. VII. 26.) (Elgondolkodtató!)

Egyértelmű, hogy a fatimai üzenet az Anyaszentegyház és a keresztény kultúra újra felvirágzásának ígéretéről szól, melynek kérései, ma is aktuálisak!

És mit kért ezért az Istenanya?

‒ Hogy a Szentatya ajánlja fel a világot Szeplőtelen Szívének a világ összes püspökeivel és Oroszország külön megemlítésével! A papságtól egyházközségeik, a hívektől pedig az egyéni és családi felajánlásokat. Egyetemesen viszont az öt Első-szombatok megtartását Szentmisével, szentáldozással, és 15 percnyi időt Vele tölteni (a mise után), elmélkedve Szeplőtelen Szívéről, vagy a szentolvasó titkairól. A rózsafüzér napi imádkozását, az engesztelés egyéni és közösségi megszervezését (szenvedéseink, megpróbáltatásaink napi felajánlásával a bűnösök megtéréséért)! (Fatimáról ld. még a 15-16. és 71-72. o.!)

 

 

Mit kell tennünk?

A válasz: aktívan élni az Egyház által is kínált eszközökkel! A megelőző oldalakon eddig is szó volt a sátán és földi csatlósainak kárhozatos csapdáiról, így nyilvánvaló, hogy őt és őket kell tehetetlenné tenni. Ennek eszközei a Szentmiseáldozat, a búcsúígéretek és a Szent Rózsafüzér! És természetesen az Üdvözlégyeket „beélesíteni” a Szeretetláng fohásszal: „áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre”, ahogy a Szűzanya mondta Erzsébetnek: „mert ez az a fohász, mely megvakítja a sátánt”*!

A Szeretetláng Lelkiségének célja: a megváltás jézusi művének a Fatimai Szeplőtelen Szív szerint való segítése a lelki élet hagyományos eszközeivel; (áldozat, imádság, böjt, virrasztás, szentségimádás, szentmise, életfelajánlás, apostolkodás).

Az áldozat egyik jellemző motivációja a tisztítótűzben szenvedő lelkekkel való együttműködés a lélekmentés, a családok és a papok megszentelődése érdekében! Hangsúlyozni kell, hogy az Üdvözlégyet a Szeretetláng bővítménnyel a templomban (hangosan), csak a plébános engedélyével mondhatjuk, mert a Szentszék engedélye szükséges ahhoz, hogy az Angyali Üdvözlet szövegét megváltoztassuk! ‒ Mit tehetünk? ‒ Azt, hogy a rózsafüzértizedek végén, vagy valamely „máriás fohászhoz” csatoljuk a fohászt! Pl. „Magyarok Nagyasszonya könyörögj érettünk, és áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre!” Vagy „Ó bűn nélkül fogantatott Szűz Mária könyörögj érettünk, és áraszd Szeretetlángod...” stb.! A lényeg, ha sokan imádkoznánk, a végső kiáradás hamarabb megtörténne! ‒ Na ez az ‒, amit kevesen értenek és még kevesebben kérnek!

 

* A Szűzanya Erzsébet asszonynak tett, le nem jegyzett kijelentése!

(Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

Nincs üdvösség senki másban!

1mater-ecclesiae_.jpg     A Katolikus Egyház tanítása, hogy az Üdvözítő Krisztuson kívül, „nincs üdvösség senki másban, mert más név nem adatott az embereknek az ég alatt” (Apcsel 4,12).
     Kétségtelenül, a mitológiákban és az ősvallásokban is találhatunk előképeket vagy hasonlóságokat, ám mindezek Isten Fiának messiási megjelenésével letisztultak, megvalósultak. Merthogy sok ősi múltra tekintő vallás van a világban, számtalan prófétával és ősi hitregével, ám Isten egyedül Jézus Krisztust igazolta keresztáldozaával és feltámadásával,  a tanítását pedg (a kereszténységet) az Evangéliumból ismerhetjük meg!
     »A Katolikus Egyház felemelt fővel tudatában van annak, hogy kívüle nincs üdvösség. Nem gőg vagy szűkkeblűség ez tőle, hanem igazság mélyen átérzett öntudata. Tudja, hogy Krisztus tanának, a mennyek országának kulcsai és az üdvösséghez szükséges eszközöknek egyedüli örököse, ő kapta a megbízást, hogy tanítson minden nemzetet, viszont mindenkinek lelki kötelessége, hogy őt hallgassa s neki engedelmeskedjék. (Mt 28,20; Mk 16,16)
     Ez volt már az apostoloknak Szentlélektől sugallt meggyőződése. Pál apostol maga is így beszél: „tartsd meg a hitet és a jó lelkiismeretet, amelyet egyesek elvetettek, s így hajótörést szenvedtek a hitben. Ezek közé tartozik Himéneusz és Alexander, akiket átadtam a sátánnak (vagyis kiközösítette), hadd tanulják meg, hogy ne káromkodjanak. (1Tim 1,19-20)
     Az ősi Egyház sem vélekedett másként. Az eretnekektől, akik Krisztus varratlan köntösét, a keresztény tan egységét igyekeztek szétszaggatni, a legnagyobb borzalommal fordult el és „a kárhozat fiainak” tartotta azokat.
     Szent Ignác vértanú (†109) azt állítja: „Aki csak Istené és Jézus Krisztusé, az a püspökökkel tart, amiként azok is, akik penitenciát tartva az Egyház egységébe újra visszatérnek, szintén Istenéi lesznek…” (Philad. III.)« (ML)isten_egyedul_jezus_krisztust_igazolta_1.jpeg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Az Egyház Anyja ezt követően beszélt az Antikrisztus tevékenységéről, az Egyház válságáról, az évszakok összekeveredéséről, a rossz termésekről, az égitesteken tapasztalható feltűnő jelekről, földrengésekről, járványokról, éhezésről és háborúkról, a sátáni erők sokakat megtévesztő hamis csodáiról stb. „Sürgős felhívást intézek a Földhöz, felhívom az élő Isten igazi tanítványait..., az emberek egyetlen és igaz Megváltójának követőit..., gyermekeimet, ...követőimet, azokat, akik nekem adattak..., az utolsó idők apostolait... Itt az ideje, hogy előjöjjenek és megvilágítsák a földet... Harcoljatok világosság gyermekei, ti, kicsiny nyáj! (…) Azon a ponton áll az Isten, hogy hallatlan módon fenyítsen. Jaj a föld lakóinak, Isten ki fogja meríteni haragját...

Prózaian vetődik fel a kérdés: vajon hány embert sikerül megmenteni az Isten Országa számára, amíg beteljesednek a prófétai szavak? Sikerül-e felrázni a világot, amely ökörlánccal vonja magára a büntetést. (Iz 5,18) 

A Fatima-i üzenet rövid áttekintése

A fatimai üzenet, a Mária-korszak egyik legmeghatározóbb égi útmutatása, mely több mint 100 éve, hogy elhangzott, ámde máig sem teljesítette maradéktalanul a világ! Pedig a Szűzanya ígérete akkor is páratlanul nagy volt: a tévtanok (marxizmus-leninizmus-ateista liberalizmus) elterjedésének megakadályozása, a lelkek vesztére, a II. Világháború elkerülése a járulékos emberi szenvedésekkel.

A fatimai titok második részében a Szent Szűz rámutat a pokoltól való megmenekülés leghatékonyabb módjára, az emberi lélek „biztonságba helyezésével”, vagyis amit a Szent Szűz annyira kért, a Szeplőtelen Szívének való felajánlása által! Jóllehet egyértelműen megjövendölte Szeplőtelen Szívének győzelmét, mely esetleg azután jön el, miután Isten megbüntette a világot gonoszságaiért. Tehát rajtunk múlik, hogy mielőbb bekövetkezzen Mária Szíve nagy győzelme! Hogy mikor fog ez bekövetkezni? Nos, már említettem Grignon Szent Lajost, aki így válaszol a Tökéletes Mária-tisztelet c. művében: „Ez az idő csak akkor fog felvirradni, ha azt a Mária-tiszteletet, melyet én tanítok, megismerik és gyakorolják!” (217.) (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

Az Anyaszentegyház öt parancsa

1mater-ecclesiae_.jpg     Elöljáróban tisztázom hitünk idevonatkozó alapvetéseit!
     Az Anyaszentegyház Isten népének közössége, akik magukénak vallják az Apostoli Hitvallásban foglaltakat (credo).
Jézus Krisztus az Anyaszentegyház alapítója, aki apostolaira bízta közösségét. Az Egyház látható feje a római pápa, aki Péter apostol utóda.
‒ „Te Péter vagy, és én erre a kősziklára fogom építeni egyházamat, s az alvilág kapui nem vesznek erőt rajta.” (Mt 16,18)
‒ „Legeltesd bárányaimat, legeltesd juhaimat” (vö. Jn 21,15)
‒ „Aki titeket hallgat, engem hallgat, és aki titeket megvet, engem vet meg; aki pedig engem megvet, azt veti meg, aki engem küldött.” (Lk 10,16)
     Az évezredes tanítást és igéket, Jézus szavaiként kell hallgatni!
Parancsait meg kell tartani!
1. Vasárnapot és kötelező ünnepeket szentmisével és pihenéssel szenteld meg.
2. A pénteki bűnbánati napokat és a parancsolt böjtöket tartsd meg:
3. Évente gyónjál és legalább a húsvéti időben áldozzál.
4. Házasságodat az Egyház törvényei szerint kösd meg és gyermekeidet katolikus módon neveld.
5. Az Egyházat anyagi hozzájárulásoddal is támogasd.
     Az Anyaszentegyház tagjai: akik meg vannak keresztelve, a római pápát, a püspököket törvényes elöljáróiknak elismerik és nekik engedelmeskednek, értük imádkoznak és munkájukat segítik.egyhazon_at_az_udvossegre_2.jpg

Szólj hozzá!

A La Salette-i üzenet rövid ismertetése

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A Szűzanya La Salette-i üzenetében világosan értésünkre adta, hogy a Mária-korszak vége felé az egyes ember választás elé lesz állítva. Választania kell a megtérés vagy a testi-lelki pusztulás között. A Szent Szűz célja, hogy minden ember megtérjen, s ily módon elkerülje az elhatalmasodó bűn végkifejletét, a testi-lelki pusztulást! Ezért a következőkben, kivonatosan idézek a Melanie Calvat által kapott La Salette-i üzenetből, melyet IX. Piusz és XIII. Leo pápa is jóváhagyott:

A Szent Szűz 1846. szeptember 18-án La Salette-ben, az emberiség jövőjével kapcsolatban döntő fontosságú üzeneteket adott át két gyermeknek. A Szűzanya az üzenet első részében két általános bűn elhagyását kérte, a káromkodást és a vasárnapi munkát. Akiknél e két bűn szokássá válik, azok nem csak saját örök sorsukat veszélyeztetik, de rossz példájukkal súlyos kárt okoznak az egész társadalom lelki életében is. Az ennek következtében elistentelenedő világban óhatatlanul elhatalmasodik a bűn és az ember számára még a természet is élhetetlenné válik! Az üzenet második része, amely csak 12 év múltán volt közzé tehető, kivonatosan így hangzik:

‒ A sötétség szellemei szerte a világon általános ellanyhulást idéznek elő a hithűségben és nagy hatalmuk lesz a természet felett. Azon lesznek, hogy minden eszközzel, még az Istennek szentelt személyeket is megtévesszék, olyannyira, hogy rendkívüli kegyelmek nélkül akár a rossz angyalok lelkületét is magukra öltik. Az Egyház súlyos válságba kerül, s a kereszténységet sokhelyütt üldözni fogják. A világi vezetők egybehangzó célja az összes vallás eltörlése lesz, hogy teret adjanak az ateizmusnak és mindenféle természetellenességnek. Minthogy a polgári és egyházi hatalom el lesz törölve; minden rendet és igazságot lábbal fognak tiporni; nem lesz más látható, mint gyilkosság, gyűlölet, hazugság, a haza és a család szeretete nélkül... Isten egy időre megfeledkezik azon országokról, akik már nem ismerik Jézus Krisztus Evangéliumát. Európa országai borzalmas háborúk színterei lesznek, melyek mind az ördög mesterművei a követői által. Földrengések rázzák meg a városokat, több megsemmisül, s az élők káromolják Istent. A szent helyeken szégyenletes ocsmányságok történnek, a kicsapongás és a testi gyönyörök szeretete el fog hatalmasodni az egész földön. A társadalom a legborzasztóbb ostorcsapások és a legnagyobb események előestéjén áll. A pápa óvakodjon a csodatévőktől, mert oly mértékben és olyan erőszakossággal lépnek fel hamis látnokok a világban, hogy még az igazakat is megtévesztik! Az emberek azt hiszik, hogy már minden elveszett. Az igazak is szenvedni fognak, de imáik, bűnbánati cselekményeik és könnyeik felhatolnak az égbe és így, egységes segélykérésként esedeznek irgalomért Istenhez. Akkor Krisztus igazságosságának és az igazak iránti nagy irgalmasságának egy ténye által megparancsolja angyalainak, hogy pusztítsák el minden ellenségét. És azonnal megsemmisülnek Jézus Krisztus ellenségei s minden (bűnbánat nélküli) bűnös ember, s a föld pusztasággá válik. Aztán béke áll be, és az emberek kiengesztelik az Istent... Mindenütt felvirágzik a szeretet... A béke azonban nem tart sokáig, hamar el fogják felejteni, hogy az emberi bűn az oka minden bajnak, mely a földet éri! (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

Bevezetésként

1mater-ecclesiae_.jpg      Ma, az Egyház üdvösségre segítő, békés munkáját ‒ nem kizárható ‒, de kevéssé a fegyveres támadások fenyegetik, mint inkább a tudatosan ellenséges, rafinált és naprakész média-propaganda. Minden módon és minden eszközzel igyekszenek megosztani a klérust, a híveket és a kettejük közti bizalmat. Ha kell elferdítenek, kiragadnak, ha kell hazudnak és ha kell „magánkinyilatkoztatásnak” tüntetnek fel eretnek állításokat. 
     Érdemes tehát tisztázni a katolikus hitgyakorlat mibenlétét, melyet az „Anyaszentegyház öt parancsa” röviden tartalmaz!
     Ezt az „alapvetést” fejtette ki bővebben Müller Lajos SJ: Az Anyaszentegyház öt parancsa c. munkájában, melyet a Szent István Társulat adott ki 1926-ban. Az eredeti művet lásd itt
     Tbk. ezen remekmű nyomán igyekeztem – máshonnan vett idézetek felhasználásával ‒ a „Hűség az Egyházhoz, hűség a kétezeréves hagymányokhoz” katolikus álláspontot posztjaimban megerősíteni! A nevezett műből való idézeteket (ML)-lel jelölöm!az_anyaszentegyhaz_ot_parancsa2.JPG

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Azt már mondanom sem kell, hogy az is helytelen ha úgy mondjuk, hogy „ránk és az egész emberiségre”! Ejnye, hát mi nem vagyunk-e tagjai az emberiségnek? Ezek a toldások sajnos vadhajtások, a különféle pót-üzenetközlők helytelen és hiteltelen bővítményei! Ezeket el kellett mondanom, mert sajnos a hamisítók útmutatásai, brossúrái gyorsabban és hatékonyabban terjednek, talán épp a megtévesztő szellem segítségével!

A valódi Mária-jelenések elsősorban jelek, mégpedig a mai idők jelei (J. Ratzinger), amelyek az elhatalmasodó bűnre, s azok következményeire figyelmeztetnek és kiút megjelölésével segíteni akarnak rajtunk. A jelenések általában öt lényeges elemet tartalmaznak:

1.) A Mária-jelenések figyelmeztetnek az elhatalmasodott bűnre, s annak elhatalmasodott következményeire, s nemegyszer profetikusan láttatják az elhatalmasodó bűn társadalmi következményeit és annak végkimenetelét.

2.) A jelenések szembesítenek az elhatalmasodó bűn áldozatává vált lélek valós helyzetével, sorsának lehetséges végkimenetelével (halált von maga után. Jak 1,15).

3.) A jelenések jelzik az elhatalmasodott bűnnel szemben túláradó kegyelmet. „Amikor azonban elhatalmasodott a bűn, túláradt a kegyelem, hogy amint halálthozóan uralkodott a bűn, úgy uralkodjék az örök életre szóló megigazulással a kegyelem is, Urunk, Jézus Krisztus által” (Róm 5,20).

4.) A jelenések jelzik Jézus velünk lakozását: „S én veletek vagyok mindennap a világ végéig” (Mt 28,20).

5.) A Mária-jelenések veszélyes helyzetünkből kiutat jelölnek meg, s ehhez eszközöket is ajánlanak. (Antalóczi L. - Jelenések, üzenetek és a jövő – EGER. 2000.)

Fontos! Ha valóban figyelemmel kísérjük a hiteles jelenéseket, üzeneteket és a Szent Szűz lélekmentő munkálkodását, ha valóban teljesíteni akarjuk kéréseit, akkor elsősorban az Egyház által már jóváhagyott régebbieket valósítsuk meg, és ne a legújabb ún. „üzeneteket” teljesítsük. Mégpedig azt, amit Ő kért, és úgy tegyük, ahogyan Ő kérte! Például: viseljük és terjesszük a Csodásérmet, naponta elmondva a fohászt (akár szeretteink, vagy mások helyett is!): „Ó bűn nélkül fogantatott Szűz Mária, könyörögj érettünk, kik hozzád menekülünk”! ‒ Miért? ‒ Mert az érem a Szűzanyához tartozás jele, és ígérete szerint külön oltalmazza azokat, akik ‒ mégha nem is tudják ‒, de hordják, viselik és akik helyett az elmondott fohásszal az oltalmát kérjük! (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

meg_mire_vartok_kerdi_a_remenyseg_anyja_530.jpgPater Fuentes 1957. december 26-i interjújában a Fatima-i Lucia nővértől a következő választ kapta a végső időkre vonatkozóan:
     „A Boldogságos Szűz Mária ezekben a végső időkben, a világnak a két utolsó, üdvösségre vezető eszközt: a rózsafüzért és a Mária Szeplőtelen Szíve ájtatosságot kéri. A rózsafüzér imádságnak új hatékonyságot adott (a Szeretetláng fohász kegyelmi hatása? szerk.). Nincs olyan probléma, bármily nehéz is legyen, világi vagy mindenekelőtt lelki, saját személyes életünkre, családunkéra, a világ vagy a szerzetesrendek családjaira vagy a népek és nemzetek életére vonatkozó; nincs semmilyen probléma – mégegyszer mondom –, bármily nehéz is, melyet a rózsafüzér imádkozásával ne tudnánk megoldani. A szentolvasóval fogjuk magunkat megmenteni, megszentelni, vele fogjuk Urunkat vigasztalni és számtalan lélek üdvözülését elérni.
Ha Isten látta, hogy az emberiség az összes többi, szokásos eszközt elhanyagolta, utolsó menedékként Szent Édesanyját ajánlotta fel. Ha azonban még ezt az utolsó üdv-eszközt is elveti az emberiség, akkor már nincs több megbocsátás számunkra, mert akkor azt a bűnt követjük el, melyet az Evangélium a Szentlélek elleni bűnnek nevez.”
     Amiként az Esthajnalcsillag megelőzi a Napot, úgy készíti elő Mária diadala is Krisztus diadalát.
Kedves Testvérem! ‒ mondja Montforti Grignon Szent Lajos ‒ Mikor jön el a boldog idő − Mária aranykorszaka −, amikor azok a lelkek, akiket az Istenanya kiválasztott és saját számára kiesdett, teljesen beléje temetkeznek, hogy az Ő hasonmásává váljanak Jézus Krisztus szeretetében és megdicsőítésében? Ez az idő csak akkor fog felvirradni, ha azt a Mária-tiszteletet, melyet én tanítok, megismerik és gyakorolják! Azért, hogy eljöjjön az Úr országa, mielőbb jöjjön el hozzánk Szűz Mária országa! (TMT 217)
     És ezt már a szerkesztő teszi hozzá: Mikor jön el az a boldog idő, amikor a Csodásérem ragyog minden keblen, amikor az egész emberiség egy lesz az engesztelésben? Na, kedves Olvasóim, ez akkor fog bekövetkezni, amikor minden emberi szívben a krisztusi Szeretet Lángja fog lobogni!

     Testvéreim! Benne vagyunk a "bekövetkezésben", tehát most már ne halogassátok, hanem "Szüntelenül imádkozzatok"! (1Tessz 5,17)meg_mire_vartok_001.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     KK: „Ezek után meg kell vizsgálnunk azt a kérdést, hogy mi lesz a következménye a Szentlélek rendkívüli kiáradásának, a második Pünkösd eljövetelének?

1.) Megújul és megváltozik az emberek szíve-lelke, megszabadul a Gonoszság hatalmának nyomása és befolyása alól.

2.) Új korszak kezdődik a társadalom életében. A szereteten alapuló igazságos társadalom, a szeretet civilizációja fog felépülni.

3.) Megtisztul és megújul az Egyház. Jézus fényét fogja sugározni és elnyeri a teljes egységet.

4.) Megújul a Föld színe, a pusztító természeti csapások nyugvópontra jutnak. Az ember és a természet ismét harmóniába kerül egymással.” (1982. 05. 30.)

„A szentek és misztikusok leírták, hogy mi történik a lélekben, miután átment a hit éjszakáján, és teljesen átalakult Krisztusban. A lélek olyan lesz, mint egy szeretetláng. Az élete „egészen egy szent vágyakozássá válik” – Szent Ágoston szerint. (Vö. Raniero Cantalamessa, Mária az Egyház tükre 242. oldal. Sarutlan Kármelita nővérek Pécs, 2002.)

Liguori Szent Alfonz így magasztalja a Szent Szüzet:

„Gyakran szelídségével gyújtja lángra a bűnösök szívében az iránta való áhítatot, s bűneik halálos álmából olyanokat ébreszt fel, akik messzire távolodtak Istentől, mélyen merülve el kárhozatos kábultságban. Így készíti elő a bűnösök lelkeit az isteni kegyelem befogadására, s így lesznek ezek lassan az örök üdvösség részeseivé”. (Szűz Mária dicsősége, Kalocsa 1924. 66. o.)

A Szűzanya által kért imában: áraszd szeretetlángod kegyelmi hatását, az egész emberiségre, a fentebb alaposan körülírt lelki vágy, erő, készség és „áttüzesedés” kegyelemi beteljesülését kérjük!

Kérjük? – De nem kérjük általánosan! Hiszen a Szeretetláng fohászt gyakorta, még a Mária-tisztelők sem feltétlen mondják, és ez azért van, mert nem értik az Istenanya kérésnek lényegét, és azért nem értik, mert az illetékesek nem szorgalmazzák a széleskörű felvilágosítást!

Erzsébet asszony elmondása szerint a Szűzanya kérése, hogy minden imához és fohászhoz fűzzük hozzá a könyörgést: Áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre! És ez esetben, nem kell mondani, hogy „most és halálunk óráján. Amen”! Ezt csak akkor mondjuk, ha az Üdvözlégybe fűztük bele a kiáradás kérését! Megismételem, hogy az egész emberiség alatt a Küzdő-, a Szenvedő és a Megdicsőült Egyházat kell értenünk! Vagyis helytelen hozzáfűznünk, „és a tisztítótűzben szenvedő lelkekre”, akik a Szenvedő Egyház tagjaiként, részei az „egész emberiségnek”! (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

Montforti Grignon Szent Lajos Tökéletes Mária-tisztelet c. művéből:
tokeletes_maria-tisztelet_1.jpg     "Szűz Máriának az utolsó időkben mindinkább előtérbe kell lépnie irgalmassággal, erővel és kegyelemmel: irgalmassággal, hogy a szegény bűnösöket és eltévelyedetteket a Katolikus Anyaszentegyházba vezesse és szeretettel visszafogadja. Erővel és hatalommal lép fel Isten ellenségei ‒ a megátalkodott bálványimádókkal, a szakadárokkal, a mohamedánokkal, a zsidókkal és az istentelenekkel szemben ‒, akik félelmetes módon látnak majd hozzá, hogy mindazokat, akik ellenük vannak, rábeszéléssel vagy fenyegetésekkel félrevezessék és elbuktassák. Utoljára pedig kegyelemmel kell közelednie, hogy Jézus Krisztus vitéz harcosait és hű szolgáit, akik érte küzdenek, bátorítsa és támogassa. Szűz Máriának végre oly félelmetesnek kell lennie az ördög és csatlósai előtt, mint egy jól rendezett hadseregnek. Különösen az utolsó időkben, mert az ördög, mivel jól tudja, hogy kevesebb ideje van a lelkek megrontására, mint valaha, napról-napra megkétszerezi erőlködését és támadásait. Rövid időn belül borzalmas üldözéseket fog előidézni, Szűz Mária hű szolgáinak és igazi gyermekeinek pedig, akiket nehezebben győz le, mint másokat, irtózatos kísértéseket okoz." (TMT 50 f-g)
"Főként az ördögnek ezekre az utolsó és borzalmas üldözéseire, melyek az Antikrisztus eljöveteléig napról-napra növekednek, vonatkozik az a híres jövendölés és Isten átka, mely a Paradicsomban a kígyót érte. Helyén való, hogy ezt itt megmagyarázzuk, mert a Boldogságos Szűz tisztelete, gyermekeinek üdvére, az ördögnek pedig megszégyenítésére szolgál. Ellenkezést vetek közted és az asszony között, a te ivadékod és az ő ivadéka között. Ő fejedet fogja széttiporni és te sarka után leselkedel.” (uo. 51)
"Szűz Máriának a gonosz lélek fölötti hatalma különösen az utolsó időkben tűnik ki, amikor a Sátán a sarka után leselkedik, azaz alázatos gyermekei és követői után, akiket Szűz Mária a Sátán elleni harcra felhasznál. Ezek a világ szemében kicsinyek és szegények lesznek. Mindenekelőtt megalázottaknak tűnnek fel, mint a sarok, eltaposottak és lenézettek lesznek, mint amilyen a sarok szerepe a többi testrész között. Ellenben gazdagok lesznek isteni kegyelemben, melyeket Szűz Mária bőségesen közöl velük, nagyok és kiválóak Isten előtt szentségben. Lángoló buzgalmuk kitünteti őket mások fölött, az Isten segítségével pedig annyira viszik, hogy Szűz Máriával egyesülten sarkuk alacsonyságával tiporják el a Sátán fejét...". (uo. 54)

(folyt.)

meg_mire_vartok_001.jpg

Szólj hozzá!

A sánta kiskutya

     Egy kutyatenyésztő hirdetést adott fel és plakátokat ragasztgatott ki, mivel 9 kölyökkutyája született. Sokan jöttek megnézni és előjegyeztetni maguknak a kiskutyákat, mert nagyon jó hátterű ebek kölykeiről volt szó.

Egyik nap jött egy kisfiú is, kezében egy rövidke botdarabkával..

– Csókolom, bácsi! Van egy kis gyűjtött pénzem, mert már régóta szeretnék egy kutyát. Meg szabad néznem őket?

– Természetesen. Gyere velem hátra, most éppen a házukban vannak, de várj, félrevonom az anyjukat, mert nem mindig örül a látogatóknak, aztán kihívom őket – válaszolta a tenyésztő.

Ahogy szólt nekik, rögtön kiszaladtak a házukból és hozzájuk futottak. Teli voltak élettel, vidámsággal csak úgy libegett a fülük a szélben és oda-vissza előzgették egymást.

De egy a sok közül lemaradva, bicegve botorkált ki a kis házikóból. Szegényke nem tudott úgy futni, mint a többi kölyök, mert sántán született.

Ahogy a kisfiú meglátta, felcsillant a szeme és így kiáltott:

– Őt kérem!

– Aranyos tőled fiacskám, de ő nem fog meggyógyulni. Soha nem fog tudni úgy futni, mint a többi kölyök, és így csak nehezen fog tudni veled játszani. Jobb ha inkább nem őt választod – reagált rá a tenyésztő.

Erre a kisfiú megfogta a bal nadrágja szárát, és felhúzta a combjáig.

A tenyésztő döbbenten látta, hogy a fiúnak lábprotézise van. Szóhoz sem jutott.

– Bácsi kérem, hagy vegyem meg azt a sánta kutyát! Én sem tudok úgy futni, mint az iskolatársaim. Szükségem van egy megértő társra, aki együtt tud érezni velem! – fakadt ki magából a kisfiú.

– És mondd, miért hoztad magaddal azt a kis botot? – kérdezte a tenyésztő.

– Azért, hogy amelyik az enyém lesz, annak nekiadjam! – felelte a legényke.

– Na akkor add oda neki és viheted is! 

– És mennyit kell fizetnem, bácsi? – kérdezte kíváncsian a kisfiú.

– Nem pénzért adom, hanem a megértő szeretetedért! A szeretetet nem lehet megvásárolni, légy vele boldog!

– A kiskutya szájában a bottal odajött a fiúhoz, és szemeivel szinte mondta: "Mehetünk kis gazdám!" – és a kisfiú szemében könnyek csillantak meg...images_530.jpg

Szólj hozzá!

Hogyan történhet meg a szívek és lelkek ezen előkészítése?

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A KK erről a következőket írja: „Új tűz fog lejönni az égből és meg fogja tisztítani a pogányságba visszatért emberiséget. Olyan lesz, mint egy ítélet kicsiben, mindenki látni fogja magát, magának az Isten igazságának a fényében… Így a bűnösök visszatérnek a Kegyelemhez és az életszentséghez, az elveszettek a jóság útjára, a távollévők az Atya házába, a betegek a teljes meggyógyuláshoz. Jöjj Szentlélek, jöjj a Te nagyon szeretett jegyesed, Mária Szeplőtelen Szívének hathatós közbenjárása által.” (1994. 05. 22.)

Szeretetláng (SZL): „Ez szinte olyan lesz, mint az első Pünkösd, mely elárasztja Szent Lelkével, Szent Lelkének erejével a Földet. Ez lesz a nagy csoda, melyre felfigyel az egész emberiség, ez mind a Szent Szűzanya Szeretetlángja kegyelmi hatásának kiáradása.” (II/93)

KK: Mint már említettük „A Szeretet Lelkének tüze hamarosan véghezviszi a nagy megtisztulás művét.” (1982. 5. 30.)

Tehát, Isten mindent felülmúló szeretetének a kiáradása lezár a Földön egy történelmi korszakot, és elindít egy új és csodálatos korszakot, a Szent II. János Pál pápa által annyira óhajtott és megjövendölt szeretet civilizációjának korszakát. Tehát a lelkek számára olyan megrendítő erejű lesz, amely az embereket válaszút és döntés elé fogja állítani. „Ez a csoda a Szentlélek ismételt eljövetele lesz, melyet sokan várnak, és a világosság fényessége át fogja hatni a földet. (III/224) És abban a pillanatban vakká lesz a sátán (a Szl. kigyúlásakor), melyet éreztetni fogok veletek, hogy bizalmatokat fokozzam. S ez nagy erőt ad nektek. Ezt az erőt mindenki fogja érezni, akihez csak eljut, mert nemcsak a Nekem ajánlott országban, hanem az egész földkerekségen ki fog gyúlni, és az egész világon el fog terjedni, még a legmegközelíthetetlenebb helyeken is, mert a sátán előtt sincs megközelíthetetlenség. Merítsetek erőt és bizalmat. Én eddig még soha nem látott csodákkal segítem munkátokat, mely észrevétlenül, szelíden, csendben fog terjedni Szent Fiam engesztelésére.” (I/85)

(folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

guerra2530.jpg     Sajnos úgy tűnik, hogy a történelem sorra igazolja a La Salette-i jövendöléseket (de a későbbieket is). Kirajzolódni látszik ugyanis Isten azon akarata, hogy a Mária-korszak vége felé az egyes ember választás elé lesz állítva: választania kell a megtérés vagy a testi-lelki pusztulás között. A jelek szerint belátható időn belül elérkezik egy nap, amikor mindazoknak, akik a bűnben megmaradnak, szerte a világon a fizikai megsemmisüléssel is számolniuk kell!
     Nyomasztó a kérdés: hányan fognak megmenekülni s hányan fognak áldozatul esni. A Szent Szűz kifejezett szándéka, hogy minden ember megtérjen s ily módon elkerülje az elhatalmasodó bűn végkifejletét, a pusztulást.

A Szeretetláng Lelki Naplóból:
     "Akarjatok részt venni az Én megváltó munkámban! Ez legyen életetek legfőbb célja, mely az egyetlen érték, amit Elém hozhattok. Ragadjatok meg minden alkalmat és módot a lelkek megmentésére! Ezért fáradozzatok!" (III/144)
     "Az emberiség lelkében a hitetlenség által elhomályosuló Föld nagy megrázkódtatáson megy keresztül. Utána hinni fognak, és ez a megrázkódtatás a hit erejének értelme által új világot teremt. A Szent Szűz Szeretetlángja által a hitből fakadó bizalom gyökeret ver a lelkekben, és újra megújul a Föld színe. Mert ilyen még nem volt, mióta az Ige testté lett. A szenvedésekkel elárasztott Föld megújhodása a Szent Szűzanya közbenjáró hatalmának ereje által történik". (II/94)

(folyt.)

meg_mire_vartok_001.jpg

Szólj hozzá!

junius_13_535_2.jpg

Szólj hozzá!

stoantonio11.jpg     Mint ,,Szent Ferenc hűséges fia'' és az assisibeli szegény tanítványa, Antal vállalva az Úr és apostolai életkörülményeit, vándorprédikátorként faluról-falura, városról-városra járt és a katolikus tanítást hirdette a szegénységről és a birtoklásról. Szavait a saját élete hitelesítette hallgatói előtt: ,,A szabadon vállalt szegénység erőt ad az embernek, a gazdagság viszont elgyöngíti. Mert az ember hamarosan vagyonának szolgája lesz, ahelyett hogy uralkodna rajta. Ha ugyanis valakit veszteség ér, és emiatt szomorkodik, ez megmutatja, hogy rabja lett annak, amit előbb, a szerencséje idején birtokolt.'' IX. Gergely pápa csodálattal meghallgatva Antal egyik beszédét, őt ,,a Szentírás szekrényének" nevezte. Mert amikor Antal a tömeghez beszélt, gyakran megesett, hogy a Szentírás szavai jöttek ajkára: hallgatói nem emberi szavakat hallottak, hanem az Írás örök érvényű igéit. A beszédnek ez a módja mély meggyőző erőt kölcsönzött neki. Az emberek, még a tévhitben élők is, csodálták mélységes vallásosságát.
     Isten szeretete mely egykor a misszióba vitte és eltöltötte a vértanúság vágyával, most a kereső és tévelygő emberekhez vezette. Ezt vallotta: ,,A prédikálónak le kell szállnia az emberekhez, majd ismét föl kell emelkednie, hogy az elesett embereket magával emelje.'' Ez a szerető vágyakozás Isten után, prédikációs vándorútjai végén mindig visszavitte a magányba és a szemlélődő életbe. Az emberek iránti szeretete azonban hamarosan ismét kiragadta a csendből, ,,mert a jó szónok nem időzhet sokáig a szemlélődő életben, ha másokban is gyümölcsöt akar érlelni''.
     Elöljárói megbízatásából Antal először Felső-Itáliában fáradozott az Egyháztól eltávolodottak megnyerésén. A lelkek iránti buzgósága arra ösztönözte, hogy bemerészkedjék fellegvárukba, Riminibe is. Megszámlálhatatlan tömeget nyert meg prédikációival és vitáival. Köztük volt Bonillo is, aki harminc éven át az egyik szekta főnöke volt. Érthető, hogy rendtársai, mihelyt hozzáfogott e tevékenységéhez, azt kérték, képezze ki őket is erre a munkára. Kérésüket egyenesen Szent Ferenc elé terjesztették, s Antal megbízatást kapott a tanításra. ,,Azt akarom – írta Ferenc Antalnak –, hogy a testvéreknek tanítsd a szent teológiát, de úgy, hogy sem benned, sem bennük ki ne aludjék az imádság szelleme, azoknak a szabályoknak megfelelően, amelyeket adunk.'' Megbízatásával Antal megalapította rendjének első tanulmányi házát Bolognában, ahol ő lett a teológia első tanára.
anthony-10.jpg     1224-ben a Felső-itáliai munkát rendtársaira bízhatta. Dél-Franciaországba ment, először Montpellier-be, az eretnekháborúban ez volt a katolikusok főhadiszállása. Antal azonban nem sokra becsülte a csapatokat és a fegyvereket. Az ő fegyverzete Isten igéje és a megtévesztettek iránti szeretete volt. Eljutott a mozgalom középpontjába, Toulouse-ba is, ahol akkor Szent Domonkos teljes erővel küzdött. Amint Montpellier-ben, Antal itt is oly sikerrel folytatta munkáját a teológia tanáraként és szónokként, hogy elnevezték az ,,eretnekek pörölyének''. Prédikációs följegyzéseiben azonban egyetlen bántó vagy támadó szó sem található a tévtanítók ellen.
miracle8.jpg     1227-ben ismét visszatért Felső-Itáliába, hogy megkezdje utolsó megbízatását: a hívők erősítését és megszilárdítását. Különösen az 1231-ben Padovában tartott böjti beszédei jelentettek páratlan eseményt. Az emberek már az éjszaka folyamán özönlöttek, úgyhogy nem akadt megfelelő méretű templom, ezért Antal a szabadban prédikált. A beszéd után gyónáshoz tódultak az emberek. Padova városa és környéke szemmel láthatóan megváltozott: halálos ellenségek békültek ki, adósokat engedtek szabadon, uzsorakamatokat és jogtalanul szerzett javakat adtak vissza, rossz nők, tolvajok és más gonosztevők bűnbánatot tartottak.
Szavainak hatékonyságáról máig tanúságot tesz az 1231. március 15-én hozott adóstörvény.
     Ez az óriási munka azonban teljesen felőrölte egyébként is gyenge egészségét, úgyhogy ugyanabban az évben június 13-án, alig harminchat éves korában meghalt.
A sírjánál történt számos imameghallgatás, gyógyulás és csoda következményeként IX. Gergely pápa alig tíz hónappal halála után szentté avatta. Csodatevő híre a hívő nép tudatában háttérbe szorította az evangélium hirdetőjének és a segítő szeretet apostolának alakját, jóllehet későbbi legendája szívesen foglalkozott ezzel a tevékenységével.
     XII. Pius pápa 1946. január 16-án egyháztanítóvá nyilvánította. Ezzel iránymutató tanítóul rendelte számunkra is, akik az evangélium szellemében minden keresztény egységére törekszünk. /Forrás: www.katolikus.hu/szentek - Horváth Mária szerkesztésében/ clip_image023.jpg

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

banner_antal_545.jpg     Holttestét 30 évvel később exhumálták és a teste bár teljesen 250nyelvsantantoni_250.jpglebomlott, a nyelvét tökéletes állapotban találták meg. A hagyomány szerint nyelve nemcsak élőnek tűnt, hanem természetfeletti fénnyel ragyogott. Állkapcsát és bal karcsonját is kiemelték, melyek rendkívül becses ereklyék!

A következő év 1232. Pünkösdjén avatták szentté, mindössze 11 hónappal halála után. A spoletói székesegyházban IX. Gergely pápa meghallgatta az ötvenhárom jóváhagyott csodatétel felolvasását, majd a Te Deum eléneklése után hivatalosan szentté nyilvánította Antal testvért, és liturgikus ünnepét 250ix_gergely_250.jpgmennyei születésének napjára, június 13-ra rendelte.

A szentté avatás a katolikus egyház történetének leggyorsabb folyamatának tartják, mindössze 352 nap alatt zajlott le. Gyorsasságát a mély népi áhítat, a halála utáni számos csoda és a pápához intézett polgári és egyházi hatóságok ismételt kérelmei motiválták.

Megjegyzendő, hogy a II. Világháború alatt a bombázásoktól tartva, a Szent nyelvét és állát kivették az ereklyetartókból, és két évig egy vasládában őrizték. Ámde sajnos a felnyitás után a nyelv már nem volt húsos és egyenes, mint korábban. Az ereklyék, miként a sírja is a Szent Antal-bazilikában található

1946-ban XII. Piusz pápa Szent Antalt egyházdoktorrá avatta.

Szent Antal lisszaboni szülőházára (ld. alul!) egy kisebb templom épült, mely már 1431-ben létezett és Szent Antal-templomként a Lisszaboni Katedrális mellett található. Itt márványtömbre vésetve, VI. Pius pápa 1782-es írásbeli felhatalmazása olvasható: „teljes búcsút nyer mindaz, aki gyónás és áldozás után az év bármely napján meglátogatja ezt a házat, a dicsőséges Szent Antal templomát”!

Szent Antal a védőszentje Portugáliának, a szegényeknek, az árváknak, a beteg gyermekeknek, a foglyoknak, a hajótörötteknek, a tengerészeknek, az üvegműveseknek. Az újoncoknak, a jegyespároknak, a házasságnak, a várandós anyáknak, az éhezőknek, utazóknak, állatoknak, elveszett tárgyak, a halászok és az amerikai őslakosoknak, amiként Európa és Amerika tucatnyi városának!

Páduai Szent Antal könyörögj érettünk! Amen.250antal_haza_lissabon_545.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Ez logikus és elkerülhetetlen folyamat az általános bűnök miatt. Aki Krisztus küldötteit az apostolok utódait (az Egyházat) elutasítja, az lényegében Krisztust utasítja el. Aki Krisztust elutasítja, az az Atyaistent is elutasítja. Az elmúlt fél évezred történetének tévtanai tehát ‒ látványos módon ‒ nem maradtak csupán elvi síkon, hanem az ember és a társadalmak életét minden vonatkozásban megváltoztatta. Ennek a pusztításnak a hatásait csak az egységben védhetnénk ki, ám a hamis üzenezközlők ebben az egységteremtésben is akadályozó tényezők!

A kommunizmus tévtana nem csak valamilyen szociális megvalósulást tűzött ki célul, hanem minden időben világforradalomra és világuralomra törekedett és törekszik. Számukr apedig a krisztusi Egyház, a legnagyobb akadály! Ezért Krisztustól és az igazságtól való elszakítási igyekezetük feltartóztathatatlanul ma is folyik tovább, akár a muszlim migrációval is! Egy istentelen politika nem adhat igazi megoldást, mert a békés világ megteremtése csakis az ember és Isten, ember és ember kiengesztelődésével érhető el. Márpedig a világ a „felvilágosodás” liberalizmusával és a marxizmus-leninizmus tudatos ateizmusával végzetes irányt vett! Amikor ez a süllyedés a 20. szd. elején globális veszéllyé terebélyesedett, még időben megnyílt a menny és mentőövet küldött. 1917. május 13-án Szűz Mária megjelent Fatimában, a menekvés egyetlen eszközével a Szeplőtelen Szívnek való világfelajánlással és az általa meghirdetett egyetemes engeszteléssel!

Don Gobbi, a Papi Mozgalom kiváltságoltja Kék Könyvében, néhány tekintetben a Szeretetláng kiáradására vonatkoztatható sorokat olvashatunk: „Szenvedések várnak rátok, de Szeplőtelen Szívemben megízlelitek majd anyai szeretetem bensőséges örömét is. A sötétség sűrűsödik, de a Szívemből kiáradó fény sugara is erősödik majd, hogy jelezze számotokra az utat. (1979. 06. 14.) Ti vagytok a végső idők apostolai. Az én feladatom, hogy felkészítselek titeket a Szentlélek fogadására aki eljön, hogy elhozza számotokra a második Pünkösd ajándékát. A Szentléleknek meg kell dicsőülnie. A Szentlélek megdicsőül akkor, amikor isteni tüzével megtisztít és átalakít benneteket.” (1995. 02. 2.) (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

banner_antal_545.jpg     Antal testvérnek, fiatal kora ellenére hamarosan teológia-tanári állást kínáltak Bolognában, de Szent Ferenc Provance-ba küldte, hogy szavakkal 250antal_ult_250.jpgés ne erőszakkal, megfékezze az eretnek kathar mozgalom terjedését. Végülis ezt követően került Rómában, majd Paduába, ahol prédikációi erejével helyreállította a békét a polgárok között.

Kinyilatkoztatás útján megtudta, hogy apját igazságtalanul megvádolták egy nemesember halálával és kivégzés várt rá. Antal tehát Istenhez imádkozott. És miközben Páduában prédikált, bilokációban Lisszabonban találta magát, ahol a hatóságoknak azonosította az igazi gyilkost apja felmentésére.

Szentünk az élete végét érezve, engedéllyel visszavonulhatott a camposampieroi remetelakba, amit a helyi gróf birtokos bízott a ferencesekre. Itt töltötte utolsó napjait elmélkedésben és Isten szeretetének egyre tisztább gyakorlásában.

250antal_a_kisjezussal_081_250.jpgEgy alkalommal meglátogatta őt a gróf és szentünk szobaajtajának résén, olyan fényes ragyogást látott kiáradni, hogy tűztől tartva hirtelen benyitott, és ekkor látta, amint Antal a Kisjézust tartja a karjában. Amikor szentünk eksztázisából magához tért, könyörögve kérte látogatóját, hogy senkinek ne beszéljen erről. Így a látottakat csak a szent halála után mesélte el a gróf.

Röviddel ezután Antal testvér súlyosan megbetegedett, és kifejezte azon kívánságát, hogy Paduába vigyék, mert ott szeretne meghalni. Azonnal feltették egy kétökrös szekérre és amint elértek Padua kapujához, rövid időre megálltak az Arcella kolostornál. Itt a beteg állapota rosszabbodott, és megkapta Szent Viaticumot, a Betegek Szentségét. Ezután elkezdett énekelni a Madonnához: „Ó, dicsőséges Asszony, aki a csillagok fölé magasodsz…” Körülötte a szerzetesek sírva imádkoztak. Egy bizonyos pillanatban fátyolos szemei kinyíltak és tekintete felfelé nézett, mint aki istenit lát. Egy barát megkérdezte, hogy mit néz, és ő örömteli hangon így válaszolt: „Látom az Urat!” és röviddel ezután valóban az Úrhoz költözött 1231. június 13-án, 36 éves korában.

A halálát ödéma okozta. Távozását követően Pádua és környékének gyermekei ezt kiabálták: „A meghalt a szent, meghalt a szent!” (Folyt.)250antal_halala_0077_545.jpg

Szólj hozzá!

A La Salette-i üzenetből:
fondosalette_530_1.jpg     "Sürgős felhívást intézek a Földhöz, hívom az élő Isten igazi tanítványait..., az emberek egyetlen és igaz Megváltójának követőit..., gyermekeimet, ...követőimet, azokat, akik nekem adattak..., az utolsó idők apostolait..., Jézus Krisztus hű tanítványait, akik önmaguk és a világ megvetésében élnek szegénységben és alázatban, kitaszítva és csendben, imában és visszafojtottságban, szemérmesen és Istennel való közösségben, szenvedésben és ismeretlenül e világ szemében. Itt az ideje, hogy előjöjjetek és megvilágítsátok a földet. Menjetek és mutatkozzatok be mint gyermekeim. Bennetek és veletek vagyok, hogy hitetek fény legyen, mely bevilágítja a nyomorúság e napjait. Harcoljatok világosság gyermekei, ti kicsiny nyáj, akik láttok, mivel az idők ideje már itt van. Jaj a Föld lakóinak! Véres háborúk keletkeznek és éhínség lesz. Kiüt a pestis, a járványok, és a ragályos betegségek. (...) Mielőtt ez megtörténik, valamilyen hamis béke lesz a Földön. Az emberek semmi másra nem gondolnak, csak a szórakozásra. A gonoszok a legkülönbözőbb bűnöket követik el. A természet bosszúért kiált az ember miatt (...), az évszakok megváltoznak. A föld nem terem mást, csak rossz gyümölcsöt. A csillagok eltérnek megszokott pályájukról. A Hold elmosódott, pirosas fényt ad ki. Víz és tűz görcsökként rázzák meg a Földgolyót. Borzalmas földrengések lesznek, amelyek elnyelnek hegyeket és városokat. (...) De az Anyaszentegyház gyermekei, (...) igaz követőim, növekszenek szeretetükben Isten iránt, és erényeik igen kedvesek lesznek előttem. Boldogok az alázatos lelkűek, akiket a Szentlélek vezet. Én oldalukon küzdök, míg el nem érik az idők teljességét.”

(folyt.)

meg_mire_vartok_001.jpg

Szólj hozzá!

regnum_545.jpgKedves Testvérek!

Serédi Jusztinián bíboros-hercegprímás, esztergomi érsek 1931. június 14-én szentelte fel a Magna Domina Hungarorum. közismert nevén Regnum Marianum-templomot és aznap megtartották az első szentmisét is.A jeles eseményre, annak 95. évfordulójának napján közös imádsággal emlékezünk az ateista önkényuralmi rendszer idején, 1951-ben lerombolt fogadalmi templom helyén, a Városliget szélén, a Dózsa György út Damjanich utcai torkolatánál, az új Néprajzi Múzeum szomszédságában, az emlékkereszt környezetében.

  1. június 14. vasárnap  21.00  

Regnum-kereszt

További tervezett időpontok 2026-ban:

Július 11. szombat      15.00  

Megemlékezés az első kapavágás 100. évfordulójáról 

Július 29. szerda         19.00

Szentmise a Szent Család-templomban, majd közös imádság, megemlékezés és virrasztása Regnum-keresztnél az utolsó szentmise 75. évfordulóján

Augusztus 27. csütörtök 20.00  

Közös imádság a magyarság lelki megújulásáért

Szeptember 17. csütörtök 20.00  

Közös imádság a magyarság lelki megújulásáért


Október 10. szombat       15.00  

Megemlékezés a templom  alapkő szentelésének 101. évfordulójáról és közös imádság a magyarság lelki megújulásáért

November 19. csütörtök 20.00  

Közös imádság a magyarság lelki megújulásáért


December 8. kedd        12.00  

Teljes rózsafüzér imádság Kemenes Gábor atya vezetésével a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, a templom búcsúnapja alkalmából a Regnum-keresztnél

A közös imádságok időpontjairól, az egyéb eseményekről és a Magna Domina Hungarorum-templomról az alábbi oldal nyújt tájékoztatást:

www.regnumtemplom.hu

Köszönjük az eddigi és a jövőbeli részvételt!

Ez az értesítés szabadon továbbküldhető bárkinek.

Mindenkit szeretettel várunk!

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg    De álljon itt egy közlés Don Gobbi Kék Könyvéből is: „A második pünkösd eljön, hogy ezt a pogánnyá vált emberiséget, amely a gonosz lélek erős befolyása alatt áll, teljes életközösségre vigye Urával, aki megteremtette, megváltotta és megmentette. Csodálatos és lelki tűznyelvek fogják megtisztítani minden ember szívét és lelkét. Isten világosságában fogják látni magukat, és át fogja őket járni az Ő isteni igazságosságának éles tőre… A második Pünkösd leszáll a szívekbe, hogy átalakítsa, érzékennyé és nyitottá tegye őket a szeretetre, hogy alázatossá és irgalmassá tegye, és megszabadítsa őket az önzéstől és mindenfajta gonoszságtól. Az Úr Lelke akkor minden kőszívet átalakít húsból való szívvé.” (1996. 5. 26.)

Márpedig mélyreható változás csak az elhidegült szívek felforrósítása által remélhető! Széleskörűen fel kellene ismerni (és ismertetni), hogy az Egyház Anyja erre a gyengeségre, erre az erőtlen keresztényi életre kínál megoldást a Szeretetláng ajándékával!

Talán nem alaptalan feltételezés, hogy minél nagyobb a hit válsága a világban, annál nagyobb a klímaválság Földön! 

A hitetlenség által lassan elhomályosuló Föld

A balliberális világ, mely ma vörös helyett szivárványszín alatt fokozza évszázados harcát az Egyház igazságaival szemben, mindig veszedelmesebb tévtanokhoz, és forradalmakhoz vezet. Az újkor legalapvetőbb történései három évszámmal jellemezhetők: 1517; 1717; 1917. Ebben a három dátumban az Isten igazságától való szisztematikus elszakadás követhető nyomon az egész világon.

Az Üdvözítő így szólt az apostolokhoz: „Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.” (Jn 20,21) Ebben a szóban, három szint egyesül. Az Atya, Krisztus és az Apostolok (azaz az Egyház). Az Atya Krisztust küldi. Krisztus az apostolokat, aki ezt mondta: (1) Aki titeket hallgat, engem hallgat, (2) aki titeket elutasít, engem utasít el, (3) aki pedig engem elutasít, azt utasítja el, aki küldött.” (Lk 10,16) Márpedig az igazságtól való világi elszakadás pontosan ebben a három lépésben zajlott le:

1) Elszakadás a katolikus Egyháztól (1517),

2) elszakadás Krisztustól (1717) és végül

3) elszakadás Istentől (1917).

(Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

banner_antal_545.jpg      Miközben szentünk sétált, imádkozott és gondolkozott, nem találkozott senkivel. A tengerhez érve elkezdett hangosan kiáltani: „Mivel 250antal_halak_003_250.jpgbebizonyítottátok, hogy méltatlanok vagytok Isten szavára, íme, a halakhoz fordulok, hogy még világosabban megszégyenítsem hitetlenségeteket!” És a halak százával, ezrével bukkantak fel a felszínre, rendezetten és lüktetve, hogy meghallgassák a buzdítás és a dicséret szavát. Hangoskodását néhány átutazó meghallotta és köréje gyűltek, ők lettek a tanúk!

1227-ben a Rimini városi egyik eretneke, aki a társaihoz hasonlóan tagadta Krisztus valóságos jelenlétét az Eucharisztiában, kihívó ajánlatot tett Antalnak: „Ha be tudod bizonyítani nekem, hogy Krisztus Teste valóban jelen van az Ostyában, akkor áttérek a katolikus hitre. Ezért én három napig éheztetem az öszvérkancámat és úgy jövök ide! Te miután kijöttél a templomból, az állat előtt mutasd fel az Oltáriszentséget, én pedig a kedvenc zöldtakarmányát teszem elé. Ekkor meglátjuk, hogy az öszvérem melyiket választja! Ha figyelmen kívül hagyja a takarmányt és Istenedre tekint, akkor én osztozok Egyházad hitében!”

Antal elfogadta a kihívást és a megbeszélt napon Riminiben, a Három Mártír nevű téren találkoztak, ami persze már zsúfolásig megtelt a kíváncsiskodókkal. Antal testvér, kezében tartva a monstranciában lévő konszekrált Ostyát, így szólt az éhes öszvérhez: „Teremtőd nevében, akit én méltatlan lévén a kezemben tartok, mondom és parancsolom neked, hogy alázattal járulj elé illő tisztelettel, hogy a gonosz eretnekek meggyőződhessenek arról, hogy minden teremtmény a Teremtője alá van vetve, akit a pap minden Szentmisén a kezében tart.”

Erre az állat undorodva elfordult a takarmánytól és Antal felé lépett. A mellső lábait térdben meghajtotta tisztelettel az Eucharisztia előtt. A gazdája megdöbbenve és meghatva, ugyanezt tette a Szentostya és Antal lábaihoz vetve magát, és végleg felhagyott eretnekségével.

(folyt.)250antal_az_oszverrel_001_545.jpg

Szólj hozzá!

veszelyben_az_egyhaz_2_2.jpg     Kedves Olvasóim! Sokan kérdezték tőlem, hogy a Mária-korszak próféciái mikor fognak bekövetkezni?
Legelőször is tisztán kell látnunk, hogy a Mária-üzeneteknek nem a büntetést felemlítő próféciái a lényegei, hanem a megtérésre, engesztelésre való felszólításai a csapások elkerülhetőségére! Ezt pedig (a megtérést), most de azonnal kell!
     Ami a fenti másik "mikor" kérdést illeti, sajnos ennek megválaszolására, nemhogy nincs kompetenciám, de biztosat talán senki sem tudhat!
Maguk az Apostolok is megkérdezték a Mestert: "Mikor fognak ezek bekövetkezni, és mi lesz előtte a jel? (Lk 21,7) Hasonló kérdésre máskor így válaszolt: "Képmutatók! Az ég és föld jeleiből tudtok következtetni, ezt az időt miért nem tudjátok hát megítélni? Miért nem jöttök rá magatok...?" (Lk 12,56-57)
Nos, ha eszerint nézünk körül a világban, akkor alighanem már a döntő csatában állunk, mely „az égi Nagy Jel” (az Istenanya) és a Nagy Sárkány között zajlik (Jel 12)!
     Erre mutat az általános istentelenség, a deviancia és a keresztényüldözés minden eddiginél széleskörűbb terjedése a földön. Ám, az imádságos szemlélőnek fel kell tűnjön, hogy nem csak Isten ellenségei próbálják uralmuk alá hajtani a földet, de Jézus Szentséges Anyjának kultusza is egyre nagyobb teret nyer, miáltal az Egyház felvirágzása fog bekövetkezni. Na de addig? ‒ kérdezheti a csüggeteg ember. Addig nekünk magunknak is harcolnunk kell az áldozat-imádság-engesztelés fegyverével! Harcolnunk kell a saját és embertársaink lelki üdve érdekében, Mária zászlaja alatt Jézus Krisztus megváltó munkájának teljes sikeréért.
Ám nem elég a "jelet" felismerni, mindent meg kell tennünk ‒ amíg van haladék ‒ az áldozat-imádság engesztelés fegyverével, hogy felkészüljünk, amíg lehet. Mert az emberek széleskörű engesztelésének hatására kiesdhetjük Isten irgalmát, hogy a nagy megrázkódtatás ideje megrövidüljön, "mert olyan szorongattatás napjai lesznek ezek, amilyen még nem volt". (Mk 13,19)!

(folyt.)

meg_mire_vartok_001.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A XIII. sz.-i Boldog Özséb pilisi remete (az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend „Pálosok” alapítója) barlangja előtti keresztjére sok-sok apró lángocskát látott mindenfelől összegyűlni, melyek a kereszten egyetlen nagy lánggá egyesültek. Ez az egy misztikus élmény elegendő indíttatást adott neki ahhoz, hogy a szétszórt engesztelő remetéket egybegyűjtse, megalapítva a Pálos Rendet. Szűzanyánk célja se más, mint összegyűjteni az engesztelő szíveket (lángocskákat), hogy felszítsa azokat Szeplőtelen Szívének jézusi hevületével, hogy végül a bűnt felperzselő Szeretetlánggá egyesítse azokat, amint ígérte: „Tüzet tűzzel fogunk oltani, a gyűlölet tüzét, a Szeretet Tüzével!” (III/203)

A Naplóban olvashatjuk az Úr Jézus szavaként: „Azt amit tesztek, égjen mint az égő csipkebokor, mely ég, de el nem ég! Ilyen áldozat kell Nekem, melynek szeretettől égő tüze Hozzám ér!” (II/108-109). Hasonlóképp ír Szent Amadé püspök is, midőn a Szent Szűz szívében égő isteni szeretet Tüzét szemléli: „Égtél, mint a csipkebokor, melyet egykor Mózes látott, égtél és meg nem égtél.” És erről a tűzfolyamról azt állítja, hogy a „pokolnak rettenetes”.

Keresztes Szent János kármelita, akiről a Tanítóhivatal állítja, hogy az Isten Lelkétől vezettetve, mennyei bölcsességtől eltelve írt –, az Élő Szeretetláng c. könyvében csodálatos képekben érzékelteti az Isteni Szeretet Szikráját, mely a lélekben fokról-fokra lobogó Szeretetlánggá teljesedik ki, sőt egy elmélkedésében nem kevesebbet állít, mint „Az Élő Szeretetláng, maga a Szentlélek!” „Ez már nem csak lassan emésztő tűz módjára alakítja át a lelket édes szeretetté, hanem lobog és lángokat vet benne. Így működik a Szentlélek abban a lélekben, mely már csupa szeretetté vált. Így azután ezek mérhetetlen értékűek s a lélek ilyennel több érdemet szerez, mint azelőtt egész élete folyamán… Ebben az állapotban a lélek nem magától cselekszik, hanem a Szentlélek indítja őt, munkálkodik benne… Valahányszor fellobog benne e láng, mindannyiszor úgy érzi, mintha az örök boldogságban részesülne. Az élő Istent élvezi, a Zsoltáros (83,3) szava szerint: Szívem és lelkem ujjongott élő Istenemben.” (Keresztes Szent János, Élő Szeretetláng I.1.) (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

banner_antal_545.jpg     Antal Isten akaratát látta ebben és amint járni tudott Assisibe ment, ahol végre láthatta szeretett atyját Szent Ferencet. Részt vett a káptalanon, de ez alkalommal nem jelentkezett szólásra, sőt észre sem 250ferenc_assisi_005_250_1.jpgvették.

Szent Ferenc jól ismerte szentünk teológiai, intellektuális és szónoki képességét, ezért személyesen nevezte ki őt a bolognai szerzetesek teológiai tanítására. Sőt 25 évesen megválasztották az észak-olaszországi ferencesek tartományfőnökévé, melyet bár elfogadott, de nem maradt sokáig, mivel vágya a falvakban és városokban való prédikálás, a lélekmentés és a szegények támogatása volt.

Minden forrás egyetért abba, hogy hangszíne, magával ragadó előadásmódja, a Szentírás mély ismerete és az, hogy prédikációban mindig megemlítette a Szentséges Szüzet, oly lenyűgöző volt, hogy az egyházi hatóságok felkérték Antalt, hogy egész Olaszországban és Franciaországban hirdesse az evangéliumot. IX. Gergely pápa egyenesen a „Biblia ékszerdobozának” és a „szövetség ládikájának” – nevezte.

250antal_kenyeret_oszt_02_250.jpgIgehirdető tevékenysége nem merült ki a prédikálással, hanem felkereste a testi-lelki szükségben szenvedőket, és alamizsnálkodott! Ő maga azonban szigorúan böjtölt és csak annyi táplálékot vett magához, amennyi az életbemaradáshoz kellett. Az önsanyargatás persze kimerítette, olyannyira, hogy már végelgyengülésben szenvedett, Isten azonban csodálatos erőt adott neki.

Antalnak számos Mária-jelenésben volt része és tevékenységét ‒ Isten kegyelméből ‒ számtalan csoda és rendkívüli gyógyulás híre kísérte. Megesett vele, hogy szentségimádása közben megjelent a Kisjézus felhőben, sőt amikor elmélyült az imában, imakönyve felett a Gyermek Jézust pillantotta meg, aki átölelte őt. Közismert csodái közül kettő 1222 és 1227 között történt!

Ahogy Szent Ferenc életében a madarakhoz szólt, úgy Antal a halaknak prédikált. Történt ugyanis, hogy Rimini városát eretnek csoportok tartották hatalmukban, Megparancsolva a város lakóinak, hogy a ferences misszionárius érkezésekor, zárkózzanak lakásaikba, így a templomok, a terek, az utcák üresek voltak!

(folyt.)250antal_a_szuzanyaval_01_545.jpg

Szólj hozzá!

Az alábbiakban Szent Klára, Ágneshez írt négy levele közül idézünk: (Acta Sanctorum I. kötet, 506., ill. 508. o.)
arpad-hazi_st_agnes.jpg     "Méltóságos és tisztelendő Ágnes szűznek, Csehország hatalmas és mindig legyőzhetetlen királya leányának, Klára, Jézus Krisztus méltatlan szolgálóleánya és az Istennek szentelt szüzek szolgálója a San Damiano kolostorban, aki lélekben meghajlik előtted, és alázatos tisztelettel kívánja örök boldogságodat.
     Szent magaviseleted és feddhetetlen életed dicsőséges hírét hallván, mely nemcsak hozzánk jutott el, hanem szinte az egész világon közismert, nagyon örvendek és ujjongok az Úrban, és nemcsak én, hanem mindazok, akik teszik és tenni akarják Jézus Krisztus akaratát, és engedelmeskedni akarnak neki. Közismert ugyanis, hogy mennyire élhettél volna e világ dicsőségével és hírnevével, s miként fölségedhez illenék, még a fölséges császárhoz is feleségül mehettél volna, te pedig szíved egész érzületével és bensőséges vágyával inkább a szent szegénységet és a test megtagadását választottad, mert az Úr Jézus Krisztust tekintetted mindenkinél nemesebb jegyesednek. Őt, aki a te romlatlan és érintetlen szüzességedet örökre megőrzi szeplőtelenül; akinek szeretete megtisztít téged, akinek érintése egyre tisztábbá tesz, akivel ha egyesülsz, szűz maradsz. Az ő hatalma minden hatalomnál erősebb, kegyelme mindennél kedvesebb, tekintete mindennél szebb, szerelme páratlan, minden gyönyörűségnél édesebb. E szent_agnes_es_klara.pngJegyes ölelésére választattál ki, aki csodálatos drágakövekből nyakláncot és fülbevalót adott neked, krizolitba öltöztetett, s megkoronázott arany koronával, melyen a szentség fénye ragyog. Ezért, drága nővérem, sőt tiszteletreméltó úrnőm, hiszen az én Uramnak, Jézus Krisztusnak nővére és menyasszonya vagy, kit dicsőséggel ékesít a szüzesség és a szent szegénység zászlaja, erősödj meg a szent szolgálatban, melyet a szegény és megfeszített Jézus példájától lángra lobbanva megkezdtél. Ő minden kegyetlen kínt elviselt értünk a kereszten, kiragadott minket a sötétség Fejedelmének hatalmából -- aki az ősszülők bűne miatt fogságban tartott bennünket --, és kiengesztelt minket az Atya Istennel. Ó, boldog szegénység! Ki örök javakkal ajándékozod meg azokat, akik téged szeretnek, s kedvesen magukhoz ölelnek! Ó, szent szegénység, kit ha valaki birtokol, ígéretként övé a mennyek országának örök dicsősége, s minden kétség nélkül ajándékba kapja a boldog életet! Ó, szeretetreméltó szegénység, kit az Úr Jézus Krisztus, ki a mennyet és a földet kormányozza és vezérli, aki szólt, és mindenek lettek, páratlanul magához ölelt! Mert ő maga mondja:      A rókáknak van barlangjuk, az ég madarainak fészkük, az Emberfiának azonban, azaz Krisztusnak nincs hova lehajtania a fejét, ezért a kereszten lehelte ki lelkét, ott hajtva le a fejét. Ez a hatalmas és gazdag Úr a tisztaságos Szűz méhébe költözvén ínségesen és szegényen akart e világra jönni, hogy az emberek, kik a mennyei ételben szükséget szenvedtek és koldusok voltak, benne gazdagok legyenek, és uralkodjanak a mennyek országában. Örülj tehát és ujjongj nagyon, és töltsön el a lelki öröm! …
     Lelkem felének, kit szívből, egyedülálló módon szeretek, a nagy méltóságú Ágnes királynőnek, szerelmes anyámnak és mindenkinél jobban szeretett leányomnak, Klára, Krisztus méltatlan szolgálója és az ő szolgálóinak, kik a San Damiano kolostorban vannak, haszontalan szolgálóleánya, üdvözletemet küldöm…. Ó csodálatos alázatosság, ó ámulatra méltó szegénység! Az angyalok Királya, a menny és föld Ura jászolba helyeztetett! E tükör közepében lásd meg a szent alázat boldog szegénységét, melynek kedvéért az emberi nem megváltására annyi kényelmetlenséget viselt! A tükör végén pedig lásd meg a kimondhatatlan szeretetet, mellyel szenvedni és becstelen halállal meghalni akart a kereszten. Ez a tükör, amikor a fára volt szögezve, intette az általmenőket, mondván: ,,Ó ti mind, kik általmentek az úton, nézzétek és lássátok, van-e oly fájdalom, mint az én fájdalmam''. Válaszoljunk Neki, aki hív és utánunk sóhajt, egy szóval és lélekkel: ,,Emlékezvén megemlékezem rólad, és elemésztődik az én lelkem.'' A szeretetnek e tüze gyújtson lángra, ó királynő, s ugyanakkor emlékezzél a mennyei király kimondhatatlan gyönyörűségére, gazdagságára és örök dicsőségére, és sóhajtozva a nagy vágytól és szívbéli szerelemtől kiálts: Vonj magadhoz, mennyei Jegyesem, és én futok keneteid illata után! Futok és meg nem állok, míg be nem vezetsz a borospincébe, míg bal karod nem lesz a fejem alatt, s jobbod boldogítón át nem ölel engem…
     Miközben ezen szemlélődsz, emlékezzél meg szegény anyádról, és tudd meg, hogy én kitörölhetetlenül szívem táblájára írtam boldog emlékezetedet, mert mindenkinél kedvesebb vagy nekem. És mi több: hallgasson el a nyelv szeretetedről, és szólaljon meg, ó áldott leányom, a lélek nyelve, mert a szeretetet, mellyel irántad vagyok, a test nyelve ki nem fejezheti. Éppen ezért, amiket gyarló módon írtam, jóakarattal és szívesen fogadd, s legalább az anyai szeretetet vedd észre benne, mely irántad és leányaid iránt mindennap bennem ég.   Méltóságos nővérünk, Ágnes, szorgosan ajánld leányaimat a te leányaidnak az Úrban. Élj boldogan, kedvesem, leányaiddal együtt, míg a nagy Isten dicsőségének trónusához nem érsz, és értünk is imádkozzál…"
PRÁGAI SZENT ÁGNES, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK AZ ÚRNÁL!
/Forrás: www.katolikus.hu/szentek; Schütz Antal: Szentek élete. - Horváth Mária szerkesztésében/a_pragai_szent_agnes_kolostor2.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg    A Lelki Naplóban a Szűzanya szintén jézusi lelkületről beszél, így határozva meg Szíve benső tüzét: „Szívem Szeretetlángja maga Jézus Krisztus!” (I/107; IV/12)

Nagy Szent Leo pápa írja: „Az emberi természet méltósága úgy valósul meg, ha az emberben mintegy tükörben, az Isten jóságának formája ragyog fel. (...) Az Isten szeret minket, saját képére újra formál és erőt ad ahhoz, hogy úgy cselekedjünk, ahogy Ő cselekszik, így megtalálva bennünk jóságának képmását. Vagyis, Isten lángra gyújtja szívünk mécsesét, hogy a szeretet tüzétől lángoljon és így szeressük Istent és mindazt, amit Isten szeret.” (Sermo 12,1)

Nos, ebben a szent értelemben beszélünk a Szeretetláng fogalmáról, így a 'szeretet lángja', a 'vezérlő tűzoszlop', a 'lángolt a szívünk' és a 'pünkösdi lángnyelvek' kifejezések alatt Istent, az 'isteni szeretet' szinonimáit érthetjük! Tehát a fogalom nem tekinthető ismeretlennek sem a Szentírásban, sem a szentek kifejezései közt (ld. alább). Ami viszont érdekes, hogy a Szeretetláng lényegét egy nyolc éves fatimai kislány, Jácinta fogalmazta meg legpontosabban ‒ lásd a 35. oldalon!

Szent Colombière Kolos mondása: A szívnek telve kell lennie az isteni szeretet tüzével, hogy azokra is átterjedjen, akikhez beszélünk. (41. Levél)

Az V. sz. fordulóján ezt a tüzes lelkületet kéri Szent Ágoston is:

„Uram add, hogy szereteted tüze bennem égjen, s egyetlen lánggá növekedvén szüntelenül lobogjon szívem oltárán.”

Montforti Grignon Szent Lajos próféciája az utolsó idők apostolairól: a 'Tökéletes Mária-tiszteletben': „Az Úr papjai lesznek, akik mint valami láng, mindenütt felgyújtják az isteni szeretet Tüzét!” (56)

A tűzről tehát − újra hangsúlyozva − nem mint természeti elemről, kémiai folyamatról beszélünk, hanem arról a szeretet-hevületről, mely átjárja a szívet és megújítja a lelket, krisztusivá formál, felszítja a jóra való készséget és a hit erőssége, vagyis a bennünk munkálkodó Jézus Krisztus!

(folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

banner_antal_545.jpg     Páduai Szent Antal a világ egyik legismertebb és legnépszerűbb szentje, akit XIII. Leó pápa is „mindenki szentjének” nevezett. Ez rá olyannyira 250antal_adomanyozo_lany_250.jpgérvényes, hogy még a vallástalanok is, pl. diákok kérik vizsgájukhoz a segítségét, felajánlva Neki némi adományt! Nincs olyan kápolna vagy katedrális, amelyben ne lenne szobra, a Kisjézust tartva karjában.

Szent Antalnak több neve is volt. Ő maga magát Fernandónak tartotta, Portugáliában Lisszaboni Antalnak nevezik, életében Forlì-i Antalként ismerték, mivel prédikációit 1222-ben ezen olaszországi városban kezdte. A „Páduai” előnévvel csak halála után illette a világ, holott Páduában töltötte a legrövidebb időt!

Fernando Martins de Bulhõest (Fernandó martíínsz de bujonsz) 1195-ben született Lisszabonban egy mélyen vallásos nemesi családban. Korai 250antal_gyermekkent_01_250.jpgoktatását otthonukban a kanonok nagybátyjától kapta, majd a püspökség iskolájában folytatta tanulmányait 15 éves koráig. Egyre inkább megvetette a világi dicsőséget és növekedett benne az alázatosság. Miután erősödő vonzalmat érezett az elvonultságra, fontolóra vette, hogy kolostorba vonul. Így 15-16 évesen be is lépett az Ágoston-rendi kanonokok közé, ahol 8 évet töltött. Ám, amikor a Cóimbra-i Santa Croce-kolostorukba beszállítottak 5 Marokkóban vértanúhalált halt ferencest, ez Antalban feltüzelte a vértanúság vágyát.

Ezért 1220-ban átvételét kérte a ferences Kisebb Testvérek Rendjébe, annak reményben, hogy ő is elmehet a szaracénokat téríteni és vértanú halhat Krisztusért. Ekkor vette fel Remete Szent Antal után az Antal nevet. Csendességével, erényeivel, Mária-tiszteletével és önsanyargatásával tükörképpé vált testvérei számára.

Antalunk végül engedélyt kapott, hogy misszióba vonuljon. Istennek azonban más tervei voltak! Miután megérkezett Marokkóba, olyan kilátástalan és súlyos betegségbe esett, hogy kénytelen volt visszatérni Portugáliába. Útközbn a hajó viharba került és Szicília partjainál zátonyra futott. Néhány halász mentette meg és a legközelebbi kolostorba vitték. (folyt.)250hajotores_545.jpg

 

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A Két Szív nem hagyott magunkra katasztrófális lelki helyzetünkben sem! A Szentséges Szív segítségül adta az Isteni Irgalmasság üzenetét, mint „utolsó mentőövet” (N.965), az Úr Édesanyja pedig Szíve Szeretetlángját, mely szintén egyedülálló, hiszen erről mindketten állítják, hogy „Ilyen még nem volt” (ld. az előzőkben!) „Én édesanyátok vagyok, és veletek összefogva megmentelek benneteket. Szent István Nekem ajánlotta országotokat, és Én ígéretemmel biztosítottam, hogy szívemen viselem az Ő és a magyar szentek kérését.” (I/37) 

A szeretet lángja a Szentírás és a szentek fogalomtárában

Maga a 'Szeretetláng' fogalom nem szerepel ugyan a Szentírásban, de tartalma és mibenléte levezethető néhány szentírási szakaszból, melyek Isten jelenlétére, szeretetére s a vele találkozó emberi szív „lángragyúlására” utalnak! Pl.: A lángoló csipkebokor (Kiv 3,1-7); „Azért jöttem, hogy tüzet hozzak a világra. Mi mást akarnék, mint hogy lángra lobbanjon? (Lk 12,49); Szentlélekkel és tűzzel fog megkeresztelni titeket. (Lk 3,16); Hát nem lángolt a szívünk? (Lk 24,32); Lángnyelvek jelentek meg nekik, s leereszkedtek mindegyikükre. Ekkor mindnyájan beteltek Szentlélekkel. (Apcsel 2,3-4) Legyetek tüzes lelkűek. Az Úrnak szolgáltok (Róm 12,11); A mi Istenünk emésztő tűz (Zsid 12, 29). Az Úr Jézus megjelenik az égből hatalmának angyalaival, tűz lángjában.” (2Tessz 1,7-8)

A Szeretetláng fogalma tehát azt a benső átalakulást, „tüzes lelkületet”, felismerést és buzgóságot fedi, amelyet pl. Lukács 24-ben olvasunk az emmauszi tanítványok „szívlángolásáról”. Ez abban tanulságos számunkra, hogy az út során, bár megtapasztalták szívük érzését, Jézust mégsem ismerték fel. Végül csak a „kenyértörésben”, a Szentmisében világosodtak meg ‒ és ez az! ‒, ami számunkra figyelmeztető! Vagyis, hiába részesül valaki pl. a „lángátadásban”, a „kegyelmi hatás”, az Úr csak akkor lobbantja lángra a szívét, ha bensőséges szentségi életet él! A Napló hangsúlyozza is, hogy „a Szentmiseáldozatban való részvétel a legnagyobb mértékben fokozza a sátán megvakítását” (II/33), mely azt támasztja alá, hogy a Szentmise a kegyelem egyetlen Forrása!

És bizony, így értelmezhetők az Efezusi levél sorai: „Gyújtson lelketekben világosságot, hogy megértsétek milyen reményre hívott meg benneteket (1,18) hogy Lelke által megerősödjetek benső emberré, s a hittel Krisztus lakjék szívetekben, és alapot vessetek a szeretetben. Akkor majd megismeritek Krisztusnak minden értelmet meghaladó szeretetét, és beteltek az Isten egész teljességével.” (Vö. Ef 3,16-19) ‒ Na ez a Szeretetláng! (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Ünnepe: június 8.

Prága, 1205-1282. március 2.
arpad-hazi_st_agnes.jpg     Sok információ van a köztudatban az Árpád-ház női szentjeiről, így Szent Erzsébetről, Szent Margitról, vagy Szent Kingáról, ugyanakkor szinte a teljes feledés homálya borul Prágai Szent Ágnes személyére, aki nőágon magyar származású, ezért Árpád-házi Szent Ágnesnek is hívják! Anyja ugyanis, Konstancia, II. András király nővére (III. Béla lánya) volt. Apja I. Ottokár cseh király. Hatalomra törő apja minden módot kitalált, hogy a német birodalomtól minél függetlenebbé tegye országát: ebben a törekvésében a kis Ágnest eszköznek használta fel. Eljegyezte a gyermeket a sziléziai herceg, Henrik egyik fiával. Nagy kegyelem volt ez Ágnes számára, mert így elkerülhetett a prágai udvarból. Ágnest jövendő férje édesanyjának, a későbbi Szent Hedvignek gondjaira bízták, aki az általa alapított trebnitzi cisztercita nővérek kolostorában helyezte el őt. Ágnes életére az ott eltöltött három év döntő hatást gyakorolt.
     Amikor Ágnes jegyese egy vadászaton szerencsétlenül járt, a kislányt hazavitték Prágába, és egy időre a premontrei nővérekre bízták Doksonyban. A becsvágyó apa ekkor elígérte Ágnest II. Frigyes császár trónörökösének, a későbbi VII. Henrik királynak. Ausztriába küldte a Babenbergek udvarába. Hamarosan azonban ürügyet keresett és talált ennek az eljegyzésnek a fölbontására is, hiszen lányáért most már a hatalmas angol király, III. Henrik, majd II. Frigyes császár versengett. Ágnes szerzetesnő akart lenni, de ezzel apja nem törődött. Eljegyezte őt a császárral. Mielőtt azonban az esküvőre sor kerülhetett volna, 1230- ban váratlanul meghalt Ágnes apja. Ekkor a pápa, IX. Gergely segítségével Ágnesnek sikerült rávennie Frigyest, hogy adja vissza szabadságát.
pragai_szent_agnes_1.jpg     A huszonöt éves hercegnő egy pillanatot sem késlekedett: királyi öltözetét durva darócra cserélte föl, s Prága város peremén, a nyomornegyedben keresett magának egy kis házat. Ágnes már korán észrevette azt a társadalmi igazságtalanságot, ami a különböző osztályokat elválasztotta egymástól, s ami arra késztette Assisi Szent Ferencet és Klárát is, hogy elhagyják szüleik előkelő városi otthonát. Őket követte. Rávette testvérét, Vencel királyt, hogy építtessen nekik kolostort (és Szent Jakab tiszteletére templomot) közvetlenül a kis ház közelében, ahol lakott. A minorita testvérek beajánlották Szent Klárának, aki hamarosan őt a "lelke felének'' mondta. Négy, szeretettől sugárzó levél maradt ránk, melyeket Ágneshez intézett. Egy klarissza kolostor alapításáról és megerősítéséről van bennük szó. Szent Klára öt nővért küldött közvetlenül maga mellől. 1234- ben Ágnes átvette a kolostor irányítását.
     A kolostor körül csakhamar kórházak és árvaházak, menhelyek és lepratelepek egész koszorúja létesült. Különleges jelentőségű lett egy kórház-alapítása. A hercegnő szerény otthonából egész városnegyed lett, melyben Ágnes három templomot is építtetett: Szent Ferenc, Mária Magdolna és Borbála tiszteletére.
     Ágnes kolostora olyan vonzerőt jelentett, hogy II. Ottokár legidősebb leánya, valamint a legelőkelőbb nemesi családokból 12 leány kérte a fölvételét. Hamarosan újabb és újabb kolostorokat tudtak alapítani. Ezekben a kolostorokban úgy tartották a szegénységet, mint az Assisi melletti San Damianóban Szent Klára körül. A nővérek, akik gyermekkorukat többnyire fényűzésben és bőségben töltötték, új életet kezdtek: kemény vezeklésben és a legteljesebb szegénységben táplálták, ápolták és gondozták a szegényeket, Krisztus legdrágább testvéreit. (Árpád-házi Szent Ágnes prágai kolostorát lásd alább!) 
     Ágnes a családja iránt is megőrizte nagy szeretetét. Békét szerzett Vencel király és lázadó fia, Ottokár között.
Hetvenhét éves korában, 1282. március 2-án halt meg. Giskra vad kelyhesei feldúlták kolostorát. 1930-ban a régi Jakab-templomban megtalálták a sírját. Boldoggáavatási perét 1936-ban újrakezdték, de a II. világháború megakadályozta az eljárás befejezését. Szentté avatását II. János Pál pápa végezte el 1989. november 12-én. (Folyt.) /Forrás: www.katolikus.hu/szentek; Schütz Antal: Szentek élete. - Horváth Mária szerkesztésében/a_pragai_szent_agnes_kolostor1.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A sátán természetesen már csak a Küzdő Egyházat próbálja bűnre csábítani, hogy népet gyüjthessen maga köré a kárhozatba! És hogyan védekezhetünk a Világ Fejedelmének nem evilági erejével szemben? ‒ Természetesen, nem evilági segítséggel!

A Lelki Naplóban az Úr így figyelmeztet: „A világegyház nagy veszélyben van, és ezen változtatni a ti földi erőtökkel nem tudtok! Már csak a Szentháromság segíthet a küzdő Egyházon, a Szűzanya, az összes angyalok és szentek, és az általatok kiszabadított lelkek együttes közbenjárása!” (IV/27)

A Szeretetláng kegyelmi ígéretének működése, vagyis a „hatásmechanizmusa” a tisztítótűzből kiszabadított lelkek segítsége! Mi (a Küzdő Egyház) segítünk rajtuk (a Szenvedő Egyházon) és amint ők üdvözülnek, a többi szenttel együtt segítenek rajtunk! Tehát – bár áldozatok árán –, de Istentől kapott természetfeletti eszközeinkkel (böjt, búcsúk, imádság és virrasztás) száműzhetjük egyéni és közösségi sorsunk alakításából a démoni erőket, hogy egy egészséges és boldogabb földi élet bontakozhasson ki, az üdvösség reményében.

„A Szent Szűz Szeretetlángja által a hitből fakadó bizalom gyökeret ver a lelkekben és újra megújul a Föld színe. Mert ilyen még nem volt, mióta az Ige testté lett. A szenvedésekkel elárasztott Föld megújhodása a Szent Szűzanya közbenjáró hatalmának ereje által történik”. (II/93-94)

Fontos leszögezni, hogy Krisztus ereje örök és töretlen, Egyháza betölti üdvös világtörténeti szerepét, tehát az evangéliumi mag mindig életképes! Ha mégis úgy tűnik, hogy környezetünkben nincs átütő ereje az Evangéliumnak, akkor ott a befogadó „talajjal”, vagy a „magvetővel” van probléma! És ez megint egyéni és közösségi felelősség kérdése! Mert ha a sötétség fejedelmének munkálkodásának tipikus terepeire továbbra sem hívjuk fel hatékonyan embertársaink figyelmét, ráadásul evangelizációs tevékenységünk is erőtlen, akkor természetszerűleg elhatalmasodik a bűn, ennek minden következményével, s fenn áll a tömeges elkárhozás veszélye! Ezek után érzékelhető igazán a fatimai üzenet lélekmentő ajándéka, melyet vonakodott a világ elfogadni! Ám, nem vádolhatjuk az Egyházat a világfelajánlás késedelméért, hiányzott ugyanis a „háttérima”! Isten Népe vajon időben megvalósította-e a Szeplőtelen Szívnek való egyéni és közösségi felajánlást, a napi rózsafüzér imádságot, az első-szombatok megtartását szentáldozással és 15 percnyi (mise utáni) elmélkedéssel? Az engesztelésről és áldozathozatalról a szegény bűnösök megtéréséért és a világ békéjéért ‒ már nem is beszélve! ‒ És? (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

Az Úr Testének és Vérének ünnepe

"Az Úr napja, a föltámadás ünneplése, a keresztények napja, a mi napunk. Az Úr napjának nevezzük, mert az Úr győztesként ezen a napon ment föl az Atyához. Ha a pogányok e napot a Nap napjának nevezik, mi is szívesen annak valljuk, mert ma támadt a világ Világossága, ma kelt föl az igazságosság Napja, melynek sugarai az üdvösséget hozzák." [Szent Jeromos: In die Dominica Paschae homilia: CCL 78, 550]

KAT. 1167 Az Úr napja kiemelkedően a liturgikus összejövetel napja, melyen a hívők összegyűlnek",hogy hallgatván Isten igéjét és részesedvén az Eucharisztiában, megemlékezzenek az Úr Jézus szenvedéséről, föltámadásáról és dicsőségéről, és hálát adjanak Istennek, aki őket élő reményre szülte újjá Jézus Krisztusnak a halálból való föltámadása által": [II. Vatikáni Zsinat: Sacrosanctum concilium, 106.]

"Amikor tehát elmélkedünk [ó, Krisztus] a dicsőséges csodákon, és a bámulatos jeleken, melyek a te szent és dicsőséges föltámadásod e szent napján történtek, mondjuk: áldott az úr napja, mert ekkor kezdődött a teremtés, (...) a világ üdvössége, (...) az emberi nem megújítása (...). E napon ragyog az ég és a föld, és fénnyel telik meg az egész világ. Áldott az úr napja, mert ekkor nyíltak meg a Paradicsom kapui, hogy ádám és az összes onnan kizárt félelem nélkül oda beléphessen." [Fanqîth: Breviarium iuxta ritum Ecclesiae Antiochenae Syrorum, 6. köt.]

KAT. 1193 A vasárnap, az "Úr napja" elsődlegesen az a nap, melyen az Eucharisztiát ünnepeljük, mert a föltámadás napja. Kiemelkedően a liturgikus összejövetel, a keresztény család, az öröm és a munkaszünet napja. "Az egész liturgikus esztendő alapja és magva." [II. Vatikáni Zsinat: Sacrosanctum concilium, 106.]Úr_napja_dsc03797.jpg

A kép forrása: http://lh6.ggpht.com/-Zq1wwS98NxA/T9HGNXnHflI/AAAAAAAAEdE/PDWyjNBCUtw/0046%252520DSC03797.JPG?imgmax=800

Szólj hozzá!

005en_josagos_530_4.jpg

Szólj hozzá!

Video:   https://www.youtube.com/watch?v=fVKTxdAffgI

kepkivagas11_530.JPG

 

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     „A Szeretetláng teológiai magyarázatát nyomatékozza a mariológia régi tanítása miszerint, Mária először a szívében fogant. A Szűzanya Szíve tehát a Szentlélek működése révén, minden kegyelem forrása. Ennél fogva a Lelki Naplóban található üzenetek feltételezik Mária Szeplőtelen Szívének tiszteletét, mert a Szeretetláng Mária Szívéből fakad.” (Vö. Kovács Z. Teológiai Szakvélememény 6.2; Szl. Lelki Napló 404-405)

Tertullianus (†220) karthágói laikus teológus a következőképp fogalmazott, mely ma is aktuális: „A mai idők állapota kötelez minket, hogy emlékezetetekbe idézzük: nem kell csodálkoznunk az eretnekségeken, sem azon, hogy léteznek (hiszen már előre megjövendölték, hogy felütik fejüket), sem azon, hogy megzavarják egyesek hitét (hiszen az eretnekségek épp arra szolgálnak, hogy hitünk próbát álljon ki). (...) Egyébként tényleg különös, hogy a rossznak ekkora ereje legyen, csakhogy az eretnekségeknek azokon van nagy hatalma, akik nem erősek a hitben. (…) Miként az eretnekségek is egyesek gyengeségéből merítik erejüket, de semmi erejük se lenne, ha erős hittel találkoznának”. (De praescriptione)

A Szeretetláng Napló szerint a világ helyzete korunkban: „Forr a gyűlölet krátere, gyilkos, kénes hamuja szürkévé, színtelenné akarja tenni a Mennyei Atya által Isten képére és hasonlatosságára teremtett lelkeket. De Én, a Hajnal Szép Sugara megvakítom a sátánt” (II/100)!

Vagyis mi Isten gyermekei nem eshetünk kétségbe, mert van nekünk Anyánk az Égben, mégpedig istenanyai és királynői méltóságban! A nevezett Naplóból: „A sátán megvakítására törekedjetek, törekednetek kell, melyet az egész emberiség összefogó erejével fogunk megvalósítani. Ne hátráltassátok, mert egyszer felelni kell a reátok bízott tengernyi lélekért. Azt akarom, hogy egyetlen egy se kárhozzon el. Mert a sátán oly mértékben lesz világtalanná, amilyen mértékben ti munkálkodtok ellene.” (III/130)

Tudom-tudom kedves Olvasó, hogy túl hangzatos az „egész emberiség összefogó ereje” kifejezés, hiszen hogyan is szólíthatnánk meg 8 milliárd embert? Nos még abszurdabb, hogy ennek milliószorosáról van szó! Az Istenanya ugyanis az „egész emberiség” alatt, a Küzdő-, a Szenvedő- és a Megdicsőült Egyházat érti, vagyis a földön élőket, a tisztulás helyén lévőket és az üdvözült lelkeket! Így kell tehát értenünk az „egész emberiség” felszólítást! (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

santisimo-nombre-de-jesus1_535.jpgForrás: Kürtösi Krisztián atya a Szent Mónika Közösségnek írt 2018. novemberi hírlevelének részlete.

     »Szent Pio atya szentáldozás utáni imádsága, segítség lehet számunkra abban, hogy elmélyüljünk a szentáldozás ajándékaiban:

aa008_240.jpgMaradj velem Uram, mert szükséges, hogy velem légy, hogy el ne feledjelek. Tudom, hogy milyen könnyen elfordulok tőled.

Maradj velem Uram, mert gyenge vagyok, szükségem van a Te erődre, hogy el ne essek annyiszor.

Maradj velem Uram, mert Te vagy az én életem és nélküled csökken az én buzgóságom.

Maradj velem Uram, mert Te vagy az én világosságom és nélküled a sötétségben vagyok.

Maradj velem uram, hogy megmutasd nekem a Te akaratodat.

Maradj velem Uram, hogy halljam a Te hangodat és kövesselek.

Maradj velem Uram, mert nagyon akarlak szeretni és mindig veled lenni.

Maradj velem uram, ha azt akarod, hogy hűséges legyek hozzád.

Maradj velem Jézus, mert bármilyen szegény is a lelkem, azt kívánom a Te számodra a vigasz helye a szeretet fészke legyen.

Maradj velem Jézus, mert már késő van és a nap lenyugvóban, múlik az élet közeledik a halál, az élet az örökké valóság és szükséges, hogy megkettőzzem az erőmet, hogy útközben el ne hagyjon. Nyugtalanítanak a kísértések, a sötétség, a szomorúság, a keresztek, a szenvedések és mennyire szükségem van Rád a számkivetésnek ezen az éjszakáján.

Maradj velem Jézus, mert az élet és veszedelmek éjszakájában szükségem van Rád. Tedd, hogy úgy megismerjelek, mint a tanítványok, a kenyérszeléskor, vagyis az eucharisztikus egyesülés legyen a világosság, mely fenntart engem és egyetlen boldogsága legyen szívemnek.

Maradj velem Uram, mert amikor jön a halál, akkor is veled egyesülve akarok lenni, ha nem is valójában, a szentáldozás által, legalább a kegyelem, a szeretet által.

Maradj velem Jézus, nem kérem a Te isteni vigasztalásodat, mert nem vagyok rá méltó, de igenis kérem a Te szentséges jelenlétedet.

Maradj velem Uram, Téged kereslek a Te lelkedet, a Te szereteted, a Te irgalmadat, a Te szívedet, mert szeretlek Tégedet és nem kérek más jutalmat, mint a szeretet gyarapodását. Szeretni Téged egész szívemmel itt a földön, hogy tökéletesebben tovább szeresselek az örökkévalóságban. Amen«

33948_10151548065751801_535.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A Szeretetláng Naplóból: „Szeretetlángom fényétől megvakul a sátán. (II/90; III/236) ... a legmegátalkodottabb bűnös is megtér.” (II/119) A gyermekei üdvösségéért aggódó Istenanya a hideg szívek felmelegítésében látja és láttatja az emberiség megmentésének egyedüli lehetőségét, amiként kérte: „Vidd e lángot, ez Szívem Szeretetlángja. Gyújtsd meg nála a tiédet és add tovább! − És mint Erzsébet asszony írja: – a Szűzanya „annyira zokogott, hogy alig értettem, mit is mond.” (I/38) A kérdés, hogy az Istenanya mit kíván elérni (aminek esetleges kudarca miatt zokogott)? A Napló erre is választ ad: „Azt akarom, hogy egyetlen lélek se kárhozzon el! (IV/144) Ezért, én, a Hajnal Szép Sugara megvakítom a sátánt! (I/100)

Figyelemreméltó, hogy a Szeretetláng lélekújító és lélekmentő kegyelmi üzenete nem csupán egy helyi közösséghez, nem a katolikusokhoz, nem csak Magyarország népéhez, de az egyetemes emberiséghez intézi felhívását. „Úgy, ahogy nevem ismert az egész világon, úgy legyen ismert Szívem Szeretetlángja is, mely csodákat tesz a szívek mélyén.” (II/18)

Rendkívül figyelemreméltó ez az ígéret, mert aligha nélkülözhetjük a szívünk mélyén munkálkodó kegyelmet. Ezzel kapcsolatban, meg kell jegyeznünk: hogy a Szeretetláng kegyelmi adománya, egyetemes ajándék, a bűn elleni eszköz, sőt fegyver − jóllehet „kegyelmi hatása” − minden látványosságot nélkülöz! A szívek mélyén végbemenő változás során ugyanis nem számolhatunk látványos csodának minősülő feltűnő eseményekkel. Következésképp igen nehéz bármit is bizonyítani, mert ahhoz el kell indulnunk a Szent Szűz által ajánlott úton, hogy megtapasztalhassuk a szívünk mélyén végbemenő csodát. „Vessétek hát le a sötétség tetteit, és öltsétek fel a világosság fegyvereit.” (Lk 16,8) A Szent Szűz ezt így határozza meg: „Merítsetek erőt és bizalmat. Én eddig még soha nem látott csodákkal segítem munkátokat, mely észrevétlenül, szelíden, csendben fog terjedni Szent Fiam engesztelésére.” (I/85) Ez összecseng Don Gobbi könyvének soraival: „A Szeretet Lelkének tüze hamarosan véghezviszi a nagy megtisztulás művét.” (1982. 05. 30.) (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

santisimo-nombre-de-jesus1_535.jpgForrás: Kürtösi Krisztián atya a Szent Mónika Közösségnek írt 2018. novemberi hírlevelének részlete.

p100006_240.JPG     »Miért emlékeztetjük magunkat a szentáldozásra? Sokszor megtapasztalom, hogy buzgó szentmisére járó hívek, akiknek nem lenne állapotbeli akadályuk a szentáldozáshoz való járuláshoz, nem részesülnek az Eucharisztiában. Egyszerűen mondva olyan, mint amikor egy közös ünneplésen csak külső, távoli megfigyelőként vesznek részt, így nem élik meg a teljes eucharisztikus találkozást. Pedig a szentmisének akkor van igazi értéke és jelentősége, amikor az Isten igéjét hallgatjuk és szívünkbe fogadjuk, továbbá részesülünk az eucharisztikus lakomából.

Azt sem feledhetjük el, hogy a szentáldozásnak nagyon fontos lelki gyümölcsei vannak. Elsősorban nagyon szoros, bensőséges kapcsolatba kerülünk az Úrral, ugyanakkor elválaszt bennünket a bűntől, megőriz bennünket a halálos bűnöktől, továbbá zarándoklásunk Kenyere lesz s erősíti bennünk a felebaráti szeretetet. Mindezeken túl az Eucharisztia egységet teremt testvéreinkkel. Nagyon szép kifejeződése ennek az egy oltár s az egy kehelyből való részesedés. Ezért láthatjuk, hogy az Eucharisztia nem egy a szentségek közül, hanem a Szentség, amelyet Krisztus nekünk az Egyházon keresztül akart és akar ma is minden nap ajándékozni.

Újítsuk meg a szentáldozás lelkületét magunkban és közösségeinkben! Imádságainknak, elmélkedéseinknek gyakran legyen tárgya a szentáldozás gondolata, hogy amikor a szentmisén részt veszünk, ne egy rutin, hanem egy bensőséges, szentségi találkozás legyen az Úrral. Engedjük meg, hogy az Úr szeretet újra és újra átjárjon bennünket!«

l1052943-27_535.jpg

Szólj hozzá!

10-17margarita-m-alacoque200.jpg

 

 

 

 

Jézus Szíve litánia

Uram, irgalmazz nekünk!
Uram, irgalmazz nekünk!
Krisztus, kegyelmezz nekünk!
Krisztus, kegyelmezz nekünk!
Uram, irgalmazz nekünk!
Uram, irgalmazz nekünk!

Krisztus, hallgass minket!
Krisztus, hallgass minket!
Krisztus, hallgass meg minket!
Krisztus, hallgass meg minket!

Mennybéli Atyaisten!     —     Irgalmazz                                                                  nekünk!
Megváltó Fiúisten!
Szentlélek Úristen!
Szentháromság egy Isten!

Jézus Szíve, az örök Atya Fiának Szíve       —       Irgalmazz nekünk!
Jézus Szíve, a Szűzanya méhében a Szentlélektől alkotott Szív,
Jézus Szíve, az Isten Igéjével lényegileg egyesített Szív,
Jézus Szíve, végtelen fölségű Szív,
Jézus Szíve, Isten szent Temploma,
Jézus Szíve, a Magasságbelinek szent Szekrénye,
Jézus Szíve, Isten háza és a mennyország Kapuja,
Jézus Szíve, a szeretet lángoló Tűzhelye,
Jézus Szíve, az igazságosság és szeretet Tárháza,
Jézus Szíve, jósággal és szeretettel teljes Szív,
Jézus Szíve, minden erény Mélysége,
Jézus Szíve, minden dicséretre legméltóbb Szív,
Jézus Szíve, minden szív Királya és Központja,
Jézus Szíve, amelyben a bölcsesség és tudomány összes kincsei megvannak,
Jézus Szíve, amelyben az Istenség egész teljessége lakozik,
Jézus Szíve, amelyben a mennyei Atyának kedve telt,
Jézus Szíve, amelynek teljességéből mindannyian merítettünk,
Jézus Szíve, az örök halmok kívánsága,
Jézus Szíve, béketűrő és nagy irgalmasságú Szív,
Jézus Szíve, dúsgazdag mindazok iránt, akik hozzád folyamodnak,
Jézus Szíve, az élet és szentség forrása,
Jézus Szíve, vétkeinkért Engesztelő Áldozat,
Jézus Szíve, gyalázatokkal tetézett Szív,
Jézus Szíve, gonoszságainkért megtört Szív,
Jézus Szíve, mindhalálig engedelmes Szív,
Jézus Szíve, lándzsával átdöfött Szív,
Jézus Szíve, minden vigasztalás Kútfeje,
Jézus Szíve, Életünk és Feltámadásunk,
Jézus Szíve, békességünk és engesztelésünk,
Jézus Szíve, bűnösök Áldozatja.
Jézus Szíve, benned remélők Üdvössége,
Jézus Szíve, benned kimúlók Reménysége,
Jézus Szíve, minden szentek Gyönyörűsége. Irgalmazz nekünk!

Isten Báránya, ki elveszed a világ bűneit, Kegyelmezz nekünk!
Isten Báránya, ki elveszed a világ bűneit, Hallgass meg minket!
Isten Báránya, ki elveszed a világ bűneit, Irgalmazz nekünk!

Szelíd és alázatos szívű Jézus!
Alakítsd szívünket a te szent Szíved szerint!

Könyörögjünk! Mindenható örök Isten! Tekints szeretett Fiad Szívére és arra a dicséretre és elégtételre, amelyet a bűnösök nevében irántad lerótt. Adj megengesztelődve bocsánatot azoknak, akik irgalmasságodért esdekelnek. Szent Fiad, Jézus Krisztus nevében, aki veled él és uralkodik a Szentlélekkel egységben, Isten mindörökkön örökké. Ámen. 

66777240_530.jpg

Szólj hozzá!

Az Úr Testének és Vérének ünnepe

urfelmutatas_a_viragsatorral_diszitett_oltarnal_urnapjan.jpg     Az Úrnapja (latinul Festum Eucharistiae, Solemnitas Corpus Domini) katolikus főünnep az Eucharisztia tiszteletére, teljes nevén az Úr Szent Testének és Szent Vérének ünnepe. Magyarországon és több más országban a húsvéti időt lezáró pünkösdvasárnap utáni 10. nap (csütörtök), de ha nem munkaszüneti nap, akkor az ezt követő vasárnap ünnepli az Egyház. Jellemzően körmenet kapcsolódik hozzá. (Wikipedia)

     1264-ben IV. Orbán pápa tette kötelező – piros betűs – ünneppé, Lüttichi Szent Julianna látomása nyomán, aki a teliholdat látta, melyből egy darabka hiányzott. Szent Julianna úgy értelmezte a látomását, hogy a Hold az egyházi évet jelképezi, amelyből valami hiányzik, mégpedig az Oltáriszentség ünnepe.

2201272294_ac3fd0dd92.jpg     "Az Úrnapja, a föltámadás napja, a keresztények napja, a mi napunk. Úrnapjának nevezzük, mert az Úr győztesként ezen a napon ment föl az Atyához. Ha a pogányok e napot a Nap napjának nevezik, mi is szívesen annak valljuk, mert ma támadt a világ Világossága, ma kelt föl az Igazságosság Napja, melynek sugarai az üdvösséget hozzák." [Szent Jeromos: In die Dominica Paschae homilia: CCL 78, 550]

KATEKIZMUS: 1167 Az Úrnapja kiemelkedően a liturgikus összejövetel napja, melyen a hívők összegyűlnek, hogy hallgatván Isten igéjét és részesedvén az Eucharisztiában, megemlékezzenek az Úr Jézus szenvedéséről, föltámadásáról és dicsőségéről, és hálát adjanak Istennek, aki őket élő reményre szülte újjá Jézus Krisztusnak a halálból való föltámadása által. [II. Vatikáni Zsinat: Sacrosanctum concilium, 106.]

preview_jpg.jpg1193 A vasárnap, az "Úrnapja" elsődlegesen az a nap, melyen az Eucharisztiát ünnepeljük, mert a föltámadás napja. Kiemelkedően a liturgikus összejövetel, a keresztény család, az öröm és a munkaszünet napja. "Az egész liturgikus esztendő alapja és magva." [II. Vatikáni Zs: Sacrosanctum concilium, 106.]

"Áldott az úr napja, mert ekkor kezdődött a teremtés, (...) a világ üdvössége, (...) az emberi nem megújítása (...). E napon ragyog az ég és a föld és fénnyel telik meg az egész világ. Áldott az úr napja, mert ekkor nyíltak meg a Paradicsom kapui, hogy Ádám és az összes onnan kizárt félelem nélkül oda beléphessen." [Fanqîth: Breviarium iuxta ritum Ecclesiae Antiochenae Syrorum, 6. köt.]

1) Az Úr mennybemenetelének napja a Húsvét utáni 40. nap.

2) Pünkösd vasárnapja a Húsvétot követő 50. nap.

3) Az Úrnapja a Pünkösdöt követő 10. nap (csütörtök) de ha nem munkaszüneti nap, akkor vasárnap ünneplik.

Úrnapján azonban MINDENT ünneplünk Krisztusban! Az eucharisztikus Kenyeret és Bort, az Úr Feltámadását, a Mennybemenetelét és a Pünkösdöt. Az önfeledt ünneplés sajátos kifejeződése a körmenet, amikor a pap Krisztust az Oltáriszentségben a 4 égtáj felé felmutatja a világnak, mintegy a világ hódolatának és megáldásának kifejezéseként. (Ezért a templom körül 4 oltárt állítanak a négy égtáj felé!) 

Úr_napja_dsc03797.jpg

A kép forrása: http://lh6.ggpht.com/-Zq1wwS98NxA/T9HGNXnHflI/AAAAAAAAEdE/PDWyjNBCUtw/0046%252520DSC03797.JPG?imgmax=800

Szólj hozzá!

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Don Stefano Gobbi Kék Könyvében (továbbiakban KK) 1979. június 14-én ezt olvashatjuk: A sötétség sűrűsödik, de a Szívemből kiáradó fény sugara is erősödik majd, hogy jelezze számotokra az utat.

Amiként a Csodásérem kegyelmi ígérete csak akkor érvényesül életünkben, ha az érmet hordjuk, a fatimai üzenet is csak akkor éri el célját, ha az emberiség megvalósítja a Szűzanya kéréseit!

Hasonlóképp van a Szeretetláng kegyelmi hatásával is, melynek befogadásával megerősíthetjük magunkat. Nem csak az isteni kegyelmek és indíttatások készséges fogadására, hanem megerősítésként a Szeretetláng majdani kiáradása megrázkódtatásának elviselésére, mely a Szűzanya és a sátán végső összecsapása lesz! ‒ Miként?

Amikor már minden elveszettnek tűnik, a Szent Szűzanya általi nagy csoda (II/93) menti meg az emberiséget! „Minden fohász és ima, melyet bárhol bárki intézett hozzá az egész világon, Szeretetlángjának kigyúlása napján mint eggyé olvadt segélykérés lesz, s így fog az emberiség leborulni istenanyai lábaihoz, és ad hálát az Ő határtalan anyai szeretetéért.” (II/108) Szóbeli feljegyzés szerint (az Úr): „És anyám mosolya ragyogja be a világot”! Ezért mondjuk a 7. zsoltárban: „Áraszd ránk Lelkedet Istenünk és újítsd meg a föld színét!”

Ezt remélhetjük valamennyien Szent Newman bíborossal: „A mi földünk, amely minden tavasszal újra zsendül, egy napon a dicsőségnek és fénynek új világában újjá sarjad. Az lesz az örök tavasz. Megjön, bármennyire késsék is.”

Nos az 'idők végének' közeledtével, – ahogy a Jelenések könyve írja: amikor nem lesz több haladék (10,6) ‒, a Mária-korszak betetőzése is közeleg, és egyre inkább kiviláglik számunkra a Mária Szeplőtelen Szívéből áradó isteni Fény lélekreható kegyelmi szerepe. „Röviden összefoglalva ez azt jelenti, hogy Fatima eszkatológiája, a pokol látomása, Oroszország megtérése, a bűn titka, attól a fénytől van átjárva, amely a Szűzanya Szívétől jön. Elsősorban tehát Mária Szeplőtelen Szívének végső győzelméről van szó.” – olvasható az előbbiekben említett fatimai folyóiratban. (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

https://youtu.be/Wz0CuRc-2DQ?si=JWAHpNs1JZN92p3m

Szólj hozzá!

banner_2.jpg     Azok akik azt mondják, hogy közvetlenül Jézushoz kell imádkoznunk, nem értik Mária üdvtörténeti szerepét. Vagyis, nem akadályként kell érteni Máriát ‒ Krisztus és köztünk ‒, hiszen Ő az a Szűz, aki méhében hordozta a Megváltót, miáltal nem csak fizikailag volt egy Isteni Fiával, de részese lett Krisztus titkainak is!

Minden ellenvetéssel szemben a Boldogságos Szűz Mária nem ’katolikus találmány’, hanem az Úr Anyja! Ő az aki 'igenjével' életet adott a Testté lett Igének, akinek Megváltó Keresztje alatt állt és aki Pünkösdkor az apostolokkal imádkozott! Tehát, amikor a különböző felekezetű keresztények összegyűlnek az Evangélium körül, akkor Máriával az Egység Anyjával ‒ Krisztus Testének Anyjával ‒ vannak együtt! A Mária iránti hála és tisztelet, soha nem kisebbíti Krisztust, hanem imáinkkal Vele „egy szívvel-lélekkel” (Apcsel 1,14) magasztaljuk az Üdvözítőt. A Mária-tisztelet tehát nem a keresztény hit jámbor kiegészítője, hanem a keresztény lelkiélet alapja.

Az Istenanya példáját követni annyit tesz, mint megtanulni a legszorosabb Krisztus-követést, indíttatást a rózsafüzér-imára, miközben ‒ ami és Aki által ‒ várjuk a Szentlelket.

Üdvözítőnk Anyja, Boldogságos Szűz Mária könyörögj érettünk,

és áraszd Szeretetlángod kegyelmi hatását az egész emberiségre!

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpgA Szeplőtelen Szív végső győzelméért

      Ha a Mária-korszak jelenéseit vizsgáljuk, valamennyi hiteles jelenés üzenetében felismerhető Isten kegyelmi stratégiája! Kiviláglik az elhatalmasodó bűnre adandó édesanyai elgondolás és ezek egymásra épülő s kibontakoztató pedagógiája. Így van ez a Csodásérem, Fatima és a Szeretetláng esetében is, mely mind felhívás, hogy új dimenziót nyithassunk a történelemben, a Szentségek ereje által erősödve, hogy a Boldogságos Istenanya Szívéből és segítő kezéből áradó útmutató Fény nyomán, minden gyermeke ‒ az egész emberiség ‒ megtalálja a Krisztushoz vezető utat! Vagyis a hitünket, és apostoli készségünket meg kell újítanunk az áldozatban-imádságban. Erre szólítanak fel az egyházilag elismert Mária-jelenések!

1858-ban Lourdes-ban az Istenanya felhívta a figyelmet a IX. Piusz pápa által már 1854-ben kihirdetett dogmára, hogy Szeplőtelen.

1917-ben Fatimában felhívta figyelmünket, hogy Szeplőtelen Szíve menedék.

Végül az 1961-ben kezdődött és tanítását tekintve 1985-ben végleg lezárult 'Szeretetláng' magán-kinyilatkoztatásban teljesedett ki a sátán elleni világméretű harc „globális fegyvere”, Mária Szeplőtelen Szíve Szeretetlángja!

Míg Lourdes-ban bűnbánatra és imádságra kaptunk felszólítást, Fatimában ezen felül már engesztelést (áldozatot) is kért az Istenanya. A készséges lelkületet a három kis pásztorban az a lélek mélyére hatoló Fény hitelesítette, mely maga volt az Isten. Idézek a 'Boldog Marto Ferenc és Jácinta' c. fatimai folyóirat 2007. július-szeptemberi számából: »Korunk jó teológiája Mária Szeplőtelen Szívében látja − mint ahogy Jézus Szívében is −, az emberi lét középpontját, mely teljes egészében az Istennel való benső egyesüléshez vezet. Amikor a Szűzanya az utolsó szavakat mondta 'Isten kegyelme lesz majd a ti erőtök', első alkalommal tárta ki kezeit, és erős fénnyel árasztott el bennünket. Mindez szívünkbe és lelkünk mélyére hatolt, s magában a jó Istenben láttuk magunkat, aki maga volt ez a Fény.«

Szeretetláng Napló: Izzó szeretettel töltött el a Szent Szűz Szeretetlángja nyomán kigyúló fény. (II/75) Nos lehetséges-e, hogy a 'felvilágosodás' léleksötétítő korszaka után, az emberiség történelmében a Szűzanya közbenjárására − a Fényben való ,,megvilágosodás” ‒ új korszaka közeleg, amikor ,,majd fel tudjuk fogni...” (Ef 3,18) az idők jeleit (Mt 16,3), melyet mai elvakultságunkban még nem értünk meg? (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

santisimo-nombre-de-jesus1_535.jpgForrás: Kürtösi Krisztián atya a Szent Mónika Közösségnek írt 2018. novemberi hírlevelének részlete.

     A Szentmise az Atyaistennek bemutatott engesztelő Áldozat, az Eucharisztia ünneplése és isteni meghívás! (Mint minden meghívásnak – az Úr meghívásának még inkább –, csak tisztán és rendezetten vehetünk részt!)

 sacrificeofthemass_250.jpg    »Az Úr arra hív bennünket, hogy ne csak szemléljük Őt, hanem lelkünk tápláléka is legyen. Hiszen emlékszünk, minden egyes szentmisében maga az Úr hív meg bennünket: „Vegyétek, és egyétek, ez az én testem”. Ezt a meghívást az ember nem utasíthatja vissza, ha bűnbánatot tartott és szívében él a vágy, hogy az Úrral találkozzon: „teljesen egyesül a mi emberi állapotunkkal. A kenyérben és a borban, melynek színe alatt Krisztus nekünk ajándékozza magát, mint a húsvéti vacsorán, a teljes isteni élet érkezik hozzánk és közli magát velünk a Szentség alakjában.” (Sacramentum Caritatis 12. o. 8. p.)

Ezért annak, aki súlyos bűn állapotában van, szentáldozás előtt szentgyónáshoz kell járulnia. Isten irgalmas szeretete be kell, hogy töltse a szívét ahhoz, hogy az ő drága ajándékát, Fiának testét magához vehesse.

Amikor viszont a kegyelem állapotában vagyunk (bűnbánatot tartottunk, szentgyónást végeztünk), bátran oda kell lépni Isten oltárához, hogy az eucharisztikus Kenyeret magunkhoz vegyük. Persze mi is alázattal mondjuk a századosnak szavait szívünkben ismételve: „Uram, nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj, hanem csak egy szóval mondd, és meggyógyul az én lelkem!”«

(folyt.)eucharist_2_535.jpg

Szólj hozzá!

007_xi_pius_535_4.jpg

Szólj hozzá!

banner_2.jpg     Chartres-i Szent Arnold (1156) szerint Jézus és Mária együtt ajánlottak fel Istennek a teljes áldozatot. A Szent Szűz e beleegyezésével egyúttal magára vállalta a szenvedések ama részét is, hogy „a kereszten haldokló Fiával együtt szenvedve ‒ engedelmességével, hitével, reményével és lángoló szeretetével ‒ egyedülálló módon együttműködjön az Üdvözítő művével és másokat messze fölülmúló, nagylelkű társa legyen a lelkek természetfölötti életének helyreállításában!” (Vö. LG 61.) Ebből következően, meddő igyekezet a Szeplőtelen Istenanya megváltótársi szerepét tagadni, vagy eljelentékteleníteni!

A Szeplőtelenül Fogantatott Szüzet nem csak szentnek nevezzük, hanem – a teremtmények közül egyedülállóként – szentségesnek is, hiszen neki adatott az a kegyelem, hogy Isten Szentséges Anyja lehessen. Amíg mindannyian az Úr Krisztus teljességéből meríthetjük az állapotukhoz szükséges kegyelmeket, addig a Boldogságos Szűz ugyane Forrásból megkapott minden kegyelmet, amit teremtmény egyáltalán kaphat, ezért nevezzük Őt ezerévek óta malaszttal teljesnek!

XIII. Leo pápa, így ír Isten Anyjáról: „Amiként a magasságos Atyához senki sem járulhat, csakis a Fiú által, úgy bizonyos mértékben Krisztushoz sem járulhat senki, csakis Édesanyja által”. (Octobri Mense kezdetű enciklika, 1891.)

Az Egyház – amely a Szűzanyát mintaképnek tekinti – arra hivatott, hogy utánozza őt e Legszentebb Misztériumhoz való viszonyában. Ha engedelmeskedünk Jézus parancsának: „Ezt tegyétek az én emlékezetemre!” (Lk 22,19), akkor egyben elfogadjuk Mária felkérését is: „Tegyétek meg, amit mond” (Jn 2,5).

„Végül a Szeplőtelen Szüzet, aki mentes maradt az eredeti bűn minden szennyétől, földi életének végeztével az Úr testben és lélekben fölvitte a mennybe, és a mindenség királynőjévé magasztalta, hogy tökéletesebben hasonuljon Fiához, az uralkodók Urához (vö. Jel 19,16), a bűn és a halál legyőzőjéhez.” (Vö. LG 56; 59.)

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Fausztina: „Jézus tudomásomra hozta, hogy önként, teljes tudattal kell az áldozatot vállalnom, (mert) az áldozat egész ereje az én önkéntes döntésemben rejlik, de egyúttal azt is tudatta velem az Úr, hogy képes vagyok az áldozatra. Vállalhatom azt, de vissza is utasíthatom.” (Vö. N 190) ‒ Méghogy tudatos akarat? ‒ Az utóbbi száz év emberében rohamosan tompul a meggyőződéses hit, a bűn súlyát felismerő képesség és az egymásért érzett felelősségtudat! Különböző okok miatt, de még az egyházi berkekben is tapasztalható az Istenhez való hűség torzulása, mely megmutatkozik a „szentségi gesztusok” elmaradásában, különösen a kézbe-áldozásban!

Márpedig, ha az Oltáriszentségben való hit csökken, és az imádás gesztusai kevésbé fejeződnek ki az eucharisztikus rítusokban – különösen a szentáldozásban –, akkor az Egyház virágzása hervadásnak indul! (Athanasius Schneider püspök nyomán)

Nem csodálkozhatunk tehát azon, hogyha az emberekben társadalmi méretekben lanyhul a bensőséges hitélet, amely természetes indíttatást adhatott az Isten Országáért való erőfeszítésre az engesztelésre! Mondanom sem kell, hogy mélyreható változás csak az elhidegült szívek felforrósítása által remélhető! Széleskörben kellene ismertetni, hogy az Egyház Anyja erre a gyengeségre, erre az erőtlen keresztényi életre kínál megoldást a Szeretetláng ajándékával! „Ez lesz a csoda, mely tüzet fog, és a Sátánt megvakítja. Ez az összetartó szeretet tüze, melyet Szent Fiam Sebeinek érdemei által kértek.” (I/39) „Ne hátráltassátok, mert egyszer felelni kell a reátok bízott tengernyi lélekért. Azt akarom, hogy egyetlen egy se kárhozzon el. Mert a sátán oly mértékben lesz világtalanná, amilyen mértékben ti munkálkodtok ellene.” (III/130) Ugyan bizony száz évnek kell eltelnie – mint Fatima esetében –, hogy rájöjjünk, mit mulasztott el az emberiség azzal, hogy nem segítette elő kellő odaadással az Isteni Irgalmasság és Mária Szíve Szeretetlángja kegyelmi hatásának mielőbbi kiáradását?! (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

515sarah1200_545.jpg

Szólj hozzá!

banner_2.jpg    Miért tiszteljük Üdvözítőnk édesanyját? Elsősorban természetesen azért, mert a Megtestesült Isten anyja, mert az ő „igenje”, az Idők Teljességének kezdte, amely megváltoztatta a világtörténelmet. Ennélfogva a Mária-tisztelet nem népi hagyományból, vagy emberi érzelemből fakad, hanem a Szeplőtelen Szűz üdvtörténeti nagyságrendű Isten-kapcsolatából! Az Atya ugyanis más módon is elküldhette volna Üdvözítő Fiát a világba, de Ő a Szeplőtelenül Fogantatott Názáreti Szüzet találta a legméltóbbnak az Ige Megtestesülésére a Szentlélek által. Ebből következően Krisztus iránti imádatunk, feltételezi Édesanyja bensőséges tiszteletét is, mivel Mária a Szövetség Élő Szekrénye lett, akiben Isten testet öltött, egy lett közülünk „és közöttünk élt” (Jn 1,14)

Montforti Grignon Szent Lajos írja: „Márián keresztül ajánlatos Jézushoz mennünk, mert Ő a titokzatos csatorna, melyen keresztül szelíden és bőségesen árad az Isteni irgalmasság” (vö. TMT 24.). Minden kegyelem, amit Mária kapott – szeplőtelen fogantatása, szűzi anyasága, örök szüzessége és dicsőséges mennyvétele – aláhúzza annak tényét, hogy Jézus Isten Fia!

A Názáreti Szűz egyedülálló módon váltattatott meg Fia érdemeiért, akit a Szentlélek alkotott és formált a bűn minden szennyétől mentes új teremtménnyé, ezt nevezzük Szeplőtelen Fogantatásnak. Ennek dogmája azt jelenti, hogy Isten őt, Szent Anna méhében való fogantatása pillanatától kezdve megőrizte az eredeti bűntől, hogy minden malaszttal teljesként, méltóvá lehessen Krisztus megtestesülésére.

XIII. Leó pápa 1895-ben Adiutricem populi kezdetű körlevelében megváltásunk eszközlőjének és a földkerekség helyreállítójának nevezi a Boldogságos Szüzet. Ugyanezt írja 1904-ben Ad diem illum enciklikájában Szent X. Piusz is, amikor Szűz Máriát az elveszett földkerekség visszaállítója címmel tiszteli meg. Egyes hittudósok véleménye szerint is Szűz Mária beleegyezésétől függött az Ige megtestesülése, következésképp az emberi nem megváltása. Mert amiként Isten az egyéni üdvözülést az ember szabad akaratától teszi függővé, úgy az egész emberi nem megváltását sem akarta az ember szabad hozzájárulása nélkül eszközölni! Következésképp, a Názáreti Szűz képviselte az egész emberi nemet.

(folyt.)

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     A Szeretetláng Lelki Naplóból az Úr szavai: „Leánykám, téged választalak ki, hogy isteni Irgalmasságomnak közvetítője légy. Te magad is töltekezz isteni Irgalmam bőségével, és ha ajkad szóra nyitod, hirdesd Szívem Irgalmát, mely majd elég a bűnösök utáni vágyakozástól. A te egész életed is vágyakozás legyen, az áldozat, az imádság és megváltó munkámban való segíteni vágyás.” (I/60)

Az Irgalmasság Naplóból: ,,Égetnek az irgalom lángjai. Szeretném kiárasztani őket az emberekre (N 1074). Urunknak kimondhatatlan irgalmassága a könyörület és minden öröm forrása, mert ő a végtelen Szeretet Élő Lángja. (N 1748) Átéltem Isten szeretetlángját, és megértettem, hogy Isten szava élő (N 1104). Teremtményi szeretetemnek tüze egyesült az Ő örök szeretetével, mely felülmúl minden más kegyelmet! (N 1056) Legédesebb Jézus! Gyújtsd lángra szeretetemet Irántad! Formálj magadhoz hasonlóvá, isteníts meg, hogy cselekedeteim kedvesek legyenek előtted!” (N 1289)!

A Két Szív együtt munkálkodása (az Irgalmasság és a Szeretetláng üzenete), mintegy teljessé teszik (talán le is zárják) a Mária-korszakot, miként tartalmilag is összecsengenek. Bizony a Mária-korszak nagy üzenetei nélkül kevésbé értenénk az Isteni Irgalmasság üzenetét, de ugyanez fordítva is igaz! Mert nagy eséllyel az Isteni Irgalmasság üzenete fogja megvalósítani Mária azon vágyát, hogy minden ember szívében fellángoljon az Isten- és emberszeretet Tüze. Sőt! Titokzatos módon egyike, vagy másika teheti alkalmassá a bűntől fagyos lelkeket, egyik vagy másik kegyelem befogadására! A két üzenet tehát annyiban különbözik és annyiban egy, amennyiben a Két Szentséges Szív egy! Az együttmunkálkodást példázza a fatimai angyal kérése: „Imádkozzatok, imádkozzatok sokat! Jézus és Mária Legszentebb Szíve irgalmasságot akar veletek gyakorolni. Ajánljátok fel állandóan imáitokat és áldozataitokat a Mindenhatónak!” (Fatimáról beszél Lúcia n. 77.o.) Úgy az Isteni Irgalmasság, mint a Szeretetláng üzenete a sátán tehetetlenné tételében (megvakításában) és a lelkek üdvösségének biztosításában jelölhető meg, ám ehhez a mi tudatos közreműködésünket is kéri: Imádkozzatok sokat, nagyon sokat, és hozzatok áldozatot a bűnösökért, mert sok lélek a pokolba kerül, mivel nincs aki áldozatot hozzon és imádkozzon értük! – hangzott el Fatimában! (1917. aug. 19.) (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

dscbischof-oliver-dashe-doeme-aus-maiduguri_280_1.jpg
Exkluzív interjút adott a 777-nek a  magyarországi látogatáson tartózkodó Maiduguri püspök.  A nigériai Oliver Dashe Doeme a Boko Haram poklából érkezett hazánkba, a terrorszervezet több ezer civilt ölt meg az elmúlt években, sokukat keresztény hitük miatt. A püspök 2017, április 17-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karának dísztermében tartott előadást.

Ön egy olyan egyházmegyéből érkezett, amelyet gyakorlatilag porrá rombolt a Boko Haram terrorszervezet. Hogyan tudná illusztrálni a pusztítást?
     A Boko Haram filozófiájának alapja az, hogy a nyugati civilizáció és oktatás bűnös, káros. Ebben az az ironikus, hogy ettől függetlenül a nyugati vívmányokra alapozva végzik a tevékenységüket; telefont, internetet, modern eszközöket használnak. Szerintük a kereszténység is a nyugati világ importcikke, ezért legelőször keresztény testvéreinket támadták: otthonaikat, boltjaikat, iskoláikat. Megölik azokat, akik ellenállnak az iszlámra való áttérésnek. Erejüket az adta, hogy Nigérián belül és az országon kívül is sokan támogatták őket különböző formákban – sajnos még a haderő és a biztonsági szolgálatok részéről is. Ezért nagyon nehéz volt felvenni velük a harcot. A legsúlyosabb támadások 2014-ben voltak: huszonöt papot, kétszáz katekétát, nyolcvanezer katolikust űztek el otthonaikból. Az európai híradásokat is bejárta, hogy gyermekeket raboltak: ez a szörnyűség a mi egyházmegyénkben történt.
Elsődleges célpontot képeznek a keresztény férfiak, akiket megölnek, majd feleségeiket kényszerítik az iszlám felvételére. Emiatt sokkal több férfit öltek meg, mint nőt. Több mint ötezer özvegyről kell gondoskodnunk most az egyházmegyében, velük együtt pedig körülbelül tizenötezer árvánk van. Kétszáz templomunkat pusztították el, ahogy a szemináriumunkat is megtámadták, majd porig rombolták. A katekétákat képző intézményeinket, illetve azt a két kórházat, amelyet szerzetesek működtettek, szintén. Mindezek ellenére az egyházmegyénk erős, mert a hívek hite kikezdhetetlen!

dscoliver-dashe-doeme-con-rosario-en-la-mano_530_1.jpgMire támaszkodnak?
     Az erőnknek két forrása van: az Oltáriszentség és a Szűzanya tisztelete. Mária nagyon sokat segített nekünk, ezért sok olyan ájtatosságot tartunk, az ő közbenjárását kérve, ezt családi és egyházmegyei szinten is megtesszük. Az ima erejével sikerül visszaszorítanunk a terrorszervezetet, mára sokan visszatérhettek az otthonaikba. Most két feladat áll előttünk: az egyházmegye lelki és fizikai újjáépítése. 

Egy érdekes történetet hallottam önről. Valóban megjelent önnek Jézus?
     Igen, egy jelenésben volt részem, épp a legnehezebb időkben, 2014-ben. Akkoriban kevés volt a remény. Akkor is, mint most, minden este azzal zártam a napomat, hogy visszavonultam a kápolnába és a rózsafüzért imádkoztam. Amikor fölemeltem a tekintetemet, Jézust állt az oltár mellett, egy kardot tartott a kezében. Megkérdeztem; „mi ez, Uram?”. Ő közelebb jött hozzám és átnyújtotta a kardot, amit átvettem. A kard pedig átváltozott rózsafüzérré a kezemben. Jézus háromszor azt mondta: „a Boko Haramnak vége, a Boko Haramnak vége, a Boko Haramnak vége”.
Aztán eltűnt. Nem volt szükségem segítségre, hogy megértsem: az üzenet arról szól, hogy a rózsafüzért kell többet imádkoznunk. Körlevelet írtam az egyházmegye híveinek és azóta is nagyon sokat mondjuk ezt az imát. Érezhető a Szűzanya közbenjárása – helyettünk vívja a harcot a terrorszervezettel, és meggyőződésem, hogy győzedelmeskedni fog. ­
A püspök, korábban a CNA-nek elmondta, hogy „az ima, különösen a Rózsafüzér az, ami meg fog szabadítani bennünket a gonosztól, a terrorizmus karmaitól, és mint látható, ez a módszer igenis működik."                                    Forrás nyomán szerkesztett változat: https://777blog.hu/2017/07/17/jezus-azt-mondta-a-boko-haramnak-vege-exkluziv-interju-a-terror-poklabol-erkezo-puspokkel/dscnigeria_bishop-oliver-dashe-doeme-in-the-remains-of-a-catholic-church-in-bahuli_530_1.jpg

Szólj hozzá!

Egyszer olyan nagy tömeg gyűlt Jézus köré, hogy csaknem agyontaposták egymást. Így beszélt akkor tanítványaihoz: „Óvakodjatok a farizeusi képmutatástól! Nincs olyan rejtett dolog, amely napfényre ne kerülne; sem olyan titok, amely ki ne tudódnék.

Amit szűk körben bizalmasan mondtatok, nyilvánosan elbeszélik, és amit zárt ajtók mögött fülbe súgtatok, szájról szájra adják. Mint barátaimnak, azt mondom nektek: ne tartsatok azoktól, akik megölik a testet, de többre nincs hatalmuk.

Megmondom  nektek, kitől féljetek. Féljetek attól, akinek – azonfelül, hogy megöl – arra is hatalma van, hogy kárhozatra vessen. Újból mondom: ettől féljetek! Nemde öt veréb sem ér többet, mint két krajcár? Isten mégsem feledkezik meg egyetlenegyről sem. Sőt, számon tartja fejetek minden hajszálát is. Ne féljetek tehát! Sokkal többet értek ti, mint a verebek.” (Lk 12,1-7)

 

Szólj hozzá!

    Nem kampányt, hanem imádságos összefogást szeretnénk indítani. Nem pusztán számokat gyűjtünk, hanem hitből fakadó felajánlást teszünk. A 15 millió Üdvözlégy Mária minden egyes imája legyen valóságos jel: Isten kezébe helyezzük hazánkat, nemzetünket és egymást. Szűz Mária közbenjárását kérve különösen is megtapasztalhatjuk, hogy az imádság összeköt bennünket: határokon innen és túl, nemzedékeken át, örömben és megpróbáltatásban egyaránt.

Ezért örömmel és bizalommal osztom meg azt a közös imakezdeményezést, amely június 1-jétől december 31-ig tart, a Jézus Szíve-hónap kezdetétől az év utolsó napjáig. A kezdeményezés célja, hogy ebben az időszakban közösen 15 millió Üdvözlégy Máriát ajánljunk fel Magyarországért, a magyar nemzetért és a világon élő minden magyarért. E szám jelképes és egyben mélyen kifejező: azt szeretnénk vele megvalósítani és kifejezni, hogy a világ bármely pontján élő minden magyar testvérünkért elhangzik egy imádság. Imádkozunk hazánkért, családjainkért, fiataljainkért, időseinkért, betegeinkért, a hitben keresőkért, a hitüktől eltávolodottakért, valamint mindazokért, akik felelősséget hordoznak közösségeinkért és nemzetünk jövőjéért.

A Boldogságos Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya közbenjárását kérjük, hogy segítsen bennünket Krisztushoz közelebb kerülni, hitünkben megerősödni, egymás iránt nagyobb szeretettel és felelősséggel élni

A kezdeményezés gyakorlati megvalósítását a Zarándok.ma ima applikációja segíti. Az elmondott Üdvözlégy Máriákat az alkalmazásban lehet rögzíteni, ahol a közös számláló követi az összegyűlt imádságokat. A Zarándok.ma applikációja letölthető a Google Play-ből és az App Store-ból is. Kérem az atyákat, a közösségvezetőket és intézményvezetőket, hogy ha egyetértenek ezzel a kezdeményezéssel, akkor lehetőségeik szerint ismertessék meg a hívekkel ezt az egyszerű módot, és bátorítsák őket a bekapcsolódásra. Levelem végén rövid hirdetési szöveget is mellékelek.

Bízom benne, hogy sokan meghallják ezt a hívást, és bekapcsolódnak a közös imádságba akár egy rózsafüzérel, de minimum egy Üdvözléggyel. Kérjük együtt a Szűzanya közbenjárását, hogy magyar népünk megújuljon hitben, reményben és szeretetben, s hogy közösségeinkben növekedjék a béke, az egység és a Krisztushoz való hűség.

A kezdeményezést Isten áldásába ajánlva, szeretettel kérem mindnyájatokat: Fábry Kornél
esztergom-budapesti segédpüspök

Imádkozzunk együtt Magyarországért!
Imádkozzunk minden magyarért!

Szólj hozzá!

    Nem kampányt, hanem imádságos összefogást szeretnénk indítani. Nem pusztán számokat gyűjtünk, hanem hitből fakadó felajánlást teszünk. A 15 millió Üdvözlégy Mária minden egyes imája legyen valóságos jel: Isten kezébe helyezzük hazánkat, nemzetünket és egymást. Szűz Mária közbenjárását kérve különösen is megtapasztalhatjuk, hogy az imádság összeköt bennünket: határokon innen és túl, nemzedékeken át, örömben és megpróbáltatásban egyaránt.

Ezért örömmel és bizalommal osztom meg azt a közös imakezdeményezést, amely június 1-jétől december 31-ig tart, a Jézus Szíve-hónap kezdetétől az év utolsó napjáig. A kezdeményezés célja, hogy ebben az időszakban közösen 15 millió Üdvözlégy Máriát ajánljunk fel Magyarországért, a magyar nemzetért és a világon élő minden magyarért. E szám jelképes és egyben mélyen kifejező: azt szeretnénk vele megvalósítani és kifejezni, hogy a világ bármely pontján élő minden magyar testvérünkért elhangzik egy imádság. Imádkozunk hazánkért, családjainkért, fiataljainkért, időseinkért, betegeinkért, a hitben keresőkért, a hitüktől eltávolodottakért, valamint mindazokért, akik felelősséget hordoznak közösségeinkért és nemzetünk jövőjéért.

A Boldogságos Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya közbenjárását kérjük, hogy segítsen bennünket Krisztushoz közelebb kerülni, hitünkben megerősödni, egymás iránt nagyobb szeretettel és felelősséggel élni

A kezdeményezés gyakorlati megvalósítását a Zarándok.ma ima applikációja segíti. Az elmondott Üdvözlégy Máriákat az alkalmazásban lehet rögzíteni, ahol a közös számláló követi az összegyűlt imádságokat. A Zarándok.ma applikációja letölthető a Google Play-ből és az App Store-ból is. Kérem az atyákat, a közösségvezetőket és intézményvezetőket, hogy ha egyetértenek ezzel a kezdeményezéssel, akkor lehetőségeik szerint ismertessék meg a hívekkel ezt az egyszerű módot, és bátorítsák őket a bekapcsolódásra. Levelem végén rövid hirdetési szöveget is mellékelek.

Bízom benne, hogy sokan meghallják ezt a hívást, és bekapcsolódnak a közös imádságba akár egy rózsafüzérel, de minimum egy Üdvözléggyel. Kérjük együtt a Szűzanya közbenjárását, hogy magyar népünk megújuljon hitben, reményben és szeretetben, s hogy közösségeinkben növekedjék a béke, az egység és a Krisztushoz való hűség.

A kezdeményezést Isten áldásába ajánlva, szeretettel kérem mindnyájatokat: Fábry Kornél
esztergom-budapesti segédpüspök

Imádkozzunk együtt Magyarországért!
Imádkozzunk minden magyarért!

 

 

Szólj hozzá!

      Ezen „személyes kegyhely” szándékát megerősíti egy szóbeli feljegyzés is, miszerint: „minden ember szíve-lelke egy-egy kegyhely legyen, ahová mind gyakrabban helyezzék el az áldozat és imádság virágait!” Az már nem is szorul magyarázatra, hogy a szentmisén való részvétel a leggyönyörűbb „virág” szívünk benső kegyhelyén! „A szentmiseáldozaton való részvétel a legnagyobb mértékben fokozza a sátán tehetetlenné tételét” (II/33; I/73). Gyűjtsük tehát a Legszentebb Áldozat virágait! 

Az Isteni Irgalmasság és a Szeretetláng

Az utóbbi századokban nyilvánvalóvá vált a Két Szív ‒ Jézus és Szent Anyja társi együttműködése ‒, mert a céljuk egy: az emberiség megmentése! Ez az Isteni terv jelent meg a Csodásérmen a Két Szív ábrázolásával, de elhangzott Fatimában is. Szent Jácinta kórházba menetele előtt így búcsúzott Lúciától: „Mondd meg mindenkinek, hogy Isten a kegyelmeket Mária Szeplőtelen Szívén keresztül adja nekünk. Az embereknek Őáltala kell kérniük ezeket. Jézus Szíve azt akarja, hogy Vele együtt Égi Anyánk Szívét is tiszteljük. A békét Égi Anyánktól kell kérni, mert Isten Őrá bízta ezt. Bárcsak minden szívnek átadhatnám azt a lángot, mely a szívemben ég, mellyel Jézus és Mária Szívét annyira szeretem!” (Fatimáról beszél Lúcia nővér - Fatima, 2006, 128. o.)

Amiként a Jézus Szíve tisztelet teljessé vált az Isteni Irgalmasság kegyelmi üzenetében, úgy a Fatimai Szeplőtelen Szív ígérete is kiteljesedik a Szeretetláng üzenetében! Mindkettőnél először a Szívet ábrázolták és csak később a szívből áradó kegyelem sugarait! Tehát téves a Szeretetláng Szívvel való, képi ábrázolása!

Az Isteni Kegyelem munkálkodásának hosszútávú tervét példázzák az Úr alábbi kijelentései Alacoque Szent Margitnak a Jézus Szíve tisztelet apostolának, 1673. dec. 27-én: ,,Isteni Szívem oly szenvedélyes szeretettel van eltelve az emberek iránt, hogy Szeretetének Lángját nem képes magában tartani. A te közvetítéseddel áradjon az emberekre...”

300 évvel később, ezt mondja a Szent Szűz a magyar Erzsébet asszonynak: „A kegyelemmel teljes Lánggal, melyet Szívemből adtam nektek, szívről-szívre járva gyújtsátok meg mindenkiét az egész országban. Ez lesz a csoda, mely tüzet fog, s amelynek fénye a sátánt megvakítja.” (I/39) (Antalóczi: Jelenések, üzenetek és a jövő – Eger 2000.) (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

trinity8_250.jpg     A Szentháromság ünnepe (Festum ss. Trinitatis), a Katolikus Egyházban a Háromszemélyű Egy Isten tiszteletére rendelt külön ünnep, mely a pünkösd után való első vasárnapon tartatik meg. Főleg székelyföldön "kicsipünkösd" néven is ismert. Lüttichben kezdték először ünnepelni a X. sz. elején. Hazánkban már Könyves Kálmán király elrendelte épp a mai időpontban a Szentháromság ünnepének megülését. XXII. János pápa (+1334) az egész nyugati egyházban kötelezően elrendelte. Népszerűségének köszönhetően több protestáns egyház is átvette. A keleti egyház ez ünnepet külön nem ismeri, pünkösdkor tartja meg.  Szentháromságos Egy Isten, ragyogtasd be életutunk, hogy mindig szilárdan kitartsunk a hitben és a szeretetben, mások tanúságára is!fathersonspiriticon.jpg

Szólj hozzá!

     Vianney Szent Jánost, 1905. január 8-án boldoggá avatta Szent X. Pius pápa, aki azonnal a „ francia papok védőszentjévé” tette. 1925. május 31-én XI. Pius pápa szentté nyilvánította. Négy évvel később a „világ papjainak védőszentjévé” kiáltotta ki.

Az 2009-2010-es papi év végén a Szentszék kibővítve a kört, minden papi hivatás és oltárszolga védőszentjévé akarta nyilvánítani, de a tervet végül elvetették. (?)

Szólj hozzá!

     Az ünnepet XII. Pius pápa 1954. november 1-én, a mennybevétel dogmája kihirdetésének negyedik évfordulóján rendelte el, május 31-re. Nazianszi Szent Gergely mondotta, hogy Mária az egész mindenség Királyának édesanyja, ezért nyíltan Úrnônek, Királynônek nevezték ôt a legrégibb idôktôl fogva. Már Órigenésznél, a nagy tudósnál is megtaláljuk ezt a címet, melyet azután Szent Jeromos, Aranyszájú Szent János, Krétai Szent András és sokan mások adnak meg Máriának. 

A naptárreform e napra tette át a július 2-i Szûz Mária látogatása ünnepét a világegyházban, de hazánkban július 2. maradt Sarlós Boldogasszony ünnepe.

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Korunkat, melyet ha még nem is nevezhetünk „új időknek”, de Mária-korszaknak igen, ott tartunk, hogy a hűlni indult emberi szívek felforrósítása érdekében maga az Úr kérte Erzsébet asszonytól (a Szeretetláng kiválasztottjától), hogy imádkozzák az emberek az Általa diktált imát:

A lábunk együtt járjon.

A kezünk együtt gyűjtsön. Szívünk együtt dobbanjon.

A bensőnk együtt érezzen. Az elménk gondolata egy legyen.

Fülünk együtt figyeljen a csöndességre.

A szemünk egymásba nézzen és tekintetünk összeforrjon.

Az ajkunk együtt könyörögjön az Örök Atyához irgalomért. (I/63)

Nos, akinél ez megvalósul, arra érvényes Szent Pál kijelentése:

Élek ugyan, de nem én, hanem Krisztus él bennem. (Gal 2,20) Az ilyen ember krisztusivá formálódik, teljesen azonosul Vele, s ez gondolatvilágára, szándékaira és cselekedeteire is egyaránt kihat. Ehhez a „szív együtt dobbanáshoz” kínálja Szíve Szeretetlángját Jézus Anyja, és ha a „kegyelmi hatása” kiárad a világra, ez lesz a fatimai ígéret beteljesülése, a szeretet végső győzelme!

A Szűzanya a jelenései nyomán létrejött zarándokhelyekre nem önmagáért hívja gyermekeit, hanem Szent Fiáért, ezért kér kápolnát, templomot! A figyelmes Olvasóban bizonyára felmerül a kérdés, hogy az egyházilag elismert Szeretetláng üzenetében a Szent Szűz nem kért külön kegyhelyet! Ám ne feledjük, hogy egyfelől a Szeretetláng esetében nem voltak jelenések, másfelől a Szűzanya lehet, hogy sokkal messzebbre mutató szándékkal az emberi szívekben jelölt ki kegyhelyeket!

A Lelki Naplóban Jézus szavaiként ez olvasható a Szeretetláng kegyelmi kiáradásáról: „A Szűzanya közbenjáró nagy hatalma az, amellyel kieszközölte Tőlem a családok részére ezt a nagy kegyelmi áradatot, melyet most készül a földre árasztani. Ahogy Ő is mondja, ilyen még nem volt mióta az Ige Testté lett. A baj gyökerére teszi anyai jóságának gyógyító erejét, melyet nem nyilvános csodának szánt, mint a nagy, csodálatra indító és világhírű kegyhelyeket. Azt akarja, hogy minden család egy kegyhely legyen, egy csodás hely, ahol veletek összefogva teszi csodáját a lelkek mélyén, mely a családokban uralkodni akaró sátánt, a ti áldozatos imáitok által megvakítja” (III/140). (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

511marcell_atya_545_1.jpg

Szólj hozzá!

Forrás: Don Stefano Gobbi - A papokhoz, Szűzanyánk szeretett fiaihoz. Üzenetek '96-'97 évekből.

beolvasas0_250_1.jpgMegjelent a Máriás Papi mozgalom kiadása ‒ Csató és Tsa Kft 1998. ‒ 96-97. oldal. (Részletek), 1997. augusztus 15.

Az Úr jobbján ragyog a Királynő!
     ...Amikor fel lettem véve a Paradicsom dicsőségébe, Fiam Jobbjára lettem ültetve.
Jézus így elismeri azt a felsőfokú tiszteletet, ami engem mint az Ő Szűz Édesanyját megillet, aki bensőségesen társult Hozzá a megváltás művében, részt vett minden fájdalmában, és ma hivatott részt venni dicsőséges isteni hatalmában.
     A Fiú jobbjára, mert igenemmel lehetővé tettem számára, hogy magára öltse az emberi természetet.
     A Fiú jobbjára, mert léte minden pillanatában mellette voltam. Vele együtt ittam a keserűség kelyhét.
     A Fiú jobbjára, mert a kereszt alatt váltam szeplőtelen és anyai fájdalmammal valóban Megváltó társává, amikor váltságdíjul ajánlottam fel értetek Fiamat, Jézust az Atyának.
     A Fiú jobbjára, mert Őbenne és Őáltala győztem a gonosz lélek, a bűn és a halál felett, amit büntetésként kapott a világ az ősszülők vétke miatt.
     A Fiú jobbjára, mert most részesülök isteni hatalmában, hogy lába alá vessen mindeneket.
     A Fiú jobbjára, hogy Őmellette folytathassam munkálkodásomat az Egyház és az egész emberiség Anyjaként a lelkekben.
     A Fiú jobbján értetek imádkozom, közbenjárok érdeketekben, mellettetek vagyok és segítek nektek a Sátán és a gonosz lelkek, a gonoszság és a bűn elleni rettenetes küzdelemben. (...)
     Így a világ végén, amikor Jézus az utolsó ítéletkor feltámaszt benneteket, ti is feljöhettek ide a Paradicsomba. Akkor ti is a Fiú jobbjára és égi Édesanyátok jobbjára lesztek helyezve, hogy velük együtt örvendhessetek mindörökre a tökéletes és örök boldogságnak.st_mary_s_cathedral_basilica_530.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     De hogyan várható ez akkor, amikor az egyháziak és a hívek egy része nem érti Mária Szeretetlángjának a sátánt megfékező hatását ‒ a kegyelmi hatását ‒, és ezáltal az Istennanya lélekmentő terveinek megvalósítását hátráltatják! Óhatatlan a kérdés, hogy a fatimai kéréseket és céljukat vajon megértették-e? A hiteles Mária-jelenések és üzenetek célja, hogy gyermekeinek örök boldogsága teljessé váljék, és ezt az egész világ összefogó erejével kívánja megvalósítani.

VI. Pál pápa szerint Mária a legnagyobb igehirdető. Márpedig az Egyház Anyja az engesztelésben jelöli meg az újra evangelizálás eszközét és nyilvánvaló, hogy az elhatalmasodó bűnnel szemben nem egy megújulási mozgalom, nem valaki a hírességek közül, hanem az ő Szeplőtelen Szíve fog győzedelmeskedni! Mária szándéka tehát gyermekeinek világméretű ,,toborzása” Krisztus zászlaja alá. Mindenkit megszólít, mindenkit hív. (A párizsi, a La Salette-i, a fatimai és a Szeretetláng üzenetekből ez egyértelműen kitűnik.) Máriá-nak nincsenek kitüntetett „címzettjei”, mert mindenki és aki hall róla, vegye személyes meghívásnak édesanyai szavait. 

Sajnos sokak nehezen ismerik fel a Két Szív egységes üdvtervét

Nagy Szent Gertrúd egyik látomásában védőszentjével Szent János evangélistával társalgott. E látomásban az Apostol elvitte Gertrúdot az Úrhoz, és fejét ráhajthatta Jézus Szívére, hallgatva az isteni szeretet szívverését. Szent János bevallotta neki, hogy ő is érezte az Utolsó Vacsorán ezt a Szeretetet, és ettől gyulladt fel a lelke, mely tűznél tüzesebb lett. Gertrúd megkérdezte tőle: „És miért hallgattad ezt el, miért nem írtál legalább valamit erről a mi előrehaladásunkra?” Szent János így felelt: „Az én hivatásom az volt, hogy az Isten örök Igéjéről írjak az újszülött Egyháznak annyit, hogy a világ végezetéig elég legyen az elmélyedő emberi értelem számára ‒ bár megérteni azt soha senki sem fogja! Az isteni Szív dobbanásainak édességét feltárni az új idők számára tartatott fenn. Éspedig azért, hogy amikor ezekről hall az elvénült világ, melyben az isteni szeretet már fogyni indul , e szívveréstől megfiatalodjék és új életre keljen”. (Vö. Gertrúd: Lelkigyakorlatai)

(folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

h54077_220.jpg

     Ezen az napon, minden magyar hősre imával gondolunk, akik életüket áldozták a nemzetünkért, hiszen nekik köszönhető, hogy „él nemzet e hazán”. Végigtekintve az ezeréves magyar történelmen, az ország lakossága rengeteget szenvedett, muszlimtól, habsburgtól, a szabadkmves antanttól és a kommunistáktól. Milliók hoztak emberfeletti áldozatot azért, hogy ma békében, biztonságban, szabadon, keresztényként és magyarként élhessünk! Ezért jelölte ki a Nemzeti Kormány május utolsó vasárnapját a hősök emlékére, nemcsak azért, mert őseink, elődeink, dédapáink voltak, hanem mert a legdrágábbat, az életüket adták a házáért. https://www.youtube.com/watch?v=8Fmy34L4B1k

Imádkozzunk Értük és kérjük, hogy segítsék az égből

Édes Magyar Hazánkat!

Miatyánk... Üdvözlégy... Dicsőség!hvitezi_rendet_meghivtak_a_hosok_napjara_535.jpg

Szólj hozzá!

banner_545_10.jpg     Értsük meg tehát, hogy a Boldogságos Szűz nem a népi vallásosság alanya, hanem Isten Szentséges Anyja! Ő az aki 'igenjével' életet adott a testté lett Igének, akinek Keresztje alatt állt, aki Pünkösdkor az apostolokkal imádkozott és aki Isten megbízásából segítőnk! Ebből következik, hogy a Mária-tisztelet nem a keresztény hit jámbor kiegészítője, hanem a keresztény lelkiélet alapja és ösztönzője. Az Istenanya példáját követni annyit tesz, mint megtanulni a legszorosabb Krisztus-követést, indíttatást a szentségi életre, a rózsafüzér-imára, ami által és Aki által várjuk a Szentléleket.

Tehát Jézus Anyjának szerepe, az Istennel való kiengesztelődés állandó előmozdítása! Ehhez pedig kegyelmi eszközöket is kínál, úgymint a Skapulárét, a Rózsafüzért, a Csodásérmet, a fatimai engesztelést és Szíve Szeretetlángját! És bár ezek az évszázadok alatt különfélék, a kor aktuális veszélyei – végsősoron a bűn ‒ következményeinek elkerülésére, ám egyik sem veszített kegyelmi hatékényságából! Kettőt tartok a legfontosabbnak! Előszöris a Fatimai kéréseket ‒ a felajánlás, engesztelés, első szombatok és a napi rózsafüzér ‒, és az ennek megvalósításához szükséges indíttatást és kegyelmi hatást, Mária Szíve Szeretetlángját!

Ennek fogalmi példáját adják fatimai Jácinta Lúciához intézett szavai: „Mondd meg mindenkinek, hogy Isten a kegyelmeket Mária Szeplőtelen Szívén keresztül adja nekünk és az embereknek általa kell kérniök ezeket. Mert Jézus Szíve azt akarja, hogy Vele együtt Édesanyja Szívét is tiszteljék. A békét égi Anyánktól kell kérni, mert Isten rá bízta ezt. Bárcsak minden szívnek átadhatnám azt a lángot, amely a szívemben ég, amellyel Jézus és Mária Szívét annyira szeretem!” (Vö. Fatimáról beszél Lúcia nővér, IV. kiadás 2006. p. 127-128.)

És ha valakinek még mindig nem lenne világos, hogy miért Szűz Mária az, aki segíthet rajtunk a világ sorsában és a lelki életben, arra Montforti Grignon Szent Lajos adja meg a választ a Tökéletes Mária-tisztelet c. művében: „A Szentlélekkel együtt Mária hozta létre a legnagyobbat, ami valaha volt és valaha is lesz: az Istenembert. Következésképpen ő fogja létrehozni azokat a csodákat, amelyek az utolsó időkben láthatók lesznek.” (TMT 35.)

És figyelmeztetésként felsorolom, hogy sajnos a civilizáció vége, ha azt hisszük:

1) Hogy megőrizhető a keresztény kultúra. az Eucharisztia és a Mária-tisztelet nélkül,

2) a vallásosság ima és hitvallás nélkül,

3) a Mária-tiszteletet rózsafüzér nélkül,

4) szeretet, áldozat nélkül,

5) a családi élet közös ima nélkül,

6) a szexulatiás tisztaság nélkül és

7) a gazdasági fejlődés erkölcsösség nélkül.

Dicsértessék a Jézus Krisztus!sza_tota_pulchra_maria_545.jpg

 

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpgAz idő foglyai vagyunk, de sok mindent tehetünk, tehettünk volna!

     A múlt században észbekaphattunk volna látván az ideologizált törekvések valóságát, az emberek „nagyüzemi” megsemmisítését a haláltáborokban, abortuszklinikákon és a hit pusztítása által! Márpedig ebben a nemzetközi-szocializmus és a nemzeti-szocializmus karöltve dolgozott! Persze mindkettőnek a Katolikus Egyház volt (van) a leginkább útjában! Csak a 20. században több keresztényt gyilkoltak le a hitéért, mint a megelőző 19 évszázad alatt összesen! Sajnos, hasonló nagyságrendű a nemkeresztény emberáldozatok száma is, akik szintén a felvilágosodás oltárán lettek feláldozva, egy „szebb új világrend” érdekében! És bizony a múltat végképp eltörölni igyekvők, a jövőről csak ígérgetni tudnak, a jelenbe pedig be akarják betonozni totális hatalmukat! A sátáni cél pedig a halál kultúrájának megvalósítása (abortusz és eutanázia) és ennek folyományaként a tömeges kárhozat!

És miről beszélt a Fatimai Szűzanya? „Sok lélek a pokolba kerül, mert nincs aki áldozatot hozzon és imádkozzon értük!” (1917. aug. 19)

Nincs aki imádkozzon és áldozatot hozzon?? ‒ kérdezzük magunktól.

‒ Nos, egyre kevesebb! Mert nem hallgatjuk meg a Szűzanya szüntelen imára és engesztelésre hívó kérését! Ahogyan a Szent Szűz 1917. július 13-án mondta: „Tejesíteni fogják, de akkor már késő lesz!”

Karol Wojtyla bíboros ‒ a későbbi II. János Pál pápa ‒ 1976-ban így nyilatkozott: „Az emberiség eddigi legnagyobb összecsapása várható. Az Egyház és az antiegyház, az Evangélium és az antievangélium összecsapásával állunk szemben!” E prófétai szavak után azt várhatta a világ, hogy Mária-tisztelő pápaként, végre érdemben fog foglalkozni a Fatimai Szent Szűz kéréseivel! De sajnos, csak az 1981. május 13-i ellene elkövetett merénylet ébresztette rá a Fatima üdvtörténeti igazságára! A Szentírás után talán a fatimai üzenet leplezi le a legatározottabban a bűn szerzőjét ‒ a nagy mesterkedőt ‒, magát a bűnt és annak következményeit! A klérusnak erre fel kellene készítenie Isten Népét, hogy bármilyen eseményben gyorsan fel tudják ismerni a „háttérmanipulációt”, hogy ezáltal egyre kevesebb teret nyerjen a sátán! De sajnos a hívek nagy többsége e kérdésben, teljesen járatlan! Ám ennek és a világ más gondjainak, úgy a környezeti-, mint a klimaválság tekintetében egyedüli megoldás az emberiség lelkületi megtérése, Isten felé fordulása! Mert nem a globális felmelegedés veszélyezteti a világot, hanem az Istentől való globális elhidegülés! És erre egyedüli hatékony készséget a Szeretetláng kegyelmi hatása kínál! (Folyt.) Előző rész

Szólj hozzá!

547teged_kerunk_545.jpg

Szólj hozzá!

banner_545_10.jpg     Ezen lelki elmélyülések széleskörű megélése nélkül bizony könnyen megesik, hogy az emberek sokasága elveszíti képességét az Isten Országáért hozott erőfeszítésre. Az egyébként jó szándékú, Istennel és Egyházzal még kapcsolatot tartó emberek sok esetben átveszik a környező világ mentalitását. Erejük megfogyatkozik és hiszékennyé, sőt könnyen megkötözöttekké válnak. Az Egyház Anyja erre a gyengeségre, erre az erőtlen hitéletre nyújt segítséget fatimai kéréseivel!

Raymond Burke bíboros az 1925-ös Pontevedra-i jelenés centenáriumára írt levelében, így fogalmazott: „A Szűzanya ragaszkodása az Első Szombatok áhítatához csodálatos kifejeződése kifogyhatatlan anyai szeretetének.”

Érdekesség, hogy Szent Carlo Acutis édesanyja egy interjúban elmesélte, hogy „fia néhány nappal Lúcia nővér 2005-ös halála után álmában beszélt Lúcia nővérrel, aki azt mondta neki, hogy az öt első szombatok gyakorlata megváltoztathatja a világ sorsát”!

Nos, hallgatnunk kell az Istenanya kérésre, és válaszolnunk kell rá, mert több mint 100 év telt el azóta, hogy az Öt Első Szombatok kérését és ígéretét megkapta a világ! És sajnos a dolgok azóta, nem hogy javultak volna, de jelentősen romlottak. Márpedig, ha a múlt század elején is súlyosak voltak a Szeplőtelen Szívet ért bántalmak, akkor, mily szörnyű lehet a Szeplőtelen Szív fájdalma korunkban, látva az istentelenséget és az emberek mai viselkedését!

Mert odág jutottunk, hogy sokak Krisztust féltik a Szent Szűz segítőtársi szerepétől, miáltal az Egyházat féltik az Egyház Anyjától! Attól az anyától, akit Megváltónk adott számunkra a Kereszten, hogy harcunkban nekünk is segítőtársunk legyen! Amiként a Zsinat tanítása is a Szent Szűz hármas anyai szerepéről beszél. Test szerint édesanyja Jézus Krisztusnak, ,,ezért ismerjük el és tiszteljük őt, mint Istennek és Megváltónknak igazi anyját.” Ugyanakkor ,,a Katolikus Egyház a Szentlélek ihletésére szerető szívű anyjaképp tiszteli őt...” Ebből következően Mária édesanyja az Anyaszentegyháznak (LG 53), a kegyelem rendjében pedig édesanyja minden embernek (LG 61).fajd_anya_jezusaval_545.jpg

Szólj hozzá!

ad113e76332c0bc5aa93c7d1fa0a575d.jpg     Rombolják a társadalmi együttérzést, a vallási kötődést, nevetségessé teszik a szemérmességet, megzavarják a nemi identitást, és mindezt a családok bomlasztásával, az Egyház súlyos korlátozásával és a nemzettudat teljes kioltásával kívánják betetőzni! És ehhez újabb eszköz a muszlim tömegek programozott betelepítése Európába! A totalitárius uralom elengedhetetlen eszköze a szisztematikus hazugság, mely Vlagyimir Iljics Lenin tanításán alapul, „hogyha a hazugságot sokat ismételgetik, igazsággá válik”!

De hogyan is fogalmazott a Fatimai Szűzanya 1917. július 13-án, melyet 1929. június 13-án megismételt Lúciának: „Hogy (a tévtanok elterjesztését és szörnyű világháborút) megakadályozzam, jönni fogok és kérni fogom Oroszország felajánlását Szeplőtelen Szívemnek és az elsőszombati engesztelő szentáldozást. Ha a felajánlást nem teljesítik, akkor Oroszország elterjeszti tévtanait az egész világon, háborúkat és üldözéseket provokál: a jókat megölik, a Szentatya sokat fog szenvedni és több nemzet megsemmisül.”

Nem lehet kérdés, hogy az Szűzanya mit akart és akar máig is? ‒ Nyilvánvalóan megakadályozni a krisztusi hit kiirtását és a lelkek kárhozatba döntését! ‒ (A fatimai üzenetet lásd a 71-72. oldalon!) Ne feledjük, hogy ennek elkerülésére úgy az Egyház, mint az egyén és társadalom felé egyszerű és megvalósítható kéréseket tolmácsolt! És megvalósítottuk a Szűzanya fatimai kéréseit? ‒ NEM! Pedig a próféciák sorra megvalósultak!

Bangha Béla SJ hittudós írja: „A harcos istentagadás és egyházellenesség ma pergőtűzként támadja a keresztény és katolikus világnézetet. Jaj nekünk, ha a csekély hittanoktatásra vagy a templomi igehirdetésre hagyatkozva azt hisszük, népünk eléggé felvértezetten nézhet szembe egy jövendő egyházüldözéssel!” (Vö. Világnézeti válaszok) (Folyt.) Előző rész

 

Szólj hozzá!

555nem_en_mondom_545_1.jpg

Szólj hozzá!

banner_545_10.jpg     Lassan olyan időket éleünk, amikor Isten Anyját már nem tagadják, hanem üdvtörténeti szerepét próbálják a bensőséges hitélet szempontjából elsekélyesíteni. Pl. úgy, hogy nem beszélnek Róla, vagy titulusait elhagyják! Az antimodernista Szent X. Piusz pápa ezekre az időkre mondhatta prófétikusan, hogy „sem katolikus, sem protestáns”!

Ennek tapasztalati jelei, minden katolikust engesztelésre és imára kell hogy késztessen ‒ különösen, ha átgondolja ‒, hogy miként élhette túl az Egyház a történelem lélekgyilkos viharait. A vészterhes időkben csak úgy tudta a szenvedő Egyház küldetését megőrizni, hogy legalább a „földalatti egyház” kötötte hajóját a Bosco Szent János prófétikus álma szerinti két oszlophoz .

Vagyis az igehirdetés is csak akkor hatékony, ha az Eucharisztia imádata és a Mária-tisztelet bensőségessége készteti! Mert Péter Hajója (az Egyház) nem az emberi tudás-, nem a számítógépes navigáció, vagy az „új evangelizáció” által képes ellenállni az örvénylő vad viharoknak, hanem csak akkor, ha az Oltáriszentség és a Szelőtelen Fogantatás két oszlopához stabilizálja magát.

Különösen aktuális ez ma, amikor egy harmadik világháború veszélye, a növekvő hitehagyás, az istenellenesség és a természeti törvények legsúlyosabb megsértése vált globális igyekezetté! Márpedig, több mint száz éve szedi áldozatait ez az erkölcsi liberalizmus, amely sátáni módon a lelkek tömeges vesztén munkálkodik! Az emberiség létét és a békét, nem a környezetszenyezés, vagy a globális felmelegedés veszélyezteti, hanem az istenfogalom eltorzulása, az imádási gesztusok elhagyása és az általános imaélet elsekélyesedése!

Sajnos igen téves azt gondolni, hogy Krisztus-követése gyümölcsöző lehet a bensőséges Mária-tisztelet nélkül. Hiszen, amiként a szentségi élet nem tartós az Istenanya segítsége nélkül, és a Mária-tisztelet nem hiteles a napi rózsafüzérezés nélkül, úgy a világ békéje sem valósítható meg a Szentséges Szívnek és a Szeplőtelen Szívnek való felajánlottság nélkül! Ennek pedig egyetlen módja a fatimai kérések, különösen az Öt Első Szombat megvalósítása, ahogyan az írva van!!